Vippa kiigulaud & kingiloos

nEST poodi kaupa otsides ristusid minu teed Vippaga (LINK KODULEHELE), kelle tootevalikus olid sellised vahvad tooted nagu Sadasabad, Tahvelpusled, Tangramid, Rahvajutukaardid, puidust klotsid ja kiigulauad. Ma tutvusin veidike nende ettevõttega ja see, mida ma nende kohta lugesin, meeldis mulle otsemaid. Kaks pärimuskunsti uskuvat noort naist, kes soovisid, et nende endi ja ka  kõik teised Eesti lapsed saaksid mängida oma kodumaal valmistatud lihtsate asjadega, mis jätaksid ruumi ka iseseisvale mõtlemisele. Plastmassist masstoodangu kõrval on see kiiduväärt ettevõtmine.

Nii Vippa tooted minuga kaasa rändasid.

Esimesena katsetasime me Ida peal ära sadasabad. Sadasaba (LINK) on käelist tegevust ehk peenmotoorikat arendav punumismäng. Laps saab värviliste paeltega punuda kujunditele erinevaid huvitavaid mustreid. Esimese hooga läks Ida närvi,sest ta ei saanud aru, mida ta tegema peab, aga kui ta mõne aja pärast sai selgeks, et peab nöörist mustreid moodustama, istus ta nagu liimitult oma sadasabaga veerand tundi tegevuses. Ja Ida puhul on see VÄGA pikk aeg, sest ta on äärmiselt aktiivne ja püsimatu. Aga Sadasabad ei ole vaid lastele, vähemalt nii õppisin ma oma klientidelt. Üks naine ostis selle oma dementsele emale, sest ta arvas, et selline “näputöö” hoiab teda paigal, kuna talle pidavat meeldima “pusserdada” erinevate asjade kallal. Hiljem tuli ta poest läbi ja palus tootjale kiidusõnad edasi öelda.

Sadasabad on täiesti asendamatu kaaslane pikkadel auto- ja lennureisidel, ooteaegadeks arsti juures, kohvikus, kus iganes. Minu soovitus on endale soetada mitu erinevat Sadasaba (poistele nt komplekt “Poiste eri), sest nii jätkub uudistamist pikaks ajaks. Ma pean tunnistama, et mõnikord kui ma tahan Idast natukene rahu saada, siis ma annan talle Sadasaba kätte. Ma olen Vippale tänulik, et nad nii geniaalse toote on välja mõelnud. Lihtsuses peitub tihti võlu, eks?

Teiseks katsetasime me minu peal ära Tangramid. Tangram (LINK) on vana nuputamismäng, kus tuleb tükkidest moodustada kujundeid. Mahuta tükid sobivasse vormi või kui soovid väljakutset, siis pane kujund kokku ilma aluseta. Tangrami loovam osa on juppidest kokku panna erinevaid pilte. Mina, kes väga hästi ruumiliselt ei näe ja alati igasugu sarnaste mängudega vaeva näen, pakkus Tangram päris pusimist. (Aga kokku sain;)

Tangramiga tuleb mulle aga meelde üks lugu, kui poodi tuli  üks naine, kellega me tühjast tähjast rääkima hakkasime ning mingi hetk ütlesin ma, et näed, need tillukesed pusled on nüüd hästi popiks muutunud, et keegi kusagil olla näinud ja nii nüüd neid ostmas käiaksegi. Naisterahvas vaatas südamega Tangrami ja ütles siis: “Ma arvan, et see on minu kodust alguse saanud trend. Mul on selline kodus laual kaunistuseks, üks sõbranna kinkis selle mulle ja paar teist sõbrannat on nüüd seda ka näinud ja uurinud, kust see pärit.Ma saatsin nad sinu juurde”
Ma ei olnud päris kindel, et me samast asjast ikka räägime. Selles mõttes, et kuidas ta saab seda kasutada lauakaunistusena. See on ju ometi pusle?
Naine vastas mu küsivale näole:”Jaa, ma tõstan seda diivanilauale ja siis jälle söögilauale ning teinekord kui mul on raske, siis ma keeran ta tagurpidi ja panen uuesti kokku.”

Okei. Oli selge, et me räägime samast asjast.

Naine jätkas: “Mu sõbranna kinkis selle mulle ja kogemata avastasin ma, et see polegi niisama tassialus, vaid väike pusle. Mu süda oli tol hetkel katki ja siis ma istusin ning panin südame uuesti kokku ja ütlesin endale, et süda võib küll korraks katki minna, aga seda saab uuesti kokku panna.”

Ma olin sellest mõttest vaimustuses.

“Nüüd ongi nii, et igakord kui mul on raske, teen ma selle väikese südame katki, panen uuesti kokku ja ütlen endale, et selle siin saame me korda. See on minu teraapia.”

“See on sul vist viimane süda?” küsis ta. “Ma pean selle ka endale ostma, siis mul on mõlemal laual üks kaunis süda, mida rasketel hetkedel kokku tagasi panna.”

Sellised lood on täpselt üks põhjus, mis mind motiveeris poodi pidama ning andis järjekordselt tunnistust sellest, et Vippa tooted on absoluutselt vaimustavad, mis “mis lähevad peale” igale vanusegrupile ja nende kasutamisviisidele seab piirangu vaid meie fantaasia.

Täna tuli meie perre uus Lotte kiigulaud (LINK). Ma ei teagi, kas selle kohta sobib öelda mänguasi, pigem on see vist nii mänguvahend, mis sobib kõigile alates 3. eluaastast (max kandevõime 200kg). Laud arendab tasakaalu ja üldist kehalist aktiivsust. Lastel loob see eelduse ilusa rühi tekkimiseks ja soodustab huvi ka edaspidi spordiga tegeleda. Õige rüht aitab tulevikus ennetada selja valusid. Ühte lauda saab kasutada mitmel erineval viisil – tasasakaalulaud, kiik, poom tasakaaluharjutusteks, sild, liugtee mänguautodele ja pallidele, kiikuv häll jne.

img_4445

IMG_4449.JPG

img_4456

Ida on sellega päev otsa sahmerdanud. Tundub, et temasugusele aktiivsele lapsele on see ideaalne mänguvahend. Olgugi, et toote juures on kirjas, et kaasneda võib kukkumise ja sõrmede vigastamise oht, siis te ei pea kartma, et kiigulaud ohtlik on. Iga inimese tasakaal on erinev, kuid seda annab treenida ja Ida pealt vaadates, siis ei ole kartagi, et ta sellega kuidagi end vigastaks (ja uskuge mind ta kasutab lauda väga intensiivselt). Ja sõrmi ei tasu lihtsalt laua alla panna kiikumise ajal;)

Igatahes on Ida seda täna absoluutselt igatepidi kasutanud, mind sinna trenni tegema kamandanud (mille peale Marek ütles, et saabki tuharad trimmi), kõik nukud ja karud ja jänesed on ära kiikunud ning hetkel on kiigulaud leidnud kasutust voodina. “Päris ilus voodi!” kiitis Ida ja viskas end sinna pikali ning asus telekat vaatama.

img_4471

IMG_4481.JPG

Muide, Mareki vihje trenni tegemiseks ei olnud üldse vale, sest kiigulaud sobib tõesti ka treeninguteks. Vippa kodulehel on olemas ka videod erinevate treeningkavadega, mida ma soovitan vaadata.

Vot selline tore ettevõte on Vippa ja selline tore uus “koduloom” on meil tänasest kodus. Mulle meeldib, et see on puidust ja käsitsi valmistatud, sobib kenasti interjööriga ja ei karju silma nagu paljud lastele mõeldud mänguasjad kahjuks seda teevad. Ühel teist on võimalik endale kiigulaud ka võita. Selleks ei tule teha muud kui kiigata Vippa.ee kodulehele ja kirjutada kommentaaridesse, millised tooted teile veel kodulehelt silma jäävad. Viisakas inimene vajutab Vippa FB lehel sinist pöialt ka (SIIN)

Loosi võitja selgub järgmisel teisipäeval, 18.10. HEAD LOOSIÕNNE!

IMG_4485.JPG

64 thoughts on “Vippa kiigulaud & kingiloos

 1. Väga lahedad on Vippa riidepuud ning lastele nokitsemiseks sadasabad. Viimased eriti kasulikud just pikkadel autosõitudel.

 2. Naljakas oli see, et kui eelmisel korral vippat mainisid, siis ma tahtsin ka kohe lapsele seda kiigulauda. Ja no tema on juba sisuliselt teismeline. Ja ise kiiguks ka salaja.

  Kontoritooted jäid muidu silma – lahe oleks mõnele koostööpartnerile kingiks viia.

 3. Mulle meeldivad onu Hannese klotsid. Ma tahaks neid nii Rasmusele kui ka lasteaeda. Ja kui ma peaks võitma, siis see kiigulaud läheks ka lasteaeda, seal saaks see rohkematele lastele rõõmu teha. 🙂

 4. Ma kuskil grupis nägin, kuidas keegi samuti taolist kiigulauda otsis. Kui ma uurima hakkasin, siis mõtlesin, et täiesti geniaalne asi! Seega oleks ka meile koju sellist kiigulauda vaja 🙂
  Lisaks meeldivad tohutult ka need tahvelpusled.
  Eestis tehakse ikka marulahedaid asju!

 5. Sadasaba ma tahan kindlasti mingi hetk oma 1,5-aastasele tutvustada. Ja kiigelauale olen ka juba pikka aega hammast ihunud 😀 Käisin ka Vippa e-poes uudistamas ja uudsena jäid silma Hannese klotsid… need oleks väga ägedad, lihtsad ja samas vaba mängu ja loovuse jaoks palju ruumi!

 6. Nägin seda kiiku Telliskivi loomelinnakus ja olen võlutud, minu kolmeaastane oleks sillas küll kui see meie koju jõuaks 🙂 Sadasaba on meil juba olemas, aga lisaks mänguasjadele oli päris armsaid asju ka koju ja kontorisse, nt märkmepaberi karp või tahvelarvuti alus.

 7. Kolme lambakese sadasabad on meil kodus olemas, meeldib nii 8-aastasele kui 3-aastasele. Tangramiga on selline kokkupuude, et käisime pulmas, kus külalised said kingiks pruudi ja peigmehe initsiaaliga tangrami ning korraldati võistlus nende puslede kokkupanemise peale.

 8. Ma olen ammu juba seda kiigulauda luuranud 🙂 Lapsel ongi nüüd sünnipäev tulemas ja temasugusele aktiivsele tüdrukule oleks see vist ideaalne kingitus 😀
  Kodulehelt jäid silma veel nt tassialused ja jõuluehete komplekt, mida on hea kuskile jõulupakki torgata 🙂

 9. Kuule miskipärast on nii, et osad uued postitused läbi Bloglovini ei näita ennast. Nagu polekski midagi kirjutanud, näitab ainult valikut “show previous post”. Ja kui blogi pealehele minna, siis ka ei näita (praegu esimeseks postituseks “mats Norrast”). Mul nii palju postitusi seetõttu lugemata jäänud, mis värk on? Seda postitust ka ei näe. 🙁

  • Ma tean jah, aga ma ei tea, kuidas seda parandada. Nt mu enda arvutis ei näita osasid postitusi, sh ka seda. Kui teen blogi lahti IE-s, siis on kõik ok, aga Chrome`is ei näe. Olen püüdnud oma jõu ja nõuga seda korda saada, aga mõistus sai otsa;(

 10. Mul oleks hea meel kui preilil oleks kiigulaud. Kui selle vøidu korral veel Norra ka suudan sebida ruttu, oleks sunnipåeva kingituse mure murtud! 🙂

 11. Oi, meie aktiivsele 3-aastasele kuluks see kiigulaud ära küll. Ja ise ilmselt kiiguks/treeniks ka. Vaatasin Vippa kodulehte ka ja nende kontoritarbed teeks mu töölaua märksa šefimaks 🙂

 12. Nii palju ilusaid ja praktilisi tooteid! Kiigulaud on kindel lemmik: geniaalne disaintoode, vajalik ja samas dekoratiivselt mõjuv. Kiik pakuks talvisel perioodil pojale lusti ja rõõmu ning tubasemas keskonnas arendavat füüsilist aktiivsust. Soovin kindlasti loosis osaleda, aitäh!

 13. Oi, see kiigulaud on väga äge! Mul kodus kaks pisikest (2a ja 4a) rahmeldist ja kujutan, et see oleks hitt meil kodus (kindlasti käiks kaklus ka sinna juurde, kelle kord kiikuda on). Ise prooviks ka kindlasti, kuid kardan, et väga ei lastaks 😀
  Huvi tekitab ka sadasaba. Kui lapsed on vanaema juures külas, kus ruumi on vähe, siis lisaks raamatute sirvimisele, play-doh`ga voolimisele ja muule, oleks sadasaba ka päris hea variant üheks tubaseks tegevuseks 🙂

 14. Kiigulaud on ikka täiega äge ja ma usun, et minu Merida oleks super õnnelik selle üle!!! Kiikasin ka Vippa kodukale, kust hetkel tahan südame tangrami, aga ma ei leia kuskilt ostukorvi kohta. Lähen uurin edasi 🤑

 15. Mina sooviks ilma pikema jututa sadadabasid, nii endale kui lapsele! Ilmselt jõuluvana kingikotti rändabki üks komplekt :))

 16. Lisaks vahvatele lastele mõeldud asjadele (eriti meeldib tahvelpusle), on neil väga ilusad kodusisustuselemendid ka, alustades riidepuudest lõpetades märkmepaberihoidjaga 😊

 17. Ilus tangrami lugu 🙂 Mul lapsed kasutavad analoogselt kiikumiseks mänguasjakastide kumeraid kaasi. Lapsed ja nende leidlikkus eksole.
  Kodulehelt jäid silma sadasabad ja kuumaalused.

 18. sadasaba “poiste eri” juba liigub meie poole teele, et pikki autosõite sisustada 🙂 aga kiigulaud oleks suurepärane kingitus pühapäeval kolmeseks saavale poisiklutile 😉 Vahepeal kaalusin plastikust iminappadega odavama versiooni soetamist, aga see pole see. Puit on ikka õige asi 🙂

 19. Meie perre sobiks vägagi hästi üks kiigulaud, millega saaks ehk emme natuke trenni teha ja laps kiikuda ja tasakaalu õppida 🙂

 20. Meile sobiks kiigulaud suurepäraselt, õekesed saaksid kiikuda, mängida ja miks ka mitte joonistada:-) Sadasabad tunduvad ka lahedad olevat, meidplaanis hankida

 21. Oi, seda kiigulaua ma avastasin ka enda jaoks alles hiljuti ja no mu eipüsipudeliskipaigalpoiss kasutaks seda meelsasti ja jagaks ka ehk õega 🙂 sidumisplaadid tunduvad ka toredad!

 22. Sadasabad on juba eelmisest aastast wishlistis ja see aasta plaanis ka lapsele jõulukingiks soetada. Endale jäid silma kontoritarbed: joonlauad ja märkmepaberihoidja. Kahjuks pole kumbagi vaja, aga juba ainult ilu pärast paneks oma töölauale. Potitaime asemele…

 23. Kiigulauda sooviks küll oma hüpikust pojale ja ise ka kiiguks nö.trenni mõttes 😉 silma on veel jäänud käelist tegevust pakkuvad asjad ja koos meisterdamised.

 24. Kiigulaud kulub ära 3.aastasele poisile. Päkapiku kingikotti rändab Sadasaba poiste eri. Endale muretsen kuumaalused ja riidepuud.

 25. Sadasabad või lambakesed lähevad kindlasti tütre sünnipäeva kinkide soovinimekirja, neid ma piilusin juba raseduse ajal. Väga tahaks juba neid rahvajutukaarte ka osta, aga ta on nende jaoks veel liiga väike.

 26. Oii, kiigulauda olen ammu juba piielnud!
  Vippa toodangust on meil Onu Hannese klotsid kasutuses – lihtne, et loominguline. Ning lisaks ilusatele riidepuudele on silma jäänud ka vahva Märgimäng – näputöö ja liiklusõpe 2in1 🙂

 27. Lapsed said juba mitmeid aastaid tagasi mingilt lasteaia ürituselt endale sadasabad – see oli meie esimene kokkupuude Vippaga. Väga mõnusad ajaviitetegevused! Üks ülimalt praktiline asi veel, mille vajadusele mõtlen iga kord, kui arvuti pikemaks ajaks sülle unustan, on minumeelest nii armas, et selle praktilisest otstarbest ei pruugi arugi saada, kui see niisama lauale peaks ununema 🙂
  Aga kiigulauast… Pean siin mõnda aega juba plaani, et muretseda koju füsiopall liikumisteraapiat vajavale lapsele koduste trennide jaoks. Olen kiigulauda näinud, aga pole sellest varem sellisest otstarbest lähtuvalt mõelnud. Selle loosivõimalusega hakkasin mõtlema ja usun, et sellest võiks saada meile väga hea abivahend ühele ülitublile poisile tasakaalutrennide tegemiseks ja tema väikesele õele niisama möllamiseks 🙂

 28. Meie pere lastel on juba mitmeid aastaid kodus mõned sadasabad – eriti mõnus ajaviitetegevus! Mis mulle endale silma jäi ja mille vajadusele mõtlen iga kord, kui arvuti pikemaks ajaks sülle ununeb, näeb välja nii kena, et selle praktilisest olemusest ei pruugi võõras arugi saada, kui see lihtsalt laual peaks ilutsema 🙂
  Aga kiigulauast… Olen siin mõnda aega pidanud plaani muretseda koju väiksem füsiopall liikumisteraapiat vajavale lapsele koduste trennide mitmekesistamiseks. Olen kiigulauda näinud, aga pole sellest kunagi sellisest otstarbest lähtuvalt mõelnud…. Miks mitte? Tegemist on ju ülimalt hea tasakaalu arendava vahendiga! Kuid lisaks vajaduspõhisele kasutusele ühe ägeda kuti trennides leiaks see meie kodus kindlasti rakendust ühel väga aktiivsel väikesel tüdrukul. Ja mis seal salata… ilmselt aeg-ajalt ka emmel-issil 😉

 29. Kiigulaud on tõesti tore asi, soovitasin seda ka sõpradele. Kodulehel jäi palju huvitavaid asju silma, mida eriti hea tähtpäevade puhul kinkida, nagu näiteks kuuma- ja tassialused ning riidepuud. Lapsele plaanin sabasabasid sealt tellida:)

 30. Soovin väga loosis osaleda. Tahaksin näha enda mürakaru nägu, kui talle kiigulaua saaksime kinkida! 🙂 Ta on aktiivne poisike ja niigi turnib praegu igalpool, see kink oleks kindlasti tema tassike teed.
  Esimest korda puutusin kokku Vippa toodetega Pärnus perega Estonia spas käies. Seal kingiti lapsele lambake, kus saab nööri punuda. Vaatasin kohe, et oh kui armas kingitus ja veel ägedam, et see on naturaalne ja Eestis tehtud.
  Nüüd Vippa kodulehel vaadates hakkasid silma riidepuud ja tassialused. Need on nii ilusad!! Neid on ideaalne ka teistele kinkida. Pean meelde jätma 😀

Leave a Reply