Eks see päev pidi ikka tulema kui ma ütlen avalikult FUCK YOU!

Jajah. Tegin siin hommikul autonalja. Aga enam ei ole nalja tuju. See faking romu, mida ma hellitavalt olen autoks kutsunud ja teda ikka hoole ja armastusega hoidnud, on üks tänamatu tattnina. Ei, tal ei või katki minna istmesoojendus või mingi 28 eurot  (krt isegi 280 eurot) maksev vidin, vaid tal peab katki minema käigukast!

Ja36A.gif

Ehk siis tänasest olen ma ametlikult autota, sest…..arrrrrggggh…. kuidas ma vihkan kui inimesed halavad, et üheks või teiseks asjaks pole raha, aga nüüd halan ka. Seda raha mul pole. Ja pasta! Eks see auto nüüd varuosadeks läheb. Aga püha issand jumal, ma ei taha jälle asemele mingit muud romu.  Ma TAHAN AUTOT!

Popp oleks hetkel siia kirja panna oma a/a ja põlvili paluda, et palun aidake mind, sest ma ise olen nii faking saamatu ning halastage ometigi Mareki peale, kes peab nüüd mu frustratsiooni, et ma ei saa enam ise liikuda, välja kannatama, aga noh… Meeleheitel ja meeleheitel on vahe. Mina lähen täna sõbrannadega  õue. Pidime kooki sööma ja kohvi jooma. Nemad söögu. Mina tellin endale veini! Vabalt võiks täna sellest kuradima pudeli otsa keeratavast klaasist ka juua.  Ja end tunda saamatu jobuna, kel pole isegi võimalik endale NORMAALSET telefoni ja autot soetada.

12 thoughts on “Eks see päev pidi ikka tulema kui ma ütlen avalikult FUCK YOU!

 1. Ma ütleks, et normaalsel autol ja “normaalsel” autol on vahe. Ja tegelikult võid endale auto leida tükk maad alla 1000€ eest. Ja ei, ma ei mõtle masinat, mis on roostest aukus ja millega kannatab sõita kuni järgmise ülevaatuseni. Ise sõidan üle 3 aasta masinaga, mis maksis 700€. Kuludeks on selle aja jooksul olnud õlivahetus (ja kütus). Nüüd hakkab mu seenior vaikselt vanaks jääma ja lähema 2 aasta jooksul peab uue auto ostma.
  Sul mõnd tuttavat pole, kes automaailmas kodus? Kes leiaks odava hinnaga parima masina? Jaapanlased üldiselt tihti remonti ei vaja ja hinnad ka ei tapa…

  • Ei ole jah selliseid tuttavaid, kes autodega tegeleks või kodus oleks selles valdkonnas, aga ausalt öeldes mul ongi kopp ees igasugu autojamadest, et ma ei tahagi enam ühtegi kasutatud autot. Okei, kui nüüd üks kasutatud auto imeväel mu hoovile ilmuks, siis ma ilmselgelt sööks oma sõnu, aga siiski.

 2. Oeh! Jaksu! Ma peaks ka omale autot otsima, aga üldse ei taha. Asi polegi minu puhul ainult rahas (või siis pigem selles, et ma kulutaks seda pigem reisimisele), vaid selles, et mulle üldse ei meeldi autoga sõita. Aga kui ma tahan maal elada, siis väga muud varianti pole…

 3. vägev, kirjutasin pika kommentaari ja pärast sisselogimist oli see kadunud.
  esiteks (ja täiesti in a not I told you so mõttes): kui isikud soovitavad sul saatana kätetöö müüa, kuni see veel sõidab, tasub neid kuulata, nad ei räägi seda kiusu pärast. vanad autod hakkavad mingil hetkel järjest katki minema ja see ei lähe nö üle.
  teiseks. kasutatud (veidi vanema) auto ostmisel on võimalus, et sa EI hävi, umbes fifti-siksti, kui sa tunned autosid ja/või sul on sõpru, kellel on autoremonditöökoda. kui neid eeldusi pole, on su võimalused veel väiksemad.
  lisaks on ebameeldivalt suur hulk kirvehinnaga vigu, mida ka oskaja inimene või ostueelne kontroll niisama ei tuvasta. näiteks sedasama kasti ei hakka keegi igaks juhuks lahti võtma, ja seda, kas ülehomme mootoris saaled teevad ringi ära, ei ole võimalik kahjuks ette näha.
  seega peab alati olema remondieelarve, ja kuna võimalus alt minna on väga suur, siis tundub mõttekas valida mõistlikult väikese hinnaga altminek, kuna uhiuut autot sa ilmselt ostma ei lähe.

 4. Ma sulle omast kogemusest ütlen, et peale Land Roverit (sinul on/oli Range Rover, onju?) ei tundu ükski teine auto piisavalt autona. Järgnev jutt käib minust endast.
  Närvi ja vihaseks ajab, et kõik on nagu mingid mänguasjad, länkarite puhul tõuseb see latt lihtsalt täiega taevasse. Nii sa muudkui putitad oma romu, paned ulmesummasid magama, naudid lühikest aega oma sõitvat autot ja siis hakkad jälle jala käima, otsast putitama ja maksad suvalise varuosa eest hullu hinda. Need autod joovad õli nagu hobused vett, soojendused jamavad, sidureid läheb nagu leiba, käigukastidega on pidev probleem ja need on kohutavalt kallid, õigete varuosade leidmine on raketiteadus, keegi neid autosid eriti parandada ka ei oska – ja ikkagi tundub, et maailma parim auto on. Ja on ka, vähemalt sõidumugavuselt polegi parimat.
  Aga lõpuks saad aru, et surnu on surnu, aeg maha matta. Leiad endale mõne normaalse tavamaasturi, olgu või kasutatud. Saad aru, et punktist punkti jõuad samamoodi, lihtsalt tagumiku all pole päris sama tunne. Aga soojendus töötab ja õli pole vaja vahetpidamata sisse kallata. Sõidad mõned aastad oma kasutatud “uue” autoga ja imestad, et kuidas see ikka veel pole katki läinud? Länkaril oleks selle ajaga juba mitmeid probleeme olnud.
  Ja siis läheb su autol ikkagi midagi katki, kuklakarvad tõusevad hirmust turri, aga ikkagi sead sammud kuskile esinduse poole. Onkel vaatab su auto üle, teeb varuosade päringu ja hinnapakkumise, ise vabandavalt sulle otsa vaadates – “need on kallid jupid, kuigi tegu on B-varuosadega…”.
  Sa vaatad hinnapakkumist ja hoiad vägisi muhelust tagasi, sest uue auto sidurikorvi jupid ja tööraha ei ületa summat, mille olid magama pannud länkari kahe ukselingi vahetuse peale. Veel muhedam on see, et sina lihtsalt viid ja tood auto, maksad täiesti inimliku summa raha, aga rohkem muret ei olegi, iga suvaline töökoda oskab su autot parandada ja suudavad isegi garantii anda, uskumatu!. Paari päevaga on mure murtud, samas länkari puhul ootasid sa võib-olla uut käigukasti kaks kuud mingist Inglismaa kaugemast nurgast ja kui see saabus, siis oli see vale asi.
  Land Rover on ja jääb minu lemmikautoks, aga põhiautoks ei kavatse mina enam kunagi endale ühtegi sellesarnast soetada. Avastasin, et suvaline linnamaastur võib isegi parem olla, probleemivabam kindlasti. Tal pole küll seda länkarile omast võlu, aga ainult võlu najal liiklemine pole ka just meelakkumine.

Leave a Reply