Ei saa olla õnnetu kui sul on õhupall. Ja jäätis. Ja sõbrad.

Lapse sünnipäev ei ole ammu enam selline nagu omal ajal kui kutsuti kolm-neli sõpra, istuti rahulikult diivani laua taga kartulisalatit süües ja ainus meelelahutus oli morsiklaasi kaunistava suhkruringi limpsimine. Laste sünnipäevad on big business ja vanematele paras peavalu. Isegi stress, sest vaja on leida see õige mängutuba, tellida need õiged kaunistused, see õige tort ja see õige õhtujuht.  Hakkasin minagi mingi hetk mängutubasid läbi vaatama, aga need, mis mulle meeldisid olid kahjuks liiga väikesed. Näiteks vahva Iidama ja Aadama sünnipäeva ruum oli liiga väike, kuigi koristuspidu tundus väga vahva, mõned teise koha jaoks oli Ida veel liiga väike, suure osa mängutubadest praakisin ma ise välja, sest need ei tekitanud minus mingit emotsiooni ja teise osa jätsin ma kõrvale pärast hinnapakkumiste saamist. 250-300 eurot. Kolme tunni rendi eest. Kas te teete minuga nalja, mõtlesin ma. Kui siia lisada veel toit ja õhtujuht, siis läheb KUUEAASTASE lapse peoeelarve kiiresti 500 euroni. See on täielik absurd!

DSC01205.JPGDSC01259.JPG

(HEA) õhtujuht on minu arvates oluline, sest muidu tormavad lapsed lihtsalt niisama ringi ja see ei ole minu jaoks sünnipäeva eesmärk. Sünnipäev on sõpradega koos aja veetmine ja hea õhtujuht suudab lapsed koos mängima panna. Meie oleme kolm aastat kasutanud Ellini teenuseid. Ta lihtsalt on nii lõbus, lapsemeelne ja oskab suurepäraselt hallata suurt gruppi suhkrulaksu üledoosis lapsi. Ma arvan, et ta jääb Ida sünnipäevasid korraldama kuni Ida saab 18. Milleks rikkuda traditsiooni ja toimivat valemit? Kui teil on vaja väga head õhtujuhti, õhupallimeistrit, näomaalingute tegijat, siis Glimm on see koht, kuhu ma soovitan teil pöörduda.

DSC01122.JPGDSC01372.JPGDSC01267.JPGDSC01155.JPGDSC01335.JPG

Ühesõnaga jõudsin ma aina enam veendumusele, et kordame eelmisel aastal väga hästi toiminud valemit ehk siis ma otsustasin koduse peo kasuks. Ühel hetkel võttis üks peodekoratsioone pakkuv ettevõte ühendust ühe mu tuttava blogiga, neile sel hetkel see teema huvi ei pakkunud ja nad suunasid selle ettevõtte minu poole. Kirjutasin neile, et jah, võime koostööd teha küll, et meil just sünnipäev tulemas ja miks ka mitte teha pidu pidzaamapeo stiilis nagu nad soovisid. Vastust ma ei saanud, kirjutasin siis uuesti, et andku teada, mida nad mõtlevad, sest ma pean hakkama pidu organiseerima. Sain vastuseks, et me ei ole siiski sihtgrupp, aga nad jätavad mu andmed alles, et võib olla tulevikus. Siis ei suutnud ma oma sarkasmi tagasi hoida, tänasin ja vastasin, et kui me hetkel ei ole sihtgrupp teenusele, mis on mõeldud pigem väikelastele, siis ilmselgelt ei ole me sihtgrupp ka hiljem. Nii palju siis sellest. Kui ma nüüd etteruttavalt ütlen, et nende teenus maksab 79+ eurot, siis mul kulus dekoratsioonide peale (Tigeri poest) kümme eurot ja mu meelest sai päris lahe. Kui mõned plasttopsid välja arvata, siis ma julgen öelda, et me tekitasime tunduvalt vähem prahti juurde maailma. Ühesõnaga, laiskus ja mugavus on üks asi ning muidugi on hea kui on erinevad teenused olemas, kuid paari õhupalli täispuhumine ei ole ka kuigi konti murdev.   Ülejäänud 69 euro eest rentisime Jätmanist pehme jäätise masina.  See oli hitt! Vaadake ise, Ida ei jaksanud ära oodata, millal jäätis valmis saab ja kui lõpuks jäätis valmis oli meenutas järjekord “vana head” nõuka-aega. Enda lapsepõlv tuli meelde kui sai “Pingiviini” jäätise sabas seistud.

DSC01094DSC01091DSC01173

Tordi valik oli lihtne – juba meie tutvusringkonnas klassikaks saanud Selveri köögi Sajajalgsekook. Ma olen nii laisk vanem, et ma ei viitsiks neid torte tükeldada – kellele lillega, kellele liblikaga, kellele Elsa juustega, kellele krooniga, pisarad ja draama ning lõpuks kook, mida tihti isegi ei sööda. Ussikoogiga on lihtne. Me oleme seda nüüd mitu aastat järjest ostnud ja meie tuttavad samuti, et mulle tundub, et järgmisel aastal tuleb vahelduseks midagi uut (aga sama lihtsat!) välja mõelda.  Üldse olen ma aastatega ikka nii targaks saanud, et toidule väga ei panustagi. Lapsed ei söö suurt mitte midagi ju mänguhoos. Tellisingi Selveri köögist vaid viineripirukaid ja tegime ise Idaga kartulisalatit. Tänapäeval on ka salati tegemine ju nii lihtsaks tehtud. Kõik on hakitud kujul poes olemas. Lisaks see mõnus tunne lapsele, et ta on ise oma sünnipäevaks toidu teinud.

DSC01085DSC01225DSC01227

Ja teate, ma ei tea, kas lapsed ongi juba nii palju suured, aga absoluutselt ei olnud nii, et peale sünnipäeva oleks majast nagu torm üle käinud. Muidugi olid mänguasjad laiali ja paar jäätiseplekki ning natuke limonaadi põrandal, aga rõõm peost oli palju suurem kui see väikene koristamine pärast. Ma olin natuke kaval ka. Kui Ida tahtis kinke lahti tegema hakata, siis tingimuseks oli see, et ülemisel korrusel on asjad kokku pandud. Panidki. Loominguliselt, viskasid kõik asjad Olisse, aga üldpilt oli puhas, nii et mul ei olnud midagi neile ette heita. Kinkide avamine võis alata! Mul oli küll selline tunne nagu oleks vanemad mänguasja poed tühjaks ostnud.

DSC01319DSC01421.JPG

No vot. Niimoodi koduselt trallides see kuues sünnipäev mööduski. Maru lõbus oli. Afterpartyna istusime me onude-tädide-vanaemadega poole ööni üleval filme vaadates.  Enne seda läks veel tormi tõttu mõneks ajaks elekter ära ja tegi selle sünnipäeva kuidagi veel omanäolisemaks ja meeldejäävamaks. Küünlavalgel voodeid teha oli omaette kogemus. Natuke oli lausa kahju, et tunni aja pärast elekter tagasi tuli, aga sama kui poleks tulnud, siis oleks meie filmiõhtu ära jäänud. Hommikul jätkasime samamoodi teleka ees, traditisooniliselt tekkide sisse mähituna, nagu oleks lõputu küünlapäev (olete seda filmi näinud?), et kõik kordub. Õhtu lõppes tordi, Legode ja filmidega. Hommik algas samamoodi. Mõnus laisk “trussikute väel kodus ringi kondamise päev”. Ida ütles, et ta ei panegi täna end riidesse. Aga miks peakski. Ideaalne pühapäev.

DSC01233.JPG

DSC01070DSC01428

Mängutoa mitterentimisest “üle jäänud” raha eest ostime Idale sünnipäevaks Oli. Sellest uuest koduloomast räägin ma varsti natuke lähemalt ka.

DSC01132

Postitus EI OLE sündinud koostöös ühegi siin mainitud ettevõttega, kõik on ise tellitud ja ostetud. 

 

 

12 thoughts on “Ei saa olla õnnetu kui sul on õhupall. Ja jäätis. Ja sõbrad.

 1. Palju õnne Idale!
  Ma olen just see sünnipäevakorraldaja ema, kes mõnuga põnevaima mängutoa ja peojuhi bronnis, suure ja uhke tordi tellis (alati mingi just see hetk meeldivaima tegelase pildiga, ei mingi martsipanitort vaid kohupiima-vaarika, Kringlisahvrist). Kõik sõid, ka lapsed. Söögid olid alati nii lastele, kui täiskasvanutele. Lapsed sõid küll- lihtsalt oli vaja nad korraks laua taha paluda, topsid jooki ja taldrikud sööki täis aidata. Siiani meenutame vahel ja on jube hea meel, et ikka jaksasime mässata ja koraldada. Igal peol oli oma nö teema meil. Super lõbusad ajad olid ja mulle täiega meeldis pidusid lapsele orgunnida. Nüüd suur juba ja mängutubade aeg möödas. Isegi veidi kahju.

  • Eks ongi igale oma. Minule tavalised mängutoad tõesti ei sümpatiseeri ja mulle just tundub et vahelduseks lapsed naudivad ka just kodupidusid. Kōige põnevama mängutoa bronnimiseks olen ma liiga kooner. Ausalt, 300 eur + toidud jne on mu jaoks 6aastase sunnipaevaks liig. Selle eest saab tunduvalt rohkem ja praktilisemaid asju. Naiteks on meil traditsioon perega moisas käia Ida sünnipäeva paiku. Sel aastal on kaks ühes Sibulatee sünnipäev + iga-aastane mõisakülastus, seekord siis Alatskivil.
   Sünnipäeva orgniseerimine ja lapsele rõõmu pakkumine on teine teema, see meeldib mulle ka ja teen seda hea meelega, vaid vigaseks ei taha maksta. Mu jaoks see pole lihtsalt mõistlik. Ja ma ei taha veeta aega batuudikeskuses nt. Samas ma ei ütle midagi nende kohta, kes seda teevad. Rahakotid, soovid, elustiil ja mõtted on erinevad:)

 2. Lisan veel, et minu lapsele oli just tort jube tähtis, pilti tordile valiti ikka hoolega ja siiani meeles, et mis pilt nt 8 aastaseks saamisel oli. Kodus ei mõelnud kunagi pidada – meil palju lastega sõpru ja neid “tavalisi” pidusid kodus nii et küll sai. Mängutuba oli hea vaheldus ja õnneks neid palju ka.

 3. Kôige lõbusam pidu lapse sõnul oli, kui 11 sai. Siis oli nn pidzaamapidu Nipi mängutoas – koos peojuhi, disko ja muu pulliga 240 eur. Aga pidu ka algas kl 18 ja lôppes kl 10 hommikul. Vot see oli raju pidu 😊 ja rahast polnud üldse kahju. Üks ilusamaid kohti oli Tatari tn, Võlumaailm vist? Oh neid kostüümidega hullamisi. Oleks lapse sünna suvel, teeks raudselt looduses, mingi beach-parti vms. Aga talvelapsel võimalusi vähem.

  • Jaa, kui oleks suvel sünnipäev, siis on palju lihtsam. meil on ühe peretuttava lapsel suvel sünnipäev ja kuigi see toimub “vaid” koduaias, siis see on alati suve üks oodatumaid pidusid, sest lihtsalt nii lahe. Vanemad on ka sellised, kes alati viitsivad ja tahavad organiseerida ning kõik see kokku teebki sellest peost ühe lõbusa suvepeo. Pluss alati on ilmaga vedanud.

 4. Alles ma hakkasin Su blogi jälgima ja siis oli Ida veel peaaegu et alles beebi:) st ma keeldun ka mõistmast, et aeg liigub ikka vuhinal.
  Palju õnne ja jaksu kasvamisel ja kasvatamisel nii Idale kui vanematele!

 5. Palju õnne Idale!!!
  Mulle meeldib ka ise organiseerida ja kodused sünnipäevad, kui on ruumi mängimiseks ja programm 😉
  Poisi sõbrad siiani meenutavad “orienteerumise sünnipäeva”, mis sai peetud päevakangelase 11ndal eluaastal. Joonistasin kaardid, peitsin igasse punkti ülesanded ja lõpp-punktis oli auhind. Jah, organiseerimine-mõtlemine-lõikamine-kleepimine võtab oma jagu aega (õnneks on abikäed olemas).
  Üritan vältida mängutubasid, ülerahvastatud, mitu seltskonda koos jms – väsitav (kärarikas), mingis vanuses lastele meeldib – pidin leppima. Elu ongi üks lõpmatu kompromiss 🙂

  • Jah, ega ma ei saa ju öelda, et mängutubades ei käi.
   Ongi nii et teatud vanuses meeldib ja siis peab käima. Õnneks on hästi paljudel sõpradel peod mängutubades ja siis Ida ise arvas ka, et kodudisko on päris hea. Me vaatasime koos mingeid lehekülgi, kus olid kõik mängutoad âra toodud, aga umbes sama oli, et pooled ei tekitanud ka temas emotsiooni.
   Üks variant, mida me enne kodupidu kaalusime, oli mustkunstiteater, aga seal ei olnud kahjuks sel aastal etendust. Muidu see on küll koht, kus oleks vahva pidada ja ma oleks ka nõus maksma, sest ikka päris programm, mitte niisama mängutuba

Leave a Reply