Lööme kepi mättasse!

Mu meelest on naise keha äärmiselt ilus. Eriti kui keha vormis on. Vormi all ei pea ma sugugi silmas piitspeenikest modellikeha, vaid toonuses keha. Pole siis ka ime, et sellist keha tahetakse näidata ja tahetakse näha.

Ja ma saan aru, et seks müüb, aga seks saab olla nii labane kui stiilne. Round Table´i reklaamplakatist ma ei hakka isegi pikemalt rääkima. See on lihtsalt nilbe. Punkt. Võib olla mingis veidras siseringis on selline sõnamäng naljakas, aga kokkuvõttes on ikkagi nilbe. Reklaamist endast häirib mind aga pigem see, et naised ise on nõus sellistel reklaamidel osalema.

Ma olen aru saanud, et meestele saab väidetavalt seksi kaudu kõike maha müüa, siis sellest ma muidugi aru ei saa, miks naised ise end seksi kaudu maha müüvad. Me vaatasime nädalavahetusel “Klassikokkutulekut”, kus seksistseenis oli üllatus-üllatus jälle Gerli Rosenfeld.  Mulle seostubki ta esmajoones sellega, et on erinevates seriaalides ja filmides mänginud lõdva püksikummiga naisterahvast. Miks peaks keegi endale sellist mainet tahtma. Okei, mängid ühe korra filmis libu, aga pidevalt? Ta vanemad on kindlasti ta üle uhked.

Tagasi reklaamide juurde. On arusaadav, et aluspesu reklaamimiseks tuleb näidata keha, aga ka siin lähevad nii paljud firmad nii eri rada, kuigi eesmärk on sama – seksikus. Võtame näiteks Kriss Sooniku. Seksikas, aga cool. Sofistikeeritud. Mänguline. Modellid ei ole imalad ja/või väljakutsuvates poosides blondid, vaid enesekindlad naised. Mitte seksmänguasjad. Müüb täiega. Mulle kui naisele. Naisele, kes armastab ilusat aluspesu.

Ja siis on seal samas kõrval teised aluspesu reklaamid, mis rõhuvad samuti seksile. Seks müüb. Aga mitte mulle kui naisele. Naisele, kes armastab ilusat aluspesu. Reklaamid, kus võltsblondide juuksepikendustega tibid on riietatud kontsakingadesse, paljastavasse pesusse ja Swarowski kristallidesse, halvimal juhul on taustaks valitud jaht ja šampus või kiired autod, ei saa ju kuidagi mõjuda kutsuvalt naisele. Et vaatad sellist pesureklaami ja tahaks samastuda?

Miks ikka ei saa reklaamitootjad aru, et seks ei pea olema labane ja ikka ja jälle samasse “mättasse” astuvad. Selle asemel, et stereotüüpidest ja iganenud klišeedest lahti lasta. Kastist välja vaadata. Seksikat pesu ei taha kanda mitte ainult modellid. Alati ei pea olema dekoltee nabani ja tagumik esiplaanil nagu Paljas Porgand instagrami kontol.

 

 

10 thoughts on “Lööme kepi mättasse!

 1. Pesureklaamidest meeldivad mulle Lindexi omad. Need kus on täitsa tavalised naised tavaliste kehadega ning modellid ei ole siledaks retušeeritud. Ilus on näha täitsa tavalist naisekeha.

 2. Selle RTE reklaami foto pärinevat hoopis Playboy fotosessioonilt, ehk et naisterahvas pole vabatahtlikult poseerinud. Isegi luba neil foto kasutamiseks polnud, ma kusagilt Facebookis lugesin.

  Ülihale plakat igatahes.

 3. Ma arvan, et teatud osa meeste jaoks ongi naise kategooria alla minev ainult see blondide juuksepikenduste+labasustega ehitud naisetüüp. Kõik muud naised, sh sellised Kriss Sooniku (üliseksikad) pesumodellid, on nende jaoks need muud suvalised eided ja naisena nad neid ei näegi. Oi jummel, mis nad veel mingite Lindexi modellide kohta arvaksid. 😀 Ja mulle tundub veel, et seal Round Tables ongi omajagu täpselt selliseid mehetüüpe, neid selliseid kõvatajaid.. staatus peab olema …konkreetne. Auto: Lexus, käekell: Rolex, sport: golf, hobi: pokker, maja: Viimsis, puhkus: Tais, naine: Playboy tuuninguga, naljad: “mehised” jne. Et nad peavad mahtuma väga kindlasse tüüpi. Ülejäänu on ju nii nõme. Võibolla panin mõne tunnusmärgiga mööda, eks neil ka asjad ju arenevad, haha.

 4. Hmm, dekoltee nabani ja tagumik esiplaanil…? Kui sul on midagi minu Instagrami vastu, siis ussitab sinus kas kadedus või oled sa mu ülejäänud insta feedi puhul pime. 😀

  • Eiiiii!!! Appi, palun mitte jälle kadeda-kommentaare, ma ei jaksa nii paljude blogijate peale kade olla. Andke ometi armu!
   Mis puutub aga Sinu Instagrami kontot, siis ma ausalt arvan, et sa oled äärmiselt kaunis ja sportlik naisterahvas, kuid poosid on mind tõesti tihti pannud küsima, miks ometi. Et kas sportliku ja kaunist keha peab just nii eksponeerima. Aga võimalik, et ma muidugi olen pime või mõne teise porgandi kontot vaadanud.

Leave a Reply