Väike Ott ja paljad naised//Little men and naked women

Kui te nüüd teate, mida ma laias laastus arvan laste vabast kasvatusest, siis tõenäoliselt ei tule teile üllatusena ka see, et mulle tundub, et lapsi hoitakse liialt vati sees, tehakse kõike ette taha, lastele ei lubata ise enam midagi teha. Ma ei tea, võib-olla on selle põhjuseks hirmud, sest olgem ausad, maailm on muutunud. Ohtlikumaks. Aga sellest hoolimata tundub mulle, et vanemad kohe tahavad saamatuid nännipunne kasvatada. Näiteks see autodega kooli ja trennidesse vedamine. Miks? Miks ei saa laps ise bussiga kooli minna? Ja ma ei räägi neist lastest, kes kusagil hajaasustuses elavad. Aga olgu nii, sellel teemal ma hetkel peatuda ei taha rohkem. Mõni teine kord.

Ma käisin täna ujumas. Nagu ikka on naiste riietusruumis ka väikeseid poisse, mis mulle iseenesest juba ebameeldiv on, kuid ma saan põhjustest aru ja ei pööra sellele väga tähelepanu. Kui aga naiste duširuumis on 10-11-aastane poiss erekteerunud peenisega, siis ma mõtlen küll, et päriselt, ema, mis sul viga on, et sa selles vanuses poisi paljaste naiste (tüdrukute) keskele võtad. Selles vanuses poiss on kindlasti piisavalt suur, et meeste riietusruumis ISE ILMA EMA JÄRELVALVETA hakkama saada. Mina ei taha end pesta varateismelise poisi ees, kes oma nokut duši all näperdab. Või minu tütart (kui ta oleks veidi vanem) vaataks. Kusjuures ma ei häbene üldse alastust ega oma keha, kuid parandage mind kui ma eksin, aga 11-aastane poiss on ikka juba täitsa teadlik (oma) seksuaalsusest ja nii tavaline tegevus kui naiste riietusruumis enda pesemine muutub sellisel moel kuidagi ebameeldivalt seksuaalseks.

Tõesti, no miks veavad emad on piisavalt suuri poegi endaga koos pesema? See on lihtsalt vale. Ja jumala eest, kui te kardate tal üksinda minna meeste riietusruumi, siis kuidas te lubate tal üksinda koolis ja trennis olla (sinna te viite ja toote nad niikuinii autoga)? Või lausa sõpradega kinno või ostukeskusesse? Kas teie laps üldse kusagil üksinda käib? Milleks kasvatada saamatuid nannipunne, kes veel 40-aastaselt öösel tulega magavad. Oma emaga ühe katuse all loomulikult.

// I went swimming today and as you all know one showers before going to the swimming pool. Naked. There are shower rooms for girls and boys. Separately. I don’t mind small boys together with their moms in ladies’ shower room, but when a 10-11 years old boy is there with erected penis I just would like to ask the mother why. Why the f***k do you take your son who could go to men’s shower room with you where there are naked women in all ages. I am not unconfortable with nudity nor am I ashamed of my body, but when next to me is showering a boy touching himself, it’s not pleasant. It is weird. And in my mind also wrong. Brings sexuality to a place where there in theory should be no sexuality at all. 

Why do mothers do that? Because they are afraid to loose sight? In a way I understand that world has become more dangerous, but we cannot be overprotective. If he’s not allowed to go to a men’s dressing room by himself, what about school and going out with friends? Why the f do mothers want to raise mama’s boys who probably will sleep with light on when their 40. Living in the same house with mom of course. 

25 thoughts on “Väike Ott ja paljad naised//Little men and naked women

 1. Meil hakkas 6-aastane juba ise eraldi riietusruumis käima. Oli mõned korrad enne koos issiga käinud ja edasi käis ise. Sel sügisel läks kooli ja ujumistrenni. Käib ise (väikelinnas).
  10-aastast naiste riietusruumis pole (õnneks) kohanud, aga see tunduks tõesti imelik.

 2. Minu meelest peaks lausa reegel olema avalikes pesemiskohtades, et kooliealine laps (v.a erivajaduse tõttu abi vajav laps) käib oma soole vastavas pesemisruumis. Olles ise kaheksa aastase poisi ema, siis võin raudselt väita, et see ei ole enam normaalne, kui vead kooliealise poisi paljaste naiste vahele. Ma ei pese ega vaheta aluspesu ka kodus oma poja nähes. Miks peaks keegi eeldama, et võõrad naised seda teha tahaks.

 3. Uskumatu! Kui ma mõtlen oma pojale, kes nüüd on küll veidi vanem, aga kui oleksin veekeskuses talle 11, või 10 või ma enam ei mäleta, ka 5-6 aastaselt teinud ettepaneku tulla naiste riietusruumi….Ilmselt oleks härra oleks solvunult omal jalal kodupoole hakanud astuma. Muus osas olen täiesti nõus, nannipunnide kasvatamine on võtnud ulatuslikud mõõtmed ja paljud ninnunännu kanaemakesed isegi ei mõista, et lisaks oma elu raskeks tegemisele rikuvad nad ka laste elu niimoodi ära. Ei tahaks liigselt oma saba kergitada, aga pean inimetama, et minu ainus lastekasvatusnõuanne “terve annus laiskust ema poolt” on mu nüüdseks 18-aastasele igati kasuks tulnud, saab kogu aeg kiita, milline “asjalik ja hästikasvatatud noormees”. Iga kord tunnen veidi piinlikkust, kui keegi jälle “hästikasvatatust” maininb, sest pigem on tegu “kasvatamata jätmisega”.

 4. Kas selline asi on tõesti lubatud? Et mis mõttes nagu? Ma käin suhteliselt harva ujulates ja spordiklubides nii et ei olegi sellise olukorraga kokku puutunud. See on ju ebaterve, ma isegi kipun arvama, et see ema on isemoodi, et mitte öelda napakas. Ja just sellised naised kasvatavadki nannipunne, kes iseendaga hakkama ei saa ja emmega koos elavad. Ehk on isegi tegemist üksikemaga, kes kõigest väest oma poja külge klammerdub. Ma nüüd võdistan natukene selle olukorra sobimatuse peale õlgu.

  • No ma ei tea jah, kuidas ja mis vanuseni lubatud on, aga ebasobiv oli see igal juhul. Isegi kui ma vanusega puusse panen, võis ju olla suuremat kasvu 8-9-aastane, aga no ma ka siiamaani mõtlen, et pekki see ema ikka päris normaalne ei ole. Ja nt samavanune tüdruk duširuumis tunneks end ilmselt ikka kordi ebamugavamalt kui 35-aastane naine

   • Äkki see ei ole reguleeritud? Viimsi Spa külastaja meelespeas on vaid kirjas, et alla 12 aastased lapsed tohivad külastada vaid saatjaga, riietusruumide kasutamise kohta regulatsiooni ei ole, vähemalt kodulehel. Mina mäletan omast kogemusest, et 5-6 aastaselt sain pesemisega suurepäraselt ise hakkama, rääkimata 10-11 aastaselt. Ja tõesti noortes neiudes tekitaks selline olukord kindlasti trauma, ilma naljata. Meie ajal küll nii suuri poisse naiste riietusruumi ei veetud – ujumas ikka sai lapsena käidud üksjagu.

 5. “Ja jumala eest, kui te kardate tal üksinda minna meeste riietusruumi, siis kuidas te lubate tal üksinda koolis ja trennis olla (sinna te viite ja toote nad niikuinii autoga)?”

  Mis sa arvad, kumbast leiab rohkem pedofiile, kas koolist ja trennist või ujulast meeste riietusruumist, kus on suvalised inimesed, mitte kontrollitud taustaga õpetajad või treenerid? Punkt kaks, kus on lihtsam last ahistada, kas ujula riietusruumis, kus kõik nagunii paljad on ja laps on üksi, või siis koolis, kus kõik on riides ja lapsed ei ole üksi kusagil nurgataga?

  Ma ei ütle, et on õige lahendus 10 aastane poiss naiste riietusruumi viia, ma püüan selgitada, mis hirm sundis sellise otsuse langetama. Selliseid juhtumeid ju on http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/austria/12144039/Iraqi-migrant-admits-raping-boy-in-Austrian-pool-after-having-too-much-sexual-energy.html
  Ise vist teeks niimoodi,et kui lapsel samast soost vanemat võtta ei ole, siis ei käikski sellises vanuses spordiklubides, kuni ta on juba piisavalt suur, et oskab enda eest seista. Kindlasti ei riskiks 10 aastast poissi üksi võõraste meeste hulka saata.

  • Muidugi ma saan aru igasugu ohtudest, aga no nii ju ei saa, et hoiamr enda käe kõrval, sest igasugu inimvärdjaid liigub ringi meie keskel. Kui ma nii hakkan mõtlema, siis Ida elab elu lõpuni meiega koos, mehe valime talle meie ja noh meie otsustamegi ta eest. Hirmudega tuleb ka osata hakkama saada, see on osa vanemaks olemisest.

  • no ma ei tea…
   me käisime sõbrannadega vesivõimlemises ja mu 8-aastane (sel ajal, nüüd juba üheksa) poiss käis meiega ujulas kaasas…oleks ta pidanud naiste riietusruumis riietuma-pesema-saunatama, ta lihtsalt poleks tulnud. ja mina ei oleks tulnud selle peale, et poiss koju jätta. ja et poiss sellepärast ujumisest ilma jätta, et isa ei viitsi/taha kaasa tulla vms. ja ma ei oleks ka selle peale tulnud, et mitukümmend inimest samal ajal kõik üksteist ahistama hakkavad :O olen ma ikka naiivitar…aga vesivõimlaema plaanime taas minna…

 6. Mu lapse klassis jäid esimese klassi juntsud juba telefonist paljaste kehaosade vaatamisega vahele, nii et jah, kuueselt igaüks oma boksi on väga mõistlik.

 7. Issand :O 10-11a on tõesti piisavalt vana, et üksi pesemisega hakkama saada. Ma olin 11aastaselt piisavalt “küps” et üksi (ok tegelt 8aastase õega) öösel üksi kodus olla, kui vanemad Helsinkisse Metallica kontserdile läksid 😀
  Me muidu käisime ka eile Østfdbadet’is Viikingiga ujumas. Üks kuskil 7-8a poiss jäi naiste duširuumis silma, teised olid väiksemad. Pärast küsisin Viikingilt, et kas meeste riietusruumis ka lapsi on. Pidid olema, tüdrukud ka. Ma arvasin, et kõik lapsed naiste riietusruumi koondunud on 😀

  • No ega see poiss võis ka suuremat kasvu 8-9-aastane olla, ma nii silma järgi hindasin vanust, aga igal juhul on see kuidagi totaalselt arusaamatu, et ema seda normaalseks pidas. Oma pere keskel käigu koos pesemas kasvõi terve elu, aga avalikes kohtades peaks natuke mõtlema, kas teistele ka sobib.
   Ja nagu keegi siin ütles, kui üksi ei julge veel riietuma lasta, siis pole mõtet käia avalikus ujulas seni kuni laps piisavalt vana pole:)

 8. Sellepärast mulle meeldivad spaad, kus on naiste- ja meesteriietusruumid koos 🙂 siis ei tekki selliseid probleeme nagu nt see kanaemade näide, kes ei julge oma lapsi üksi riietuma saata või siis ka vastupidi, et üksikisa ei peaks oma tütre pärast riietusruumis muretsema.

 9. Mul on puudega poisslaps, mis muidugi välja ei paista. Aga ju ma olen siis napakas või on minu laps pervert, aga minuga samas riietusruumis peab ta olema, et hakkama saada. Kui issit kaasas pole

  • Ja ühel teismelisel neiul ei ole mitte mingit vahet, on see poiss seal riietusruumis puudega või ei ole. Ma ei tea, mis oleks õige lähenemine puudega laste osas, aga vanemad kui 6-7 aastased lapsed peaksid olema oma soole vastavas riietusruumis. Mina oleks saanud totaalse trauma, kui siis kui ma olin 10-11 aastane oleks poisid naiste pesuruumis olnud. Ma saan aru, et puudega lapsega on asjad teist moodi ja ongi keerulisem korraldada, aga teised inimesed on ka inimesed ja neil on ka õigused.

 10. Käisin eile just Viimsi Spas ja ka mina sain taolise kogemuse osaliseks… Koos ema ja vanema õega oli naiste riietusruumis vähemalt 10a poiss. Ja ma ei liialda, kui ütlen, et tundsin endal tema pilku. Meil olid kõrvuti kapid. Kui ma muidu (naiste seltskonnas) häbelik pole, siis seal mõtlesin jupp aega, et mis teen nüüd? Kas ootan kuni nad lahkuvad või üritan hommikumantl hõlma all end lahti riietada… Minu jaoks oli ebameeldiv. Mäletan, kui mu vend oli ehk 4?, kui ta käis juba eraldi riietusruumis. Kunagi isaga oli käinud, kõik oli selge, mis ja kuidas ja sai täiesti edukalt üksi ka hakkama. 4 ehk on paljude jaoks vara, kuid 10 on kindlasti suur laps…

 11. Aga ise te tolerastid soovite seda nii poppi sooneutraalsust, see pidavatki tähendama et vanusest ja soost oleamata võib kasutada mistahes WC, riietusruumi jne . Eriti Rootsis aga ka mujal põhjmaades olevat juba väga popp, liberatsid võitlevad et meilgi seda sisse juurutada. seega harjuge ära nagu juba üks arvamusliider meil ütles.

  • Mina arvan, et sooneutraalsus on täielik kräpp. Mitte et ma arvaks, et poisid ei voiks nukkudega mängida ja tüdrukud tankistiks hakkata kui soovivad, a milleks mingit sooneutraalset kamarajura ajada on mulle arusaamatu. Mina tahan naine oll:)

Leave a Reply