Oslo hotellid

Minult küsitakse ikka soodsaid hotelle Norras ööbimiseks, panin seepärast mõned oma lemmikud kirja.

1. Citybox hotell. Tagasihoidlik, kuid äärmiselt korralik hotell otse Oslo südalinnas, viie minuti kaugusel raudteejaamast. Hinna sees ei ole hommikusööki, kuid seda saab juurde osta samas majas asuvast kohvikust. Ideaalse asukohaga, kui reisite autota. Auto parkimine Oslo kesklinnas ei ole just kõige lihtsam.  Paljud tuntumad vaatamisväärsused – ooperimaja, kuningaloss, parlament ja peatänav Karl Johan – on sõna otseses mõttes kohe ukse taga.

Olen selles hotellis paar korda ööbinud kui olen pidanud varahommikuse rongiga Stockholmi edasi sõitma ja selles mõttes on see hotell lausa geniaalse asukohaga. Ei pea poole öö ajal ärkama või unise peaga ühest linnaotsast teise seiklema.

2. Comfort Hotel Xpress Youngstorget. Samuti kesklinnas, raudteejaamast ja keskusest 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hinna sees ei ole hommikusööki, kuid lihtsa hommikusöögipaki saab koha pealt osta. Esimesel korrusel on olemas ka avatud lounge, kus on lubatud kaasa võetud toitu süüa ja mõnusalt aega veeta. Suvisel ajal on eriti mõnus veeta aega katusel asuval terrassil, kust avaneb suurepärane vaade Oslole. Hotelli plussiks on pesu-ja triikimisruumi olemasolu.

Ka selles hotellis olen ma mitmeid kordi ööbinud. Põhjuseks väga hea hinna ja kvaliteedi suhe. Kui hommikusöök ka veel hinna sees oleks, oleks üks mu kindlaid valikuid alati. Aga autota reisides. Autoga reisides ma väldin kesklinna hotelle ja ühistranspordisüsteem on nii hea, et tunduvalt lihtsam on ühistransporti kasutada linna tulemiseks. Linnaäärsetes hotellides on parkimine tihti ka tasuta.

Edasi loe Hotelliveebi blogist.

Leave a Reply