Elu autos

Ma olen poole silmaga vaadanud, et blogides on viimasel ajal räägitud reisimisest versus välisriigis viibimisest. Mulle meeldivad igasugu reisid, puhkusereisid rannas lebamise ja raamatuga kui kultuurireisid kui…Ühesõnaga mulle meeldib reisimine. Igasugune. Uute kohtade avastamine. Sest fakt on, et isegi kui ma oleks reisil, mille põhieesmärk oleks lihtsalt puhata, siis tähendaks see minu jaoks ka natuke sihtkohaga tutvumist. Lihtsalt hotelli territooriumil basseini ääres veini lüristades või internetis passides läheks ma lolliks.

Viimasel ajal olen ma veetnud väga palju aega autos. Seda võiks mingil määral ka reisimiseks nimetada, aga ma pigem nimetaks seda (ajutiseks) elustiiliks. Sel nädalal olen ma sõitnud Stockholmist Oslosse, sealt Kopenhaagenisse, edasi Jönköpingusse, Göteborgi, Lillehammerisse. Enne kui me asume uuesti teele koju peaksime me tegema veel ühe tagasipõike Kopenhaagenisse. Ma üritan hetkel välja nuputada, kuidas see reisiplaanidesse mahutada, nii et see mõistlik oleks.

Eile kui me Lillehammeri sõitma hakkasime, näitas GPS vahemaaks 618 tundi ja 6 tundi sõitu. Teoreetiliselt oleksime me valges veel kohale jõudnud, aga nii ilus ilm oli, et mulle tundus patt see autos veeta. Nii sõitsime me vahelduseks paljude pausidega ja vaatasime, mida Rootsil meile pakkuda on. Vahelduseks oli päris mõnus sõita teist teed pidi. Mitte pähe kulunud Karlskoga-Karlstad-Arvika-Kongsvinger teed mööda.

Homme läheb Ida Norra lasteaeda, mina lähen käin Oslos ära. 180 kilomeetrit üks ots tundub juba nagu Ussipesast Keilasse sõit:)

IMG_3974IMG_4014.JPGIMG_3977.JPGIMG_4005.JPGIMG_4023.JPGIMG_4029.JPG

2 thoughts on “Elu autos

  1. Pärast suvist trippi Hispaaniasse ja tagasi (Soome-Rootsi-Taani-Saksamaa-Prantsusmaa-Hispaania-Prantsusmaa-Saksamaa-Poola-Leedu-Läti-Eesti) oli päev pärast reisi Kesk-Eestist Haapsallu sõit nagu mingi hüperkiire sutsakas. See reisiaegne 2+2,5 päeva sõitu, kui iga päev sai üle 1000km päevas maha sõita, tundus sel hetkel täielik normaalsus ja auto tagaiste oli nagu koliladu, seega kõik sellele järgnenud Eesti otsad tundusid naeruväärselt lühikesed 😀

Leave a Reply