Loba

Ma ei saa sinna mitte midagi parata, aga suviselt soojad ilmad toovad minus esile tõelise romantiku. Ma ei näe muud kui lilli. Kodu on nagu seapesa, sest selliste ilmadega veedame me suurema osa ajast õues, kes see ikka tahab toas kükitada, aga mina ei näe seapesa. Näen vaid seda, et kodu on ilus. Sest lilled!

DSC06843

DSC06870

Isegi mu vanemlik rangus leebub suvise ilmaga ja laps võib endale suhkrut sisse ajada rohkem kui muidu. Noh, et kui mina luban endal klaasi-kaks veini, siis kuidas ma lapsele rõõmu keelan. Pealegi suvi on nii lühike, et seda tulebki täiel rinnal nautida. Mul on hea meel, et meil suvine väljamaareis ära jäi. Sest Eestimaa suvi!

DSC06876

Rohenäpp minus unistab igal aastal, et mul oleks kusagil oma maitseainete – ja köögiviljapeenrad. Sel aastal ostsime Kaisaga terve trobikonna taimi Türi lillelaadalt kokku ja ma olin peenartele lähemal kui varem, aga praktiline Marek teadis, kellele see lisatööd tähendaks. Ta tõi targu lillekastid välja ja ütles, et alustagu ma nendest. Sest mu laiskus kastmisel!

DSC06883DSC06894

Igal kevadel genereerib mu aju välja sadatuhat asja, mis meil aiast veel puudus on. Selle aasta projektid on aiamaja, grillnurk, playscape, terrass, aga ma ei tea, kaugele me jõuame. Sest vaid üks mees!

Muide, kas keegi teab, kes Eestis mängumaastike disainib ja ehitab?

DSC06914

Ma ei mäleta, kas ma teile Hugo lambapatjadest olen rääkinud? Kui Hugo oli noorem koer, siis ta kippus hulkuma, väidetavalt käis naabri lambaid ka kiusamas, no igatahes ühel hommikul tulid lambad tema hoovi peale “kaklema”. Vaatasime aknast välja ja kiviaia taga oli trobikond lambaid. Jäädvustasime need pildile ja trükkisime patjadele. Padjad sai Hugo endale, et ta saaks unes lambaid lugeda. Sest nunnu ju!

DSC06927

Mõned päevad tagasi arutasime mõne blogijaga (jälle) blogireklaami ja eetika üle. Noh et kas on okei ühel päeval reklaamida, et valige Orgu, sest ta võitleb laste ülekaalulisuse vastu, ja teisel päeval reklaamida, et valige Taffel krõpsud, sest need on kõige maitsvamad. Vastuolu much?  Mina ju ei reklaami täna Turblissi ja homme Hiina kosmeetikat. Oleks ju naeruväärne? Blogija võiks ju olla natuke eetiline. Sest valik!

DSC06945

Näete. Katkiste autode kokku ostmine on ilmselgelt mu hobi. Soetasin 30 euroga kriibitud ja katkise Mersu Idale, ma teadsin, et me saame selle töökorda. Sest Marek!

DSC06957

Tänu “kodustatud kreisile veganile” on meie toidulaud paaaaaalju huvitavamaks muutunud. Nii tore on katsetada erinevaid alternatiive lihale. Eriti grillimiseks. Mulle meeldib grillimise protsess, aga oikuikoppees on mul lihašašlõkist. Sest aastast aastasse sama!

DSC06985DSC06991DSC06999

Ma olen unimüts. Vabatahtlikult ma enne üheksat ülesse ei tõuseks. Aga elu. Ma pean tõusma kell seitse. Uskuge mind, see oli alguses paras piin, sest ma ei olnud aastaid kontoris tööl käinud kella pealt. Aegajalt tuleb ette, et ma pean kodust välja liikuma kell 4. Seekord selleks, et minna Taani. Kes Kopenhaagenis, tulge Eesti saatkonnast läbi (LINK). Sest Eesti disain!

Samas tuleb tunnistada, et varahommikusel ärkamisel on oma võlu.

DSC07001DSC07006

4 thoughts on “Loba

 1. “Noh et kas on okei ühel päeval reklaamida, et valige Orgu, sest ta võitleb laste ülekaalulisuse vastu, ja teisel päeval reklaamida, et valige Taffel krõpsud, sest need on kõige maitsvamad. Vastuolu much?“

  Vastuseks sulle: jah, täiesti okei! Mõistlik inimene saab aru, et mõistlikus koguses on ebatervisliku toidu tarbimine täiesti normaalne. Ei ole vastuoluline, sest kõik ei pea olema must-valge.

  • Muidugi ei ole must ja valge, aga inimesed, kes räägivad, et vat söömisharjumused on meil kehvad, et valige Orgu, tema ikka teab (hoolimata sellest et varasemalt on öelnud, et meid ÜLDSE poliitika ei huvita) ja siis järgmisel päeval kutsuda üles krõpse sööma, siis tundub ikka pentsik küll.
   Võiks siis kasvõi olla mingi pisike vahe nende kahe postituse vahel?
   Igatahes minu aju ei võta sellist- reklaamin kõike, vahet ei ole mis

 2. Misasi on mängumaastik? Nagu mänguala või? Mänguväljak? Seikluspargi koduõueversioon?
  Väga lahe sõna igatahes

Leave a Reply