Mulle meeldib Kersti Kaljulaidi stiil(ihuumor)

Ei ole väga palju asju, mis mulle meie presidendi juures meeldiks. Mu meelest on ta üks kõige kehvem valik presidendiks, aga sellest olen ma juba rääkinud, miks ma nii arvan ja arvama jään. Võite mind püüda ümber veenda, aga ma jään siinkohal oma arvamuse juurde.

Aga on üks asi, mis mulle ta juures meeldib. Tema stiil. Või stiilihuumor. Armastus Eesti filmide ja klassika vastu.

Vabariigi aastapäev:

Laulupidu:

buratino.jpg

Tulemas on taasiseseisvumispäev. Ootan põnevusega proua presidendi valikut. Ma ise soovitaks Kohviveskit, aga seda on tal natuke raske järgi teha. Aga võib olla siis keegi Kevadest, Suvest, Sügisest?  Jorh Aadniel Kiir või Jaamaülema Abi?

31 thoughts on “Mulle meeldib Kersti Kaljulaidi stiil(ihuumor)

  • Tsiteerides klassikuid “cry me a river”, aga kui ilma sarkasmita siis see on naeruväärne, et osades blogides on reaalne mõnitamine nalja tegemine, mida fännatakse ja sheeritakse ja kiidetakse taevani, samal ajal kui keegi teine teeb lihtsalt (kasvõi lapsikut) nalja, siis tulevad näpuvibutajad KOHE kohale. Veider fenomen!

 1. Ma nägin neid pilte venelaste fb lehtedel, kus need olid samuti presidendi naeruvääristamiseks vaatamiseks pandud, nagu siingi. Küsinin küll.

  • Ma ei arva, et need pildid on naeruvääristamiseks tehtud, vaid lihtsalt kõige lihtsam nali. Ekspressis on AASTAID olnud rubriik nagu kaks tilka vett vägagi vaimukate sarnasustega. Nii nagu ka need kaks siin on mu meelest väga andekad. Ja tuleb tunnistada, et sarnasus Ivo ja Buratinoga (ei pea silmas nina, vaid mütsi) on ikka tabavad ka.

 2. Nojah, aga neid pilte on juba korduvalt igal pool jagatud. See postitus on juba nagu “onu Heino” tüütu nali, mida on juba korduvalt ja korduvalt kuuldud (nähtud).

   • See esimene pilt on ikka tunduvalt rohkem vana kui vaid nädala. Ja inimese kohta, kes pole nädal aega internetis olnud, oled sa seal kuidagi vägagi sageli sõna võtnud. Seega vaevalt, et sa tõsimeeli arvasid, et just äsja leitud tore nali.
    Kas sa tõesti ja tõsiselt leiad, et sinu vanuses (et sa ei solvuks, ütlen, et olen sinust kõvasti vanem) on veel ok teist inimest välimuse ja riietuse pärast naerda, et teistele naeruvääristamiseks siin pilte jagad?
    Ja kuna ma lugesin su kommentaarid enne kirjutamist lõpuni, siis ma juba tean kuidas sa kohe varsti vastad “minaminamina”…. nagu sa siin kõigile kommentaaridele vastanud oled. Kuidagi väga enesekeskne ja ei mingit empaatiat. Naised peaks ikka kokku hoidma, mitte üksteise üle ilkuma. Eriti vanemas eas. ☺

   • Ma rääkisin teisest pildist ja uudiseid ei ole ma tõesti lugenud nii umbes nädal aega. Vabandust, et end vigaselt väljendasin.

    Mina olen suvaline blogija, mittekeegi, mina võingi olla enesekeskne ja eneseteadlik, oleks muidugi ka imelik kui ma oma blogis kuidagi teistmoodi oma arvamust avaldaks kui minaminaminamina.

    Ma arvan ka, et vanusel ei ole mingit tähtsust tegelikult – igas vanuses võib teha nalja, olgu see siis lapsik või mitte. Ja ei pea me naised midagi kokku hoidma vaid sellepärast, et naised oleme. Pealegi arvustavad ja kritiseerivad küll kõik inimesed. Kes blogis avalikult, kes lihtsalt kodus telekat vaadates, lehte lugedes. Tavaline elu.

    Ei mina ega ilmselt ka need, kes need sarnasused on leidnud, ei ole neid pilte internetti kindlasti pannud naeruvääristamiseks, vaid sellepärast et tundus (ja mu meelest ongi) naljakas. Täpselt nii nagu ma olen aastaid naernud Ekspressi “kaks tilka vett” rubriigi üle. See ei ole naeruvääristamine. Naeruvääristamine on ikka midagi hooooopis muud. Üks kommentaar siin ütles kenasti, et inimestel puudub igasugune naljasoon ning kohe hakatakse leidma, et 1)kas mõnitad 2)naeruvääristad või 3)elad frustratsiooni välja. Aga mõnikord tehakse lihtsalt nalja. Nii nagu on erinevad riietumisstiilid ja toidu ning muusikaeelistused, on erinev ka arusaam huumorist.

 3. esimene, setu raha ja kiivriga, ok. a see buratino on puhta labane. sul on kehva hambumus, ma ei tea, kas, aga võimalik, et su laps pärib sellest midagi – ja oleta nüüd, et enne kui breketid oma töö teevad, jõuab keegi leida, et ta on nt mõne morsaga ühte nägu. not cool.
  st. not cool.

  • Minu hammaste üle on terve elu naerdud, sh ma ise, nii et juhul kui mu laps pärib mu hambad, siis enne breketeid teen ma lapsele selgeks, et kui iseendaga oled rahul, siis ei solva ka mingid naljad. On üks ütlus, et kedagi ei saa solvata kui ise ei lase. Ja nii ongi!
   Internet on täis pilte, kus inimesi mingite multikategelastega võrreldakse või loomadega või jumal teab kellega.
   Ahjaa, Buratino pilt oli naljakas mu meelest küll, sest lisaks ninale oli pildil (mida ma esimesena nägin) ka sarnane müts.

 4. Tundub, et inimestel on elementaarne huumorimeel kadunud 🙂 Asi ei saa ju ometi nii lihtne olla, et see kõigest nali oli, raudselt a)mõnitad, b)kritiseerid, c)elad oma mingit alaväärsust, ebakindlust välja jne… Kurb tegelt, et kohe kolli nähakse igas asjas.
  Mind võttis küll muigama, väga tabavad võrdlused, kahju, et vaid kaks. Ju olen siis ka labane 😀

  • Mina ka labane :). Võrdlused nii tabavad, et ei suuda naermist lõpetada. Aitäh Eveliis, et olemas oled ja lahedat lugemist/pildimaterjali jagad.

 5. Ausalt,no on naljakad võrdlused. Ma avalikult ise ilmselt kellegi üle ei naeraks. Su juttu lugedes hakkasin mõtlema,äkki ongi presidendil teadlikud valikud filmiklassikast? Tegelikult mulle jälle väga meeldib,et Kersti igasugustel kohtumistel pigem väga sulandub oma stiiliga nö meestemaailmas. Ma ei kujutaks ettegi kui ta istungil roosas kleidis istuks ja imetaks hoopis. 😂

  • Sellega olen ma absoluutselt nõus, et ta sobitub hästi nö meestemaailma. Roosad kleidid ja Gucci kotid mõjuks üsna koomiliselt, aga noh mu arvates ta natukene võiks stiilinõustajaid kuulda võtta. Näiteks kui tal on seljas imeilus ümara kaelusega pükskostüüm, siis v-kaelusega lilleline t-särk seal all mõjub lihtsalt valesti. Ma saan absoluutselt aru, et riietumisstiil ei ole kõige olulisem, aga mis sa teed kui silma häirib. Nii nagu paljude teiste silma häirin mina oma hammaste ja kortsude ja kaltsudega:)

 6. Aaahhh…sellest saab meie esimene tüli! 😀 Minu meelest on Kaljulaid presidendiks suurepärane valik – naine, kes on tõesti eeskujuks. Kersti Kaljulaid teeb sporti, kannab kohalike disainerite rõivaid, on intelligentne, ei lasku eelmise presidendi kombel piinlikesse Twitteri sõdadesse ja on minu jaoks lihtsalt mõnus sõõm värsket õhku. Ülejäänud kandidaadid olid nagu seisev, sogane vesi eesotsas isand Kallasega. Rääkimata sellest, et Eesti oli tagumine aeg naispresidendi saamiseks. 😉 President on Eestis siiski vaid esindusfunktsioon, umbes nagu on Suurbritannias kuninglikul perekonnal, võim ja juhtimine asuvad hoopis mujal. Ja kui kellelegi presidendi kleidid ei meeldi, siis noh kahju küll, see on nende inimeste isiklik tragöödia. Ega president prostituut ole, et kõikidele meeldida peaks püüdma. 😀

  P.S. Need pildid ei ole naljakad ju.

  • Ma olen nõus selle osaga, et oli aeg saada naispresident ja et tegu on intelligentse naisega, AGA minu meelest on ta ühe presidendi jaoks liiga iseteadlik – just nagu sa ütledki tal on esindusfunktsioon, aga tema tahab kõigesse panna liiga palju “mina, mina, mina”. Ja mulle ausalt ei meeldi see, et ta lihtsalt pandi presidendiks.
   Maitse on tal kehv ja loomulikult ei ole see tegelikult selles kontekstis üldse kõige tähtsam, aga arvustada võib ikka ju, oma arvamust avaldada. Siinkohal lähevadki paljude maitsed ja arvamused lahku ning see on täitsa okei, et kõigile ei saa üks ja sama meeldida.
   PS: Pildid on jummala naljakad mu meelest!

 7. Ma olen neid pilte FB feedis näinud ja mu meelest vahvad kombod. Ma ei naera presidendi üle, aga kuidagi ajavad muigama ikka ju. Ja hämming, et on inimesi, kes leiavad hoobilt pilte ja teisikupilte. Milline mälu jne.
  Aru ma ainult ei saa, miks sa ei või oma blogis vanemaid pilte kui üks viiv kajastada 🙂 püha müristus, sa kirjutasid juurde ka oma mõtteid? Misseeolgu??? 🙂

 8. jeekim, mis te siin ohite – on jah naljakas! täiesti süütult ja armsalt naljakas. ja on jah kentsakas olen-hästi-ontlik-õpilane-õpetaja-vaata-kui-ontlikult-ma-kõik-pähe-õppisin-president, temaga eesotsas kulubki meile tavalisest rohkem tobedat nalja ära. 🙂

  • Aga mis ma teen kui ei aja naerma noh? Ei ole siis minu jaoks naljakas ju. Minu meelest mage nali nagu ka kõik teised säherdused võrdlused. Huumorimeel on individuaalne loomulikult, kelle jaoks naljakas kellele mitte. Aga et ma seda naljakaks ei pea, ei tähenda, et seda peaks mõne siinse kommentaatori eeskujul üledramatiseerima. See ei ole solvang presidendi või veel vähem häiritud kommentaatorite pihta. Me ei ela Tais, kus kuninga pilamise eest rootsi kardinate taha pannakse.

   • mmmuidugi ei pea naerma kui ei ole naljakas! ma kõiki kommentaare ei jõudnudki läbi lugeda, ainult need esimesed ohhid ja ahhid. need olid kummalised. 🙂

Leave a Reply