Armastades taimetoitu

Noh, mis oli teie esimene mõte seda pealkirja lugedes? Et olen lolliks läinud ja taimetoitlaseks hakanud? Et siit tuleb mingi taimetoidu üle nalja viskav postitus? Et suvi on tulekul ja on aeg oma vormitu keha iga hinna eest vormi saada?

Tegelikult on Apollos käimas tervisekampaania  “Terves kehas terve vaim”, kus väljapanekus tooteid, mis on seotud tervisliku eluviisiga, trenniga, dieedi, kaalu alandamisega, tervisliku toiduga (LINK) ja mille eesmärk on   inimestele pakkuda inspiratsiooni liikumaks tervisliku eluviisi poole.

Nagu te teate olen ma ise ka sellega algust teinud ning käin aasta algusest korralikult trennis, et minu soov on ka kaalu alandada, hakkasin ma eelmisest nädalast jälgima oma toitumist. Ja vot see on minu jaoks raske. Esiteks olen ma terve elu olnud halbade söömisharjumistega. Ma kipun sööma üks kord päevas ja õhtuti, ajades endale siis sisse kõike, mida külmkapis leidub. Teiseks armastan ma küll taimetoite, kuid minu enda oskused taimetoitude valmistamisel on väga kehvad. Mu taimetoidud ei näe kutsuvad välja ning on ka maitsetud. Aga ma võtan seda tervislikuma eluviisi poole püüdlemist tõsiselt ja seepärast olen ma endale soetanud ka mõned raamatud, et end harida. Sealhulgas ka antud kampaania raames Külli Holstingi ja Erle Jõema “Armastades taimetoitu”, et saada inspiratsiooni tervislikemate õhtusöökide valmistamiseks.

Mis mulle selle raamatu juures eriti meeldib on see, et ära on toodud ka mineraalid ja vitamiinid, mida ühest või teisest juurviljast saab. Näiteks armastan ma peeti ja tean, et see on kasulik, kuid milliseid vajalikke mineraalaineid ma sealt saan, sellele ei ole ma varem mõelnud ega pole see mind varem ka väga huvitanud. Või miks on kasulikud kikerherned ja läätsed, minu enda suured lemmikud. Ma saan aru, et inimestele, kes on taimetoiduga nö sina peal juba ammu, võivad minu avastused mõjuda naeruväärselt ja naiivselt, kuid mina ei ole tervisliku toitumise peale varem oma elus mõelnud ja seepärast on see mulle uus, huvitav ning ka tundmatu maailm.

Eile sai õhtusöögiks ära proovitud kikerhernevorm kookospiimaga. Väga huvitav lähenemine tavalisele vormiroale, kus kookospiim andis argiselt hallile kartulile mõnusa maitse. Minu jaoks jäi küll toit natuke magedaks, kuid kui järgmine kord lisada veidike rohkem karripulbrit, siis võib sellest toidust saada küll üks minu lemmikuid nii argiroaks kui ka pidulauale.

IMG_9416.JPG

IMG_9424.JPG

Mul on hea meel, et aina rohkem püütakse inimesi suunata tervislike eluviiside juurde, sest tahame me seda endale tunnistada või mitte, keskmine eestlane on ikka väga ebatervislike harjumustega ja stressis ning ei mõtle sugugi oma tervise peale. Aga peaks. Ja  tihti tekitab ka mõte tervislikust eluviisist ja toitumisest meis stressi.  Ma tean omast käest. Ära stressa – iga algus on raske! Kõik algab mõttetasandilt, ka eluviisi muutus tervikuna.

Et esimest sammu tervislikuma eluviisi poole kergem teha oleks Apollo kokku koondanud laia valiku toitumis- ja terviseteemalisi raamatuid ja tooteid! Ostes Apollo tervisekampaania väljapanekust 20.03-2.04.2017 vähemalt 20 € väärtuses kaupa võid võita 100 € väärtuses treeningtooteid Sportlandilt. Osalemiseks peab olema Apollo Klubi liige või liituma Apollo Klubiga.

 

*Ja et ma ei läheks ootamatult liiga tervislikuks, siis pakkusin ma eile tervisliku vormiroa kõrvale külalistele ka klaasikese valget veini. Beebisammude haaval tervislikuma mina poole, ei saa inimesi ära ehmatada kohe oma uute eluviisidega;)

 

 

Leave a Reply