Särav emme versus mina

Ma sain Ida laulutunni ukse taga tuttavaks ühe emaga, kelle lapsed Idaga samas tunnis käivad. Äärmiselt sõbralik, positiivne ja energiline naine, imekaunis ja särav. Tundus minust 20 aastat noorem, aga nii noor ta olla ei saanud, sest tal oli kolm last, kellest vanim oli kuue-aastane. Kolme lapse ema (!!!), kes nägi välja nagu oleks just tulnud vähemalt paari kuu pikkuselt puhkuselt palmi all, mitte oma kodust. Ei, ma ei pea silmas seda, et ta oleks olnud päevitunud, ta lihtsalt pakataks positiivsest energiast.

Samal ajal istusin seal diivanil mina, nähes välja umbes selline, väsinud ja üldse mitte energiline. See pani mind mõtlema. Kuidas on nii, et üks ema saab mängleva kergusega hakkama kolme ja enama lapsega, samal ajal kui teine on väsinud ühest lapsest?  Kuidas üks ema jääb säravaks ja kauniks ning näeb välja nagu 18, samal ajal kui teine on nelja aastaga saanud kümme aastat vanemaks?

 

Ma kujutan ette, milline mina näeksin välja kolme lapse kõrvalt.

Britney Spears Singer Pop Star No Make Up Old Ugly Hot Mess Plain Hair Extensions Crazy Fat.jpg

8 thoughts on “Särav emme versus mina

 1. Need võrdlusmomendid teiste emadega on kõige vastikumad… aga mis teha! Mõni ongi lihtsalt ilusam&toredam ning energilisem&elurõõmsam. Võrdled end korra, mossitad veits & life goes on!
  Ps! Mis siis , et ma ise just instas ykspäev yhte vana tuttavat vahtisin, et MIKS tema nii ilus näeb välja ja mina siis see Britney variant…. 😀

 2. kui tema nimi peaks juhuslikult a-tähega algama, siis temaga ei ole mõtet end võrrelda, ta ongi mingi müstiline superemade planeedilt pärit olend.

 3. Ma usun et eks nendel ka omad mured / halvemad päevad . Ma ise selline inimene et väljastpoolt võiks arvata et mul on lapsehoidja ja koristaja ja privaatmeikar ja käin pidevalt end hellitamas ,aga tegelikult vastupidi. Töö graafik on selline et enamusi paneb ahhetama ,füüsiliselt raske ka . Kodus olen mina see kes enamus ära teeb ( enda valik) . Lapsi on küll vaid kaks (tütar 10, poeg 5) kuid tegemiston meeletult . Ma lihtsalt usun enda pealt vaadates et mida rohkem teen seda rohkem energiat on . Mees käis lastega reisil nädalaks ,mina jäin koju akusi laadima . No jube ,vot siis ma olin see Britney pilt . Mida vähem mul tegemist seda vähem energiat ,ühesõnaha ma peab ringiratast panema nagu orav ,siis ma olen see superwoman ,energiast plahvatav naine . Inimesed on nii erinevad selles suhtes ,seetõttu ei ole mõtet võrrelda

  • Absoluutselt nõus, et kõik on erinevad ja ega see polnudki kuidagi halvustavalt mõeldud või meeleheites kirjutatud, pigem huumoriga ja selles mõttes, et mingi klišeelik arvamus on, et mitme lapse emad on sellised Britneyd, tegelikkus on aga hoopis midagi muud. Paljud säravad ja on powerwomanid:)

 4. Muide teooria ka see, et mitu last tegelevad rohkem üksteisega ta ja sul jääbki rohkem aega oma asju teha ja puhata 😊

 5. Evi teooriaga olen osati nõus: kolme lapse peale kulub proportsionaalselt vähem energiat kui kolm Idat kokku 🙂

  Aga kogemus ja vaatlused on viinud mind järeldusteni, et väljaspool kodu ei saa mitte kellegi kohta öelda, kuidas nende elud tegelikult lähevad. Ka minu kohta öeldi sama: “Kuidas sa suudad kahe lapse kõrvalt nii ilus, energiline, humoorikas, rõõmus, nooruslik, positiivne olla?” Kodus kannatasin paanikahoogude ja unetuse all, mis päädis depressiooni-diagnoosiga. Surve olla veatu lihtsalt tegi minuga väga kiirelt üks-null. Kadestasin neid, kellel ei olnud probleemi kodust välja tulla kampsunites-tossudes-dressides, ma nii väga tahtsin, aga ei osanud! Kartsin, et see peegeldab mu kliinilist depressiooni, kõik saavad aru ja näevad, et ma olen halb ema.

  Lastega, peretuttavatega, vanematega, isegi abikaasaga suhtlemine oli üks pidev teesklus. Osaliselt on siiani. Mask. Ja ma ei pidanud oma elu suurimaks saavutuseks oma õnnelikke ja edukaid lapsi … vaid võimet teiste eest oma tõsist depressiooni varjata.

  Ära kadesta teisi lapsevanemaid, ole ise parim versioon endast. Ole endaga endas rahul!

Leave a Reply