4.päev: kuidas lapse süda murda

Tööpäeva lõpuks otsustasin ma Idale head meelt valmistada ja me läksime tema Norra lasteaiast läbi. Seda plaani ma muidugi päris otsast lõpuni läbi ei mõelnud ning sain hakkama korraliku seebiooperiga. “Vaata, Hedvig, sinu selja taga!” hüüatas Pernille ja tegi pähe kõige suuremad silmad. Ida puges häbenedes minu selja taha. Natuke häbenemist ja keelte segadust ning juba läksid väikesed sõbrannad lasteaia peale jalutama. Järgmisel hetkel ilmus välja Magnus, kes tegi veel suuremad silmad pähe kui Pernille oli teinud. Näole tuli maailma suurim naeratus.

Lapsed said just mänguhoo sisse kui oli aeg lahkuda. Seda osa ma läbi mõelnud ei olnud. Muidugi tähendas see palju pisaraid ja viha ning segadust, et miks ta ometi oma Norra lasteaias ei või olla ja sõpradega mängida. Kui me autosse istusime ja Ida pisarsilmi oma lastele lehvitas, jooksid nii Pernille, Magnus kui Emil teisel pool aeda autole järele ja hüüdsid “Iiiiiiiiidaaaaaaa!” Ühtepidi nii armas ja teistpidi nii kurb.

Lapse tuju parandamiseks lubati Idal homme lasteaeda minna ja teistega kaasa matkale. Saavad metsas kakaod juua ja vorste grillida. Meie tegime eile väikese matka peaproovi. Ilus ilm oli ja kui päev otsa oled auto istunud, siis natukene kõndimist oli lausa hädavajalik. Tsiteerides Ebapärlikarpi – “muidu sured ära!”

IMG_2781IMG_2793IMG_2795

Ida had a short reunion with her Norwegian kindergarten friends yesterday. To go visit the kindergarten for half an hour was not my best plan because for a minute I really thought I broke my daughter´s heart. It was hard to explain to her why she could not stay, that we had just come to say hello.

Her best friends Pernille, Hedvig and Magnus were so happy ans surprised to see her. it was like in the movies when a lost child returns. Magnus had the biggest smile on her face and the girls were just so happy that they wanted to show Ida all the  new things they have in the kindergarten.

When we had to leave Ida was crying, screaming and kicking. It really was hard to see her like that. Heart broken. When we left and she was waving to her friends with tears in her eyes the children ran after her screaming “Iiiiiiiiiiiiiidddaaaaa!”. Again like in the movies. With the sad end. 

But to have a happy ending to this “movie” I asked if Ida could go to kindergarten tomorrow and she was so lucky that she can go camping with others in the woods tomorrow as well. They can drink hot choclate and grill pølser. Something she (and me too) really misses from Norway. 

Leave a Reply