Kuidas ma teist inimest ehmatasin

Trenniga alustasin ma eelmise aasta sügisel, kuid käisin seal pigem oma suva järgi, nii et seda ei saa päris trenniks nimetada. Kui ma eelmise aasta lõpus (ootamatult) kaheksa kilo juurde võtsin ja pidin endale tunnistama, et olen oma elu kõige kehvemas vormis,  otsustasin ma end käsile võtta ja päriselt trennis käima hakata.  Nüüd olen ma reeglipäraselt varsti kolm kuud trennis käinud, võimalusel kaks korda nädalas. Ma hakkan nägema esimesi tulemusi, pikk tee on veel käia, kuid see on selline motivaator kui esimesed tulemused tulema hakkavad. Ma vannun teile, et mu kõhupeki kihi alla on vormunud kõhulihased ja pealegi on kaks kilo kadunud. Võib olla oleks tulemused veel paremad, kui ma oleks kohe alguses ka toitumisele tähelepanu pöörama hakanud, aga see selleks.

EMS-treeninguga on selline pull lugu, et kohe kui nädal vahele jääb (nagu mul nüüd reisi pärast jäi) on esimene uus treening jube raske, võtab võhmale ja ohkima ning hingeldama, eriti kui proovida vastu pidada nii palju kui treener nõuab. Nii ma seal täna peale pausi ohkisin ja puhkisin, leemendasin higist ja pingutasin täiest jõust. Minu pingutused olid nii häälekad, et ma suutsin oma esimesse trenni tuleva uue kliendi ilmselt poolsurnuks ehmatada. Millesse ma end ometi seganud olen, küsis ta ja tundis hirmu, et kas ta ikka sealt elusana väljub.

See ajendas täna mind  kirjutama. Paljud on hakanud selle trenni vastu huvi tundma, kuid kardavad elektriimpulssi, et äkki see teeb haiget. Ma kinnitan teile käsi südamel, et see ei tee haiget, see teeb lihtsalt iga liigutuse ja pingutuse füüsiliselt raskemaks. Harki- kokku hüppamine ei ole eriti keeruline eksju? Elektriimpulss teeb selle lihtsalt kümme korda (panin suvalise arvu) raskemaks ja just see ongi, mis selle kõigest 20 minutit kestva trenni nii efektiivseks muudab.

Vaadake, ma olen laisk inimene, ma ei ole kunagi trennis käinud, mul ei ole kehakaalu ja kehaga kunagi probleeme olnud ning ma olen trenni pidanud raharaiskamiseks. Jah, just nii olen ma arvanud. Alles nüüd saan ma aru, et trenni ei ole vaja teha vaid kehakaalu vähendamiseks, vaid ka heaks enesetundeks. Ma olen maadelnud depressiooni ja läbipõlemisega, just psühholoog suunas mind veelgi rohkem liikuma ja mõtlema trenni peale. Mul ei ole ju vaja trenni teha, mõtlesin ma ise, sest ma ju liigun niigi päris palju. See ei ole üks ja see sama. Trenni tegemine on HOOPIS MIDAGI MUUD. See enesetunne kui sa higistleemendavana ja haisvana ronid duši alla ning lihtsalt lõõgastud! See on imeline tunne ja ka parim stressi ravi. Mina olen peale igat trenni nagu uus inimene ning lausa ootan uut trenni.

Ma ei ütle seda niisama “läbinähtava reklaamtekstina”, kuid mina olen leidnud endale ideaalse trenni ning kuna mulle on antud võimalus trennis käia, siis ma võtan seda täie tõsidusega. Treeneriga võrreldes näen ma muidugi välja nagu puupakkudel tantsida püüdev karu, kuid ma pingutan 110%, sellest ka need kohutavad ohkimised ja puhkimised ja hädaldamised, mis ootesaali kostavad kui ma trenni teen. Käsi südamel, keegi ei piina mind seal tegelikult ja trenn ei valus ega ebamugav, lihtsalt sedavõrd intensiivsem kuivõrd ise pingutada. Alles eelmisel nädalal (!) õppisin ma õigesti kõhulihaseid pinguldama. Oleks ma sellele varem pihta saanud, oleks mul võib olla juba poole väiksem punu ja sikspäkk punnitaks pluusi alt.

Igatahes ma tahtsin teile kinnitada, et trenn ei ole ei ebamugav ega valus. Kas keegi on seda trenni proovinud või lausa käib seal? Millised on teie muljed? Kas keegi tahaks minuga kaasa trenni proovima tulla?

Minu trennipäevikut võite lugeda SIIT

Peale tänast trenni olin ma nagu ikka nii läbi, et käed ja jalad olid nagu sült. Me pidime Idaga trennist edasi minema külla mu sõbrannale, kui ma nägin, et buss tuleb ja me olime nii lähedal kuid samas nii kaugel, haarasin ma Ida sülle, et bussi peale jõuda. Endal käed ja jalad ei kandnud ning ma isegi ei tea, mis see sundis mind nii jooksma, uus buss oleks ju mõne aja pärast niikuinii tulnud, aga mul vist tekkis mingi napakas hasart. Me jõudsime bussini ja buss pani TÄPSELT nina eest meil uksed kinni. Ma karjatasin pettumusest. Buss tegi ukse uuesti lahti. Ma olin peale trenni teinud veel väikese lisatrenni:D

8 thoughts on “Kuidas ma teist inimest ehmatasin

 1. See treening mõjub inimestele väga erinevalt. Minul hakkas konkreetselt nii halb, silmeeest läks mustaks. Vastikust tekitasid need elektriimpulsid! Ja ma käisin ikka 2-3 nädalat. Ei läinud meeldivamaks. Et sinna kohale end vedada oli täielik enesepiinamine. Tulemused olid muidugi ülikiired tulema aga ka ülikiired kaduma. Mina nägin peale 3 nädalat nagu musklimees välja ja see ei olnud ka mu eesmärk. Treener oli ise väga lahe. Mul on päris palju tuttvaid, kes seda mingi periood on teinud aga lõpuks naasevad ikka kõik klassikalise trenni juurde.
  Aga eks sellega ongi nii, mis ühele sobib ei sobi teisele.

  • Jah, ma olen proovinud shapingut, aeroobikat, jõusaali, jooksmist – ei ole sobinud, see siin aga sobib ideaalselt. Olengi mõelnud, et selleks, et ei tekiks ka tüdimust, siis plaanin käia siin trennis suveni, suvel teha muud trenni ja sügisel tagasi. Mulle kohe meeldib see trenn, vbla ka sellepärast, et treener on superkihvt.
   Igatahes kaks kuud käidud ja musklimeest ei kusagil, ainult kaks kilo kadunud:D
   Järgmisel nädalal kutsusin sõbranna ka kaasa, et kuulda, mida selle trenni suhtes skeptiline inimene arvab

 2. Käisin eile oma elu esimeses EMS-trennis. Googeldasin, ja leidsin, et ka meil siin täitsa olemas.
  Oli…eeee….huvitav. “Elektrilöögid” olid tugevamad kui ma arvasin, aga mitte valusad. Treener rääkis 85Hz sagedusest ning sellest, et rohke kui üks treening nädalas pole mõttekas (hinda arvestades olen täitsa nõus…;) ). Mis mind veidi segadusse ajas oli see, et alguses püüti hirmsasti minu konkreetseid probleeme ja soove teada saada, aga siis selgus, et tegmist on siiski ühe standardprogrammiga – ca 15 harjutust, mis iga treening korduvad. Kuidas teil treening üles ehitatud on? Kas harjutuste kava varieerub ka?
  Igal juhul, sõlmisin lühiajalise lepingu, tahaks 2 kuud proovida, kas tulemused on tõesti nii kiired tulema kui lubatakse 😉
  EMSist lugesin esimest korda muide sinu blogist.

  • Minul varieerub. Teen vaheldumisi seda nö standardprogrammi ja 10+10 programmi (millest kirjutan varsti eraldi), sel nädalal olid täiesti uued harjutused, mis suunatud just neile kohtadele, mida ise kõige suuremateks murelasteks pean. Esmaspäevast tuleb juurde veel ka toitumisnõustamine, sest kuigi jah, ma näen tõesti, et mul on tekkinud mingid lihased ning ma võin näidata juba mingeid kõhulihaseid, siis mu eesmärk on ka kaheksa kilo alla saada kaalust. Nüüd hakkame selle nimel tööd tegema.
   Ma ise olen näinud kõrvalt teisi, kes trennis käivad ja pean tunnistama, et kui paar nädalat tagasi nägin üht meest, kes veel hilissügisel oli suure õllekõhuga, ja nüüd nägi vägagi vormis välja, olin küll VÄGA üllatunud.

   • No selge, siis tean uurida. Ega eks esimesed 4-5 korda olegi standardprogramm mõistlik, eks siis vaatab edasi.
    Kas see toitumisnõustamine maksab Eestis ekstra? Ma oma esimesel kohtumisel ütlesin igaks juhuks ei, et ei hakataks mingeid segusid / värke / toidulisaneid pähe määrima 😉

   • Ma jään sulle hetkel vastuse völgu, oskan uuel nädalal vastata sellele;) Jaa, alguses on standardprogramm igati möistlik, sest see 10+10 on hullumeelne. Aga mulle meeldib.

Leave a Reply