Kolime

Oma mõtetes. Päriselt ei koli me loomulikult kuhugi, aga aegajalt leiame me end ikka erinevaid mõtteid mõlgutamas. Marekil on oma jonnakas idee kunagi Pranglisse kolida ja teoorias ei ole minul selle vastu midagi, aga siis peaks meil lihtsalt ka linnas korter olema. Igaks sajaks juhuks. Korter peaks üldse olema, sest ikka leian ma end mõttelt, et aga mismoodi meie elu hakkab siis välja nägema kui Ida kooli läheb. Teadupärast ühistranspordiga siin ju väga kiita ei saa. Aga oletame, et mina käin kesklinnas tööl ja Marek Viimsis. Ida Ääsmäel koolis. Keilas koolis. Tallinnas koolis. Kuidas ta kooli ja koju saab? Laulutundi? Trenni? Sõbranna poole. Koolipeole. Peolt koju. Ei saa just kõige lihtsam see logistika olema.

Oleks hea küll kui linnakorter alles oleks, aga no kas ma kümme aastat tagasi oskasin mõelda nii kaugele. Kümme aastat tagasi ei mõelnud ma üldse. Kõik oli yolo. Täna aga mõtlen. Mõtlen ka pensioniea peale. Mina ei saa aru, kuidas on võimalik sellise naeruväärse rahaga ära elada. On ilmselge, et pensionile tuleks kuidagi lisa teenida. Kõige õigem oleks investeerida kinnisvarasse. Huvi pärast vaatasin eile õhtul Tallinna kortereid ja 50-60 000 euroga saaks väga elatava kesklinna korteri (näiteks selle), ka 30-40 000ga saaks suhteliselt okei korteri (näiteks selle), aga samas kui ma juba ostma hakkaks, siis ma ostaks midagi cooli (selle) või klassikalist (selle).

No ja nii ma siin unistan. Mõtlen. Muretsen. Muretsen üle. Tegelikult oleks hea kui oleks mingi korter, mida välja üürida ja kus ise elada kui vaja. Poleks mul olnud maailma kõige lollim laenuhaldur, siis oleks nii. Minu maailmas sattusin ma muidugi idioodi otsa, kes soovitas mul vana laenu ära maksta ja uus laen võtta, ent unustas öelda, et reeglid on muutunud ja tagatiseks olnud maja ei sobinud enam uue laenu tagatiseks. Ah, muidugi on vale kedagi teist süüdistada, oleks pidanud ise uurima rohkem, aga kogu see postitus on niikuinii üks suur oleks-poleks, nii et siis on lubatud.

 

6 thoughts on “Kolime

 1. Pension ei peagi olema nii suur nagu palk, ehk siis selleks ajaks on enamasti inimesel oma kodu nt välja ostetud või midagi säästetud jne. Vaadates praegu seda, et sünnid muudkui edasi langevad, siis meie pensionisüsteemi juures on meie pesion kunagi pigem selline sümboolne, nagu nt rahvapension praegu. Meie maksame ju praegu makse, millest makstakse vanadele pensioni, aga kui meil on edaspidi paljudel kahepeal vaid 1 või 2 last, siis ei jätkugi 😀 kui just süsteemi ei muudeta ja palju mujalt raha juurde ei võeta. Seega jah, tasub investeerida ja ise oma vanaduspõlve kindlustada. Korterite hinnad on praegu päris kõrged, me müüsime alles oma kesklinna ühetoalise 58 tuhande eest, paar aastat tagasi 35 eest ostetud ja mingit remonti me samuti sees ei teinud 😀

  • Muidugi ei pea sama suur olema, aga samas ega ikka ei tahaks kåll m¨nesaja euroga elada. tahaks reisida, lapsele lubada üht-teist, piisavalt hästi elada, et mitte muretseda, kas peale elektriarve maksmist jääb ka raha söögi jaoks. Praegu on jah hinnad üsna kõrged, aga ma millegi pärast usun, et nad varsti jälle langevad. (Mul endal on jälle üks KUI lugu, et KUI oleks ka korteri buumi ajal müünud, oleks kaks korda ostuhinna saanud, aga siis ei tahtnud müüa:D)

 2. Alati on veel võimalus leida linnas nt üks hoidja, kuhu laps peale kooli saab minna ning kes võiks ka last huviringidesse saata, seniks, kuni laps veel vajab saatmist. võib kaaluda, mis on majanduslikult kasulikum, kas hoidja palk või korteri launumakse. korteri saab ju ka hiljem osta, kui ikka vajadus on.
  no niisama, mõtlemiseks lisasin veel ühe variandi.

 3. 20 m2 korter 60 000 euroga 90 aastasesse majja! Selle peale annab ikka tulla 🙂
  Korteri siseviimistluse saad ise igal ajal ära muuta, aga kogu majaga ei tee sa üksi midagi, naabreid ei vali ja kui seda vana maja ükskord renoveerima hakatakse, maksad ja maksad..
  Ostsisime oma vanemale lapsele korterit Tallinnasse ja pakkusin ka talle esialgu analoogseid variante, nagu Sina linkisid, , lõpuks ostsime ikkagi korteri uude majja, eks sellel on oma head ja vead aga algul on garantiiaeg ja ehk veab naabritega paremini.

Leave a Reply