Hullumaja puhvet või lõbus lasteaiapidu?

Mul ei olnud lasteaia jõulupeole mingeid erilisi ootusi, selles mõttes, et ma olen küll kanaemastunud ja fännan kõiki lastega seotud üritusi (laias laastus pole ka vahet, kas seal on mu oma laps või võõrad), kuid ma ei oodanud, et seal oleks mingi jube sisukas programm või tegevus. Jooksevad ringi, karjuvad, on kärsitud  – umbes nii ma seda ette kujutasin.

Ma eksisin. Vägagi vahva lugu oli välja mõeldud ja Ida rühma õpetajad oleks nagu lavakas käinud, või on nad lihtsalt nii profid, et jäneseks ja karuks kehastumine tuli väga tõetruult ja kaasahaaravalt välja.

IMG_6251.JPGIMG_6264.JPGIMG_6257.JPG

Samuti oli välja mõeldud vahva liikumiskava ja laulud. Lapsed olid nii tublid ja tegid kõik asjad kaasa püüdlikult. Ei olnud mingit peata jooksmist ja kisa. Kisa tuli hiljem, siis kui kingipakid käes olid ja lapsed lihtsalt ringi tohtisid joosta. Rõõmukisa, mängivate laste kisa kui te aru ei saanud.

IMG_6270.JPGIMG_6281.JPGIMG_6279.JPG

Ja no on ilmselge, et ma võin vabalt “paha emme” olla, kes midagi kaasa ei vea nendele pidudele, sest selle lauaga, mis seal vanemate poolt kaetud sai, oleks pool Ääsmäed ära saanud toita.

Ma ei tea, millised teiste lasteaedade jõulupeod on, aga kui Ida lasteaiapeod kõik sarnased nagu see oli, siis ma käin nendel pidudel küll hea meelega ja vabatahtlikult.

IMG_6301.JPG

I didn´t have too high expectations to Ida´s kindergarten Christmas party. I mean I have become one of these moms who enjoy events with children, but I was prepared for a lot of screaming, crying and running around without meaning. 

I was wrong. The children behaved so well, dancing and singing and doing the best they could, being smiling and laughing and just having fun. And the teachers had made up a very sweet story which was enjoyable for both children and adults. They were like professional actresses. Very well done! I was impressed. Honestly. 

In my previous post I said I am like one of the “bad moms” (from the movie with Mila Kunis), who screws up cakes she is supposed to bake, her daughter´s hair is never braided and she has a stain on her dress all the time. As far as for the baking and bringing food to parties, I do not have to worry about that anymore, I can without any guilty conciousness be the bad mom who brings just herself. There was enough food to feed the whole county.

But the party really was cool. I can go to her parties volunteerily;)

30980786683_99a4e98cc6_k31642944872_92ab376753_k.jpg31643002782_06925c9fb6_k.jpg

Photos: Lille Laura Halliste

 

8 thoughts on “Hullumaja puhvet või lõbus lasteaiapidu?

  1. Minu kolmese pidu oli ka mõnus. Laulsid, tantsisid ja tegid oma programmi ära ning siis jõuluvana jagas kingid. Laps oli enne pidu laule ja luuletusi kogu aeg kodus ette kandnud, tore oli peol ka vaadata teda aktiivselt kaasa tegemas. Mingit söömist meie ei teinud koos ja ei igatsenud ka seda. Väiksemal lapsel oli pidu ilma vanemateta, sest sõimes seal tehakse alati. Minu arvates mõistlik, sest muidu oleks poeg lihtsalt minu juures istunud ja ise midagi teinud poleks.

    • Jah, sõimepidu tõesti mõistlik vanemateta teha, aga kolmesed vist juba on sellised parasjagu edevad, et suudavad täitsa kena etenduse pakkuda vanematele vaatamiseks. A laua kohta ma ei teagi…ühtepidi nagu on tore, sest nii ei joosta kohe ehk laiali, aga samas lapsed ju niikuinii suurt ei söö, et mingit hullu pidusöömalauda küll pole nagu mõtet pungestada

  2. Meie kolmeaastaste jõulupidu oli ka hästi mõnusalt kokku seatud. Peol oli läbiv lugu, mida õpetajad siis juhtisid. Ma olin siiralt üllatunud, et mu poiss laulud-tantsud kaasa tegi ning ei tulnudki rahva sekka meie sülle istuma. Üldse oli meil vaid 2 last, kes esinemast keeldusid ning kaaslasi ja jõuluvana ohutust kaugusest ja oma vanemate sülest vaatasid.
    Mulle jäi meie peost ka ülihea mulje ning laps tundus juba nii suur ja asjalik, esines kenasti teistega koos ja tegi kaasa.

    • Jah, siin sama, et laps tundus nii suur ja asjalik ja teised lapsed muidugi ka. Sain täna teada, et suur osa rühmast on veel kahesed, st et saavad alles kevadel kolm, ja ma tõesti olen impressed kui hästi nad kaasa tegid kõik.

Leave a Reply