Nagu valge inimene

Ma mäletan kui ma kunagi ühes oma blogipostituses kasutasin väljendit “nagu valge inimene” ehk siis tahtsin midagi teha nagu valge inimene. Ausalt, polnud kunagi varem mõelnud, et seda väljendit kasutatakse mustanahaliste alandamiseks ja kindlasti mitte ei pidanud mina seda silmas.

Minu jaoks oli see lihtsalt üks väljend, millega ma olen üles kasvanud /võimalik, et mõnest lasteraamatust üles korjanud? mõnest ebasobivast või lausa keelatud raamatust nagu Tom Sawyer?)ja kultuurilise konteksti puudumisel kasutanud kui olen silmas pidanud, et…Noh näiteks, et kui tahaks minna kellegi sünnipäevale nii, et sätin end nagu korralik daam peegli ees paar tundi, sobitan kingi ja kleite, mitte ei orja (vist jälle poliitkorrektsuse poolest mitte sobiv väljend?) köögis viimase hetkeni.

4 thoughts on “Nagu valge inimene

  1. Mina ka selle väljendiga üles kasvanud, nagu paljud teisedki ilmselgelt. Enam ei kasuta, tõsi, AGA ma mäletan siimaani, kui ma ükskord tõlget õppides (see oli 22 aastat tagasi) kasutasin seda kaastudengite ees ja kuigi keeegi midagi ei öelnud, oli pärast ikkagi väga piinlik. Siiamaani on meeles :-).

    • Ma ka teadlikult ei kasuta, peale toda kommentaari just, sest ma sain alles siis aru, kust vàljend pärit. Aga vahel ikka kasutan, tana oma mõtetes mõtlesin, et krt tahaks lennukisse saada nagu valge inimene, mitte bussiga 😬🤷‍♀️

Leave a Reply