Läbi jäätunud klaasi

Ärkan hommikul ja komberdan allakorrusele. Pilkane pimedus. Pagan, elekter vist on läinud. Viskan pilgu pliidikellale ja saan pimedast tabloost aru, et täpselt nii ongi. Panen küünlad põlema. Vähemalt on minu armastusest küünalde vastu metsas elades ka mingi praktiline kasu. Tuba täitub mõnusa creme brulee lõhnaga. Ka Ida on ärganud. “Meil ei ole elektrit,” ütlen ma. Ida vastab “aa”, nagu oleks see kõige tavapärasem asi siin Ussipesas. Viimasel ajal muidugi on neid katkestusi olnud ka omajagu. Kohvi tahaks, hambaid tahaks pesta, pissile tahaks. Ilma elektrita ei saa siin neist midagi. Kahte viimast siiski saaks, aga kõige rohkem tahaks ma ikkagi kohvi. Mu telefon on külmasurma surnud ja nii ei tea ma ka seda, kas on tulnud sõnum, et elekter on ära suurema probleemi pärast või on mul lootus see pime olukord kohapeal lahendada. Hommikumantel seljas tõmban ma jalga talvesaapad, et minna õue eketriposti inspekteerima. Sumpan läbi paksu lume ja tunne, kuidas külm lumi mulle saapasse vajub. Elektriposti kilp on külmunud. Kangutan, lootuses, et minu ennastohverdavast lumes sumamisest on kasu. Saan kilbi lahti ja enda suureks rõõmuks ka elektri tagasi. Tsivilisatsioon! Elagu kohvi! Rõõmustan. Lähen tuppa, klopin varbad lumest puhtaks, annan Idale võileiva ja vajutan kohvimasina nupule. Milline väike ent mõnus luksus. Soojapuhur Õhksoojuspump hakkab uuesti tööle. Toas läheb soojemaks. Õues valgemaks. Ida läheb õue Elsat mängima. Mina jälgin, kuidas Ussipesa päeva jooksul värvi muudab. Ida tuleb tuppa sooja.  Täna on toas soe. Kassid lesivad laisalt diivanitel. Hugo haugub ukse taga. Teda on hetkeks  unustatud. Ussipesal on talvel oma sarm.

dsc03124dsc03125dsc03128dsc03130dsc03133dsc03136dsc03145dsc03149dsc03150dsc03158dsc03165

11 thoughts on “Läbi jäätunud klaasi

 1. Sa kindlasti tead seda, aga kui sa ööseks puhuri vms sisse jätad ja hommikul on kaitse välja löönud, siis tuleb elektrik kutsuda ja asjad korda teha. Või mitte puhurit vms ööseks sisse jätta. :/

  Muidu naudi talve. Ja igaks juhuks lase endale priimus kinkida – saab kohvi ka siis, kui elektrit pole. Muidugi kui jahvatatud ube on….

 2. “Milline väike ent mõnus luksus. SOOJAPUHUR hakkab uuesti tööle. Toas läheb soojemaks. Õues valgemaks.”
  “meil pole puhuritki:)”

  Tegelikult ei olnudki vool ära, eelnev jutt oli lihtsalt väike kunstiline liialdus.

 3. iga postitus, kus on pildil see othidee (mida Sa varsti välja hakkad suretama) ajab mind ahastusse- KUST on pärit see lillepott või se kudum seal ümber 🙂

  • See on Anna Lutteri tehtud. Ma ei tea, kas see oli vaid katsetus või ta ka pakub neid potte müügiks ka, igal juhul on see IMELINE, olen nõus sinuga. Vaata ta veebipoodi või kirjuta:)

Leave a Reply