Miks kaltsakas julgeb öelda, et ta stiilne on?

Me oleme siin omakeskis nii palju naernud minu kaltsakuse ja Ida kammimata juuste üle, et ma leidsin, et on viimane aeg ära rääkida, et miks minusugune kaltsakas julgeb öelda, et ta on stiilne. Tegelikult ma seda ei arva, ma arvan,et mul on oma väljakujunenud stiil, mis on kooskõlas sellega, kes ma olen ja ma arvan,et mul on hea maitse ning hea stiilitunnetus. See on natukene midagi muud kui stiilne.

Stiilsed on minu arvates Norra blogijatest Jenny Skavlan ja Tine Monsen (kumbki neist pole minu stiili, kuid nad on stiilsed)

Eesti blogijatest on minu vaieldamatu lemmik Aljona Eesmaa (LINK). ERANDITULT KÕIK, mida see naine kannab, on stiilne ja TÄPSELT minu tassike teed. Ühtlasi on ta ka ainus moeblogija, keda ma Eesti mõistes moeblogijaks nimetaksin, paljud teised on lihtsalt wannabe´d. Kaunid noored naised, seda küll, kuid moega pole tihti seal midagi pistmist. Aga Aljona on Mood suure algustähega.

30833217414_51bb39b4d2_c.jpg

Eestist on minu vaieldamatu lemmik Maarja-Liis. Välismaalt tuleb mulle esimese hooga meelde Jennifer Aniston. Sienna Miller, Victoria Beckham, Eda-Ines…

Ma ei viitsi rohkem näiteid tuua, aga nende näidete puhul julgengi ma öelda, et mul on hea maitse ja stiilitunnetus, sest vaadake, mina võin siin kaagutada palju ma tahan, aga millegi pärast peab ka laiem üldsus neid inimesi stiilseteks, nii et kuidagi kummaline oleks mõelda, et kõik need inimesed eksivad.

Nüüd te võiks muidugi öelda, et nemad on lihtsalt nii ilusad inimesed, et võivad kasvõi kartulikoti selga tõmmata ja on ikka ilusad. Ilu ei mängi mingit rolli. Sarah Jessica Parker ei ole klassikaliselt kaunis, eksju, ometi on ta särav ja stiilne.

2E81E31000000578-3320897-image-m-15_1447707044449.jpg

Maitsed on muidugi erinevad, kuid ma ei tea…ju siis ikka on olemas mingi selline mõiste nagu stiilsus, mida mõned hoomavad ja mõned mitte. On palju neid, kes käivad viisakalt ja korrektselt ja kenasti riides, kuid ei ole stiilsed. Esimesena tuleb mulle pähe Kersti Toots. Iseenesest nii kauni välimusega hoolitsetud daam, kuid tema riietus ei kaunista teda sugugi.

Eesti blogjatest ja tänavapildist võiks ma stiilituid näiteid tooma hakatagi, kuid ma ei viitsi liigseid kirgi kütma hakata. Esimene suur “ei” minu jaoks on igasugu Hiina rämpsu tellimine, enamus neid asju,mida blogides näidatakse, on kohutavalt koledad ja teiseks ei suuda ma juba mõista seda suhtumist, et ah, pole päris see, aga tasuta sain. See on lausa traagiline. Teiseks “ei”ks on igasugu mikrominid ja üüberdekolteed, loomamustrid ja suurte firmamärkidega riideesemed. Linnapildis ei suuda ma taluda kui inimesel on seljas miniseelikud ja sportjoped, suusapüksid ja pidulikud käekotid, heledad (mitte päris stretch)teksad, lühikesed joped ja tumedad ülepõlvesaapad… Retuusid muidugi on lausa katastroof. Stiilituse näiteid võiks ma tooma jäädagi. Ja kõik need üliseksikad kleidid, mis mõjuvad lihtsalt odavalt. Prrrr!

Mingil põhjusel jällegi, kipub minu arvamus laiema üldsuse arvamusega stiilitusest ühtima.

Tibistiilist veel hullem on aga “mammi-stiil”. On okei, kui seda kannab 70+ raamatupidaja, kuid kui selliseid riideid kannavad siiski nooremapoolsed naised, nii 40+, siis see on traagiline.

1_1_16088910

No vot. Nüüd te ehk saite aru, mida ma silmas pean kui ma stiilist räägin ja miks ma julgen arvata, et mul ongi natuke parem maitse kui nendel, kes mind kaltsakaks nimetavad. Samas ma saan ka aru, et minu väljaveninud kampsunid ei saagi meeldida kellelegi, kes kannab ülaltoodud kleite. Meie maitsed ongi liiga erinevad ning me jäämegi üksteise stiile maha tegema. Kummal õigus on? Enesekindla ja ülbe inimesena ütlen ma, et loomulikult minul:D

Säästan ka kommeteerijate vaeva minust piltide otsimisel. Võtsin arvutist esimesed random pilti endast. Ei hakanud otsima pilte, kus ma arvan, et näen parem välja kui argipäevadel, et kiitust välja meelitada. See ei ole eesmärk. Ometi enesekindla inimesena kaltsakat ma kah ei näe, aga samas võib ka ju olla, et nii kõrges vanuses vajan ma juba prille.

img_0397

blogger-image-779151603

Ja teate, mis veel on naljakas. Mulle heidetakse ikka aegajalt ette kui pinnapealne inimene ma olen, et välimus nii oluline on. Mulle ei ole välimus sugugi mitte oluline, st kõige olulisem, ma olen lihtsalt naine ja naised arutavadki aegajalt ka sellistel teemadel. Need, kel pole blogi, teevad seda koos sõbrannaga teetassikese taga, need, kel on blogi, panevad selle kirja. Välimusest on minu jaoks TUNDUVALT olulisemaid teemasid, kuidma ei häbene ka öelda, et mood ja moeuudised mulle meeldivad. See ei tee mind tühisemaks ega pinnapealsemaks.

34 thoughts on “Miks kaltsakas julgeb öelda, et ta stiilne on?

 1. Aitäh! Mulle endale meeldib ka, ses mõttes, et mantel üks mu lemmikuid, nii mugav ja mõnus ning Viljandi second handist sain 1 euro eest eriti mõnusad viigikad, need samad, mis siin jalas ning kokku üks mu lemmikkombo;)

 2. Vaatan su pilte ja no kaltsakas sa pole, aga stiilne? Minu jaoks on stiilsed inimesed, omapärase stiiliga (stiilsed) inimesed, tavalise stiiliga inimesed ja maitsetud. No sind nimetaks tavalise stiiliga inimeseks. Turvaline. Mu ema näiteks käib umbes samamoodi riides. Midagi ei karju. Aljona Eesmaa kohta võiks öelda, et tal on julge stiil aga samuti tahaks talle 3 numbrit väiksemad riided selga panna. Kõik riided on tal sellised kotakad. Pole minu stiil, aga maitselage ta ju ka pole. Tundub, et sinu jaoks ongi stiil pigem see, mida kantakse moelavadel, aga tänavapildis on enamused riided neist ju veidrad…

  See liibuv minikleit on ka minu silmis maitselage. Minu silmis on blogijate seas ilus stiil Kristjaanal, selline piisavalt julge aga ka naiselik. Ei ole vaja 3 numrbit suuri riideid et olla maitsekas. Stiilitaju ongi see, et oskad sobitada omavahel materjale ja värve ja stiile. Kontsakingad ja vatijope ei ole ju stiilne.

  • Jah, ma olen sinuga nõus. Nt enda stiili suhtes, see ei ole eriline, kuid vaevalt ka maitsetu. Ma arvangi et ma tunnen stiilse inimese ära.
   Meie maitsed on natuke erinevad, mulle pigem meeldib just Aljona sellisena nagu ta on, Kristjaana on naiselik ja kaunis ning samuti väga stiilne, kuid mitte päris minu teetassike. Maitsekus ei tähenda kindlasti mitte vaid kolm numbrit suuremaid riided, aga mulle meeldibki selline natuke hipsterlik stiil, sh ka kolm numbrit suuremad riided. Igal juhul just nagu ütled stiilitaju on oskus asju kombineerida ja sellega olen ma nõus – olgu see inimene siis stiilne, omapärase stiili või tavalise stiiliga.

  • Huvi pärast küsin, et miks või kuidas Sa enda jaoks oled asja niimoodi selgeks teinud, et vaid omapärane stiil = stiilne? Mõtlen ise, et on nii palju klassikalise stiiliga naisi. No näiteks Kate Middleton (või kas või see sama Jennifer Aniston), klassikaline. Sinu jaoks ta siis ei ole stiilne? Vaid on “tavalise stiiliga” (Sinu väljend)? Ja vaid omapärase stiiliga inimesed on stiilsed? Näiteks Tilda Swinton? Või hoopis Marilyn Manson? Suvaline tänavahipi-boheemlane võib ka omapärane olla, kas see on ka siis automaatselt stiilne?
   PS: Ma tõesti huvi pärast küsin, üldse mitte mingi nokkimise pärast või tagamõttega.

  • Katrihelena, ma nüüd hakkasin Kristjaanat googeldama, sest sa ütlesid et tal on ilus stiil, et ta on julge ja naiselik. Leidsin selle – kontsakingad ja vatijope (mille kohta sa kirjutasid, et need ei ole ju stiilsed) 😀 http://www.kristjaana.com/2016/12/padded-jacket-patent-boots-outfit.html
   A mu jutu mõte oli see, et isegi stiilsetel on häid ja halbu päevi. Kes julgevad katsetada, võivad ka tihemini feilida. Jepp, ma tean, et Zara jms poodide kodulehed on neid vatijope+kontsaking kombosid täis ja see võib ka MOODNE olla. Aga stiilne?

 3. et need kes sind stiilseks ei pea, on minikleite ja loomamustreid kandvad bimbod:D? Ahah okeii:D kus sellist põhjendamatult kõrget enesehinnangut müüakse, mul oleks ka vaja?

  • Ei, seda ei ole ma kuidagi öelnud, lihtsalt tõin mõned näited, ei viitsi tervet internetti siia kopeerida, aga mu meelest on maitsetud ka “mammi-stiili” viljelevad (noored) naised. Suur osa Protteni toodangust, eriti need, mis läikivast kangast, on mu meelest maitsetud. Jõulude ajal ilmub neid eriti palju sotsiaalmeediasse näiteks.
   Katri-Helena kirjutas õigesti on stiilsed, tavalise stiiliga ja maitsetud, mina ilmselt tõesti see keskmine kategooria, kuid mul on silma ja stiilitaju. Siin pole põhjendamatu enesehinnanguga midagi pistmist, see on fakt. Aga sina ela end siin välja nagu jaksad, ma lootsin, et selle postituse all sind näha saab.

  • Tundub, et ostjaid siiski jagub, sest mulle tundub, et selliseid poekesi tuleb kogu aeg aina juurde. Ja kui ma vaatan mingite ettevõtete jõulupidude pilte või tuttavate FB newsfeedi, siis noh…seal need kleidikesed tihti ka seljas inimestel

 4. Minu jaoks tähendab stiilsus peamiselt seda, et inimene teab, mis talle ja tema kehakujule sobib, teab, mis talle meeldib ning mis teeb teda enesekindlaks. Sinu “kaltsaklus” meeldib mulle kohe kindlasti. Just seetõttu, et riided su seljas sobivad sulle ning näib, et sul on mugav. Mugavus ja ilu on kohe kindlasti ülim kooslus.

 5. Kuule… jätab raamatupidajad rahule! 😀

  Minul on ka paar kleiti nendest poekestest, ühe plaanin isegi firma jõulupeole selga panna. Ükski pole übermini muidugi ega ülemäära silmapaistev.. Kui ma just ei leia lõpuks mõnd kootud kleiti, mida selga panna kannataks. Ma leian haruharva poest kleidi, mis mulle selga ka istub. Ongi need kotakad, mis peaks hipsterlikult stiilsed siis olema. Ma ei saa ju selliseid hõlste selga panna, näeksin nendega välja nagu heinasaad. Ja ma olen proovinud selga vöökohata või laiema lõikega kleite jms. Aga ma ei saa hästi pihta, miks ma peaksin end tegema kogukamaks kui ma olen. Bless this mess näiteks võib ju tore olla, aga ühte ja sama kleiti õmmeldakse lihtsalt erinevast kangast ja siis selle eest küsitakse 150 eurot.. no ma ei tea. Seelikud olen ma endale ise õmmelnud, aga nende kandmine viskas ka üle. Hakkasin teksade ja tanksaabastega maakaks. 😀

  Ja veel need oversized mantlid, no ei ole ilus vaatepilt ega, enne ajan oma parkaga mööda linna edasi, kui vanaema talvemantliga. 😀 Et ju ma siis olen ka täiesti stiilitu ja maitselage inimene. 😛

  • Jp, täiesti stiilitu. Ja veel raamatupidaja ka. Aga tahad ma avaldan sulle saladuse? Mul on ka Protteni poest pärit riideid:D
   Aga oversized mantlid on khuulid, mulle meeldivad, vanaema talvemantlid ka. Üks mu lemmikmantleid ongi kusjuures vanaema 1960 aastast pärit talvemantel:D

   • Minul pole Prottenist ühtki asja, mul ei tule isegi ette, mida seal poes müüakse. 😀 Muide ma käiks hea meelega koguaeg kleitide/seelikutega, aga ei saa. Nii külm on siin maal, et paljast mõttest seelikuga bussi oodata hakkab külm. 😀 Ja kui ma näen loomamustriga riideid, neid karvaseid vestikesi, mis tänavapilti on ilmunud vms, hakkab natuke halb.

   • Kuule, mul on kaks kleiti ühest tibipoest. 😀 Üks on sinine ja teine on punane, ilma litriteta ja dekoltee ei ole vööni. Rohkem mul tibipoodide riideid ei ole.

   • Ma ei teagi, vanasti olid seal ikka täitsa väikeste inimeste riided, aga nüüd ma pole seal ikka kõva neli-viis aastat käinud, vabalt võib olla, et on muutunud nende konseptsioon. A Mosaic on mu meelest osaliselt täiesti okei, nt mul on mingid Mosaic kõrge kaelusega sviitrid, sellised tavalised mustad, superhead.

  • Muide, mis puutub Aljona Eesmaasse, siis see ongi see stiil millest mina ei saa aru. Miks peavad riided olema 3-4 numbrit liiga suured? Okei ei pea olema ümber nagu teine nahk, mis sul ühtedel neil tibikleidi piltidel on, aga need ülemõõdus kleidid ei ole ka minu silmale ilus vaadata. Arusaam ilust ja stiilist on tõesti väga erinev, sest mina ei näe neil piltidel ilusat midagi muud, kui naine ise. Nagu Nell siin ütles, et stiilseks teeb see, kui kantakse seda mis sobib ja mis paneb end oma nahas hästi tundma. 🙂 Samas inimest vaatad ikka ennast, mitte riietuse järgi. Vastasel juhul me sinuga läheme varsti lepitamatult tülli, sest riietusstiil on erinev. 😀 Või noh minul on ikkagi kaks tibipoe kleiti kapis. 😀

 6. Ma võin sageli mitte nõus olla sinu seisukohtade ja väljaütlemistega, kuid sinu stiil/stiilitus/kaltsaklus 🙂 – kes, kuidas nimetab – mulle meeldib! Aga – mis mulle jälle ei meeldi – on see, et miks pagana pärast sa seda pidevalt tõestama pead, et oled hea stiilitajuga?

  • Ei pea ma seda tõestama, enamus ajast on see naljaga öeldud kui kedagi teist kritiseerin ja kommenteerin. Lihtsalt Kurgo Villa postituse all läks mõttetuks lahmimiseks mu arust ja siis mõtlesin kirjutada kohe eraldi postituse sel teemal. Peas mõlkus muidugi palju teravam postitus, kuid mõtlesin ümber, sest lihtsalt ei viitsikski rohkem sellel teemal jaurata. Nüüd on näited ka toodud ja minu arvamus puust ja punane neile, kes mind ikka aegajalt armastavad sõimamas käia, mõneks ajaks aitabki:D

Leave a Reply