Breketid

Mul on natuke kahju, et mul ei ole endast ühtegi naeratavat pilti põhikooli ajast. Selliseid pilte ei ole olemas, sest ma ei naeratanud kunagi piltidel. Hammaste tõttu. Kui ma praegu teen nalja, et kriibin rääkides parketi ära, siis tookord oli selleks tõesti reaalne oht olemas. Et te saaks aimu, millest ma räägin, siis mu naeratus võis meenutada Trollide multikast Bridgeti oma.

Vanatädi kinkis mulle 15-aasta sünnipäevaks breketid. Enne seda olin ma terve elu neid igasugu traate kandnud, kuid neil oli null tulemust. Breketid olid hoopis teine teema. Nägin küll välja nagu Jaws James Bondist, aga ma olin nii õnnelik, ma nägin kuidas mu hambad muutusid ja ma naersin kogu aeg. Endal suu metalli täis. Aasta hiljem olid mul (minu jaoks) ideaalsed ja maailma kõige ilusamad hambad.

14502029_1164514233587119_1561293965_n

Räägiti küll, et tulemus ei pruugi igavene olla, et mingi aja pärast võivad hambad tagasi hakata vajuma. Noh nii kahekümne aasta pärast, aga see tundus nii kauge tulevik ja no ma arvasin ka, et siis olen ma nii vana, et keda enam kotib, milline ma välja näen. Noorus on niikuinii selja taha jäänud. 16-aastasele tundus 36-aastane ikka juba muldvana, kes on sent surmale võlgu ja ilmselt juba kannab niikuinii proteese.

Paar-kolm aastat tagasi avastasin ma, et hambad on tõepoolest tagasi hakanud vajuma, st tagasi ettepoole ja ka kahe esihamba vaheline vahe on tagasi. Ma olen terve elu seda vahet vihanud ja nüüd, mida rohkem ma sellele mõtlen, häirib see mind täielikult. Mind häirib ka mõte, et kui 12 aastaga on hambad nii palju tagasi vajunud, siis järelikult järgmise kümne-kahekümne aastaga olen ma jälle tagasi Bridget. Ma arvan, et ka 50-aastasena olen ma veel liiga noor, et hammastega parketti kriipida.

Seepärast olen ma otsustanud uuesti breketid panna. Aga valik on nii suur. Nii paljud pakuvad breketeid. Keda ja mille põhjal valida? Kas breketite eest saab ka osadena maksta? Palju breketid üldse maksavad? Või oleks mõistlikum ja soodsam hambad välja vahetada? Nii et ei peaks iga kümne-kahekümne aasta pärast uuesti traatidega nagu puberteet käima.Või on summad ikka nii ulmelised, et pean leppima tagasi vajuvate hammastega?

41 thoughts on “Breketid

 1. Ootan tulemusi huviga. Ka mul oli kohutav hambumus – ülemised hambad nii ettepoole, et kui hambad kokku panna, mahtus pöial vahele. 13aastaselt sain haigekassa toel breketid, kuid mingi hetk sai raha otsa ja breketid võeti varem ära kui oleks pidanud. Sellest hoolimata olin rahul, enesekindlus kasvas meeletult. Kui nüüd, 33aastaselt tunnen, et hambad on hakanud tagasi vajuma. Eelmisel aastal korrigeerisin oma silmade suure miinuse, nüüd oleks hammaste kord. Tahaks ka muretult naerda, ilma oma hambumuse pärast muretsemata.

 2. mul kestis see teekond ikka mitu head aastat, äkki kokku 6? alguses plaat ja hambaid vähemaks, siis mingi helix ja lõpuks (keraamilised) breketid. ja siis uuesti see plaat (ingl k vist retainer), mida mul kästi kanda aasta aega 24/7, aga ma kandsin 4-5 aastat peaaegu iga öö, ja ausalt ma arvan, et see on üks põhjus, miks mul ei ole tagasi läinud. eemaldamisest möödas umbes sama kaua kui sul siis.
  järelmaksu osas ma arvan, et ikka saab, tänapäeval saab peaaegu kõike järelmaksuga.
  mul olid kunagi töökaaslasel sellised breketid, mis käisid hammaste siseküljele. pidid olema ebamugavad ja kallid, aga talle oli välimus nii tähtis, et ta kannatas selle ära. hiljem on võimalik kleepida traat hammaste siseküljele, et nad uuesti oma teed ei läheks. sul oleks võinud seda juba tegelikult eelmisel korral teha, kui tulemus algselt nii erinev oli.
  hammaste väljavahetamise kohta (kui see osa nali ei olnud) ütleb iga hambaarst sulle ilmselt, et oma hambad on ikka oma hambad ja neid välja vahetada ilma näidustuseta nad väga ei taha.

   • Kui ma nüüd õigesti meie vanuseid arvutan, siis mu klassiõel olid breketid samal ajal ja talle pandi küll see traat peale breketite eemaldsmist. Nii et täitsa oli olemad see variant.

   • Kõigile ei saa seda traati kleepida (teatud hammaste kuju/asetusega ei jää see püsima sinna. Mul oli sama juhtum, esihambad ettepoole ja suur hambavahe. Kõigepealt tõmmati 2 hammast vàlja, siis 3.5 aastat breketeid, siis aasta seda läbipaistvat katet (retainerit) 24/7 ja nüüd pea 6 aastat olen seda katet öösiti kandnud. Hambavahe tekkimise hirmus ei julge kandmist ära lõpetada. Kõik hambad hetkel veel õnneks ideaalses asendis, loodetavast jääb ka nii.

 3. Järelmaksu saab kindlasti breketiravile. Arst (ortodont vms) teeb raviplaani ja pakkumise. Kahjuks kellegi teise kogemuse põhjal väga hindu välja ei arvuta.

 4. Mina olen sama küsimuse ees hetkel. varasemalt küll pole breketeid olnud, aga nüüd pea 30sena tahaks ikka sirgemat hambarivi. Nii palju kui mina uurinud olen, siis enamasti saab järelmaksuga breketeid soetada. Leidsin aga hiljuti mingi suht uue tehnoloogia nimega Inman Aligner. Neid võib vajadusel ka tunniks ajaks päevas suust eemaldada. Ise mõtlen küll, et päris hea variant selles mõttes, et hea oleks hambaid pesta ilma breketiteta ja jutu järgi pidi väga kiiresti hambad korda saama. Otsisin ja leidsin et Eestis pakub neid vaid kaks hambakliinikut. Mis aga on kurb, on see, et neid minu arusaama kohaselt järelmaksuga ei saa, vaid tuleb maksta kahes osas (kirjas vist oli 900 pluss 900eur kuskil, pole aimugi kas hind on ainult ühe hambarea kohta või mõlemi, samas muid kulutusi lisanduma ei pidanud, et kõik hooldused ja pingutamised ju) Panen lingi ka nende kohta : http://kesklinnahambaravi.ee/teenused/hambad-perfektselt-ritta-inman-aligner/
  Samas mul pole ühtegi tuttavat kellel oleks selle tehnoloogiaga kokkupuudet olnud, ning mis nad täpsemalt on, seda ma ei tea. Aga tundub päris huvitav.

 5. Minul olid ka breketid täiskasvanuna, esihammastel oli vahe. Kogu protseduur võttis aega kuskil aasta, ja traat on esihammaste taga igaveseks, et ära ei vajuks uuesti hambad. Maksin samuti järelmaksuga, samas mul see mingi 10 aasta tagune asi ja hinnad väga kaelamurdvad polnud. Igatahes ära tasub igati ja soovitan, mõtlesin kogu aeg nii, et aasta aja pärast samal ajal on ilus naeratus mul ja aeg tundus kohe lühem. Soovitan spetsiaalselt ortodontakeskusi, mulle tundub usaldusväärne, ise olin Tartu ortodontiakeskuses. Noor arst oli, paar aastat praktiseerinud ja ülirahul olin temaga.

 6. Käisin poolteist aastat tagaso kahes kohas konsultatsioonis – Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Unimedis (vist :D).
  Praegu on meeles, et Unimedis oleks ~3300euri nii üles kui alla. Mingi suurema summa (300euri?) maksad kohe ja siis igakuiselt 120euri ja lõpus jälle nõks suurem summa.
  TÜKis ülemisele reale panek 400+ ja paar kuud hiljem alumisele 300+ ja siis pingutamiste summad jooksvalt. Seal oleks läinud ~2800euri

 7. Mul läksid ülemised breketid koos visiidil käimistega maksma 900 ( kandsin peaaegu aasta aega ). Breketid üksi olid vist natuke üle 400 euri, aga lisaks siis juurde arvutatud pingutamised jne jne jne.Ning Mul on ka traat hammaste taga nüüd..
  Kui kunagi nooremana breketeid kandsin, siis vist ei olnud seda traati veel või ma ei kujuta ette ka, aga igatahes siis mulle seda ei pandud ja vajus ka hambavahe tagasi. Nii et mul on ka olnud see topelt kandmise rõõm, jee 😀
  Hull peavalu kogu eluks ma ütlen 😀 Nüüd oleks alla hammastele ka vaja panna aga pole hetkel sellist raha välja käia enam.

   • Ma praegu isegi loen ja imestan, et mul vist vedas! 😀 Samas võib mängida palju rolli see ka,et mul kunagi juba olid breketid. Hambaid ei olnud vaja välja tõmmata,et hambad ritta ära mahuks ja breketid pandi ainult kaheksale hambale vist ?! Muud loogilist seletust ma küll ei tea 😀

 8. olid ka kunagi breketid esihammastel (põhikooli lõpu ajal 14a tagasi võibolla), üleval..sai korda..a ööklambrid mida pidi vist mingi paar kuud või oli aasta kandma peale, et tagasi ei läheks. tehti nagu oleks 2 hammast tõmmatud välja ööklambri korrektuur, kuigi tegelikult ei olnud ja siis parandati, ja sellepärast 2 iget punased..lisaks tarkusehambaid ei tiritud välja ja läks veidi hambumus tagasi, hoiatati, ja lõpuks tõmmati välja tarkusehambad. jube jant oli. tagasi küll ei tahaks breketeid. ja hetkel välimusega enamvähem rahul.

 9. Paar kuud tagasi sai laps breketid ja kogumaksumus tuleb 1500. Õnneks see summa hajub pikema aja peale, maksan praegu 80 euri kuus järelmaksu. Ma ka imestan, kust tulevad summad 2000- 5000? Äkki lastel on odavam?
  Minul jäi mingil põhjusel klambriravi lapsena pooleli ja ma ei naerata kunagi “hammastega”. Oluline asi ikka, mis lastel vaja korda teha. Ma praegu endale ei plaani breketeid, sest siis peaks kõik tarkusehambad välja tõmbama.

  • Ei tea, siin üks kommenteerija ka ütles, et pääses 900 euroga. Võib olla see tõesti sõltub ka sellest kui palju ravi vaja on? Ja kindlasti on vahe kas keraamilised, metallist või siis mingid vapsee popid peidusolevad breketid

 10. Mul hetkel breketid, lasin panna Sakala hambakliinikus. Soovitan väga-väga just seda kliinikut – ülitore arst, seletab kõik üksipulgi lahti jne.
  Mul olid ka kunagi breketid, aga kuna tolleaegne ortodont oli nii loll, et pani mulle need enne, kui mul kõik piimahambad vahetunud olid, siis hiljem hammaste vahetumisega läksid hambad jälle puseriti. Enne nüüd uuesti breketite panemist ei julgenud ma ka hammastega naeratada, niiiii häbi oli oma hammaste pärast. Kaalusin breketite panemist väga kaua, aga otsustasin, et nii ikka ei saa, et varjan naeratamist. Oluline motivaator oli ka see, et mul pulmad tulemas ja tahaks ikka suurelt naeratada 🙂
  Praegu mul ainult ülemisel hambarivil valged breketid. Maksid veits alla 800€, Sakala kliinikus saab järelmaksuga ka tasuda (ma võtsin aastaks). Esimene konsultatsioon (jäljendi tegemisega) oli äkki 80€? Edaspidi käisin kahe kuu tagant pingutamas – see maksab ca 25-45€ kord (sõltuvalt sellest, kas vahetatakse traate ka või mitte). Järgmise kuu lõpus võetakse ära, kui kõik korras. Eelmise aasta mais panin, seega natuke alla aasta on nad mul.

  • A, see jäi mainimata, et pärast breketeid pannakse jah, hammaste taha, see traat, mis ei lase hammastel tagasi valesse asendisse vajuda. See traat+breketite eemaldamine pidi ca 300€ lisaks maksma.
   Ja nende hambataguste breketite kohta uurisin ka, Kliinik32 ütles igatahes, et hind on 2500€ ühele kaarele. Ma mõtlesin, et kannatan aasta nende hambapealsete breketitega ära, vähemalt ei maksa ennast nii ogaraks.

   • Kas kõik kokku läks ligi 800 euri pluss siis traat ja breketide eemaldamine ca 300? Või maksid ainult brekude eest 800?

 11. Mina panin breketid 24aastaselt rootsis.Kui hambad olid sirged siis arvasin et pannakse traat hammaste taha nagu kõikidel minu tuttavatel on aga ei pandud ,anti hoopis läbipaistev retainer kaasa ja öeldi et kanna iga öö,rest of life . Arst seletas et tema hambaarsti tööaastate jooksul on olnud väga palju juhtuneid kus see traat nihkub ainult natukene oma kohalt (mida inimene ei tunne) ja tulemus on see et üks hammas või mitu hakkavad liikuma valesse suunda ja siis peab inimene selle teekonna uuesti jälle läbima pluss raha maksma .See on põhjus miks minu erakliinik neid enam ei paigalda vaid annab kaada läbipaistva retaineri mida igaöö tuleb panna .kui üks/kaks ööd vahele jääb pole hullu,paned kolmanda öö ,siis nats valus on 1 minut aga see ka kõik.Ma olen kasutanud retainerit kuus aastat nüüd ja pole mingit probleemi,hambad paigas .Samas on palju tuttavaid kes räägivad et hoolimata traadist hammadte taga on neil hambad veidi tagasi hakanud vajuma. Ühesõnaga mina usaldan retainerit rohkem. See arst kes mul oli on Stockholmi erakliinikus töödanud kaua ja väga hinnatud omal alal.Te ei kujuta ette millised hambad mul olid .Sinka vonka ,iga hammas eraldi suunda ,jube ! Arst isegi küsis et kas ta võib minu enne /pärast pilti oma kliiniku kodulehel kasutada,nii hull oli vist olukord .Teate ma ei suuda aru saada kuidas sellisest sasipuntrast sai tulla nii perfektne naeratus ,ei uskunud iial seda . Nii et raha oli seda väärt .Maksma läks kogu kupatus kusagil 2800 eurot aga see oli seda väärt. Elu parim raha mida “raisanud” olen. soovitan sul ka see teekond ära teha.Breketid pole enam ammu häbiasi ,pigem näitab et inimene hoolib enda hammastest.

  • Oh, häbiasjaks ei pea ma breketeid kindlasti. Päris metallist vbla ei tahaks vaid ja seda ka vanuse pärast, aga laias laastus pole ka sellel vahet. Siiani on protsess jäänud raha taha ja polnud ka nii hull asi, nüüd lihtsalt näen, et liiga palju juba tagasi vajunud ja tuleb see raha lihtsalt leida/kokku hoida

 12. Lasin oma puseriti hammastele breketid panna Viljandis Uku Hambaravis. Teadupärast pole edevusel piire ning esialgu tahtsin hammaste taha käivaid breketeid. Tuttava hambaarsti sõnul on tegemist aga enesepiinamisega- söömine, hooldamine jms raskendatud ning valulik. Kuna süüa mulle meeldib, siis otsustasin ikkagi lihtsalt keraamilised breketid panna. Hinnad ületasid kõiki mu ootusi: ülemine kaar läks kokku 365 euri, alumine kaar 330 eurot. Igakuiselt käin pingutamas 26 euro eest. Tulevikus muidugi veel eemaldamisetasud, mis jäid kusagil 120 euro kanti. Väikseid arvutusi tehes ja eelnevaid kommentaare lugedes tuleb tõdeda, et ma olen oma breketid ju võileiva hinna eest saanud 🙂
  Kõige huvitavam on see, et kõik tuttavad, kes kunagi on raudasid suus kandnud, on meeletutes valudes olnud peale paigaldamist ja igakuist pingutamist. Minul on hambad 1-2 päeva lihtsalt tundlikud, kuid otsest valu või asjaolu, et ma midagi süüa ei saa, ei ole. Küsisin oma ortodondilt ka, et kuidas nii olla saab, et 9-l 10-st on hirmvalus olnud ja minul pole midagi. Ortoka sõnul ei tohigi valus olla. Kui on valus, siis järelikult juba murtakse hambaid paika ning seetõttu ei pruugi ka tulemus püsima jääda.
  M kommentaari lugedes tekkis hirm selle traadi ees, mis lõpuks pannakse. Elukaaslasel on see traat olnud äkki 3-4 aastat ning tal juba on 1 hammas veidi paigast liikunud. Võtan kindlasti selle teema enda ortodondiga arutlusele. Ei taha küll, et pooleteise aastane pingutus mingi traadi pärast pekki jälle läheb. Aitäh, et teema tõstatasid 🙂

  • Isver, sa said tõesti võileivahinnaga. Ma loodan ka, et mul läheks nii hästi:) Igatahes sain siit kinnitust, et raha taha asi igatahes ei pruugi jääda ja seda on hea teada.
   Kui mul breketid olid, siis mul ka ei olnud valus, peale pingtamist olid hambad 1-2 päeva vaid hellad ja kõik

 13. Panin ka endale breketid ortodontiakeskuses. Kokku läks kogu nali maksma ( peale panekust kuni maha võtmiseni) umbes 2250 eur. Algul eemaldati 2 hammast ülevalt ( silmahammastest järgmised,sissepoole) kuna ruumi suus polnud. Selle pärast läksid hambad viltu. Siis olid üleval breketid 1 aasta, peale seda pandi kohe alla. Kokku oli vist 2 aastat. Iseligeeruvad breketid olid mul , nendega lihtsam traati vahetada. Ja esimesed hambad olid keraamilised , et ilusam oleks ;). Töö tehti ära, hambad on sirged aga… peale breketeid mu esimesed hambad veits laigulised. Ja mul on nüüd ühe hamba peal sihuke valge laik . Seda ei saa mitte kunagi ära. Nii mulle öeldi, kus see tuli.. ei tea. Läksin kohe peale maha võtmist teise kohta sooda pesu tegema ja see arst ütles et nad jätsid nii palju liimi mu hammaste külge. Ma maksin ikka väga palju maha võtmise eest. Ja selline töö ??

 14. Oijah, valus teema mu jaoks. Ma ka ei naerata. Olen endale mingid aastad tagasi lasknud raviplaani teha aga sinna see jäigi. Kui ma kuulsin, et esiteks eemaldame 4 hammast ja siis tulid mingid kruvid igemes ja kummidega pingutamine….. see tundus jube valus. Rahaline pool selle juures enam nii hull ei tundunudki 🙂 Aga seda postitust lugedes hakkasin jälle mõtlema, et peaks ikka läbi tegema selle protsessi. Ma nii väga tahaks ilma piinlikkustundeta laialt naeratada 🙁

  • Tead, ma millegipärast arvan, et see polegi nii valus kui tundub. Ma iga hambaarsti juurde minekut lükkan edasi, sest kardan valu, kuid kui käidud, siis tegelikult polegi ju nii hull. Ma arvan,et nende breketitega on sama teema. Loodetavasti

 15. Ülemine rida 650, keraamilised breketid, ei paista välja.Alumised oli 560 äkki. Tavalised metallist. Iseligeeruvad. Pärnus pandud. All on sees nüüd traat, ülemisega läheb aega, implantaadi paigaldamine ees.

 16. Kandsin breketeid 30ndate alguses ja nüüd olen juba paar aastat ilma. Kokku vast natuke üle 2 aasta läks, mõlemal hambakaarel, tavalised metalsed damon breketid. Mind metalsed ei häirinud, mida inimesed mõtlesid, ei tea, igatahes märkasin peale seda palju 30 eluaastates naisi, kes olid otsustanud breketeid kanda. Praegu on hammaste taga traadid ja mingit nihkumist ei ole märganud, laike ka hammastele ei jäänud. Hind oli lõpuks midagi 2800 euro kanti, täpselt ei mäleta. Suurem väljaminek oli breketite paigaldamine ja eemaldamine, ehk siis 3 korral, muidu läks kuus nii 15 eurot iga visiit.
  Olen igatahes tulemusega rahul.

 17. Kannan hetkel teist korda breketeid, esimesel korral kannatasin 3,5 aastat. Oli jube ilus ja tore aga hambad läksid aastaga tagasi, hoolimata korralikust retaineri kandmisest. Hambad lihtsalt ühel hetkel ei mahtunud enam nende sisse. Nimelt ei pannud mu esimene ortodont tähele, et mu ülemine hambarida on liiga kitsas ja vajas laiendamist. Seda kõike sain teada uue arsti juures 2 aastat hiljem. Mõlemal korral olen pidanud kõik kulud omast taskust maksma. Esimesel korral läks kokku ca 100 000 krooni. Sel korral uues kliinikus lepinguga keraamilised (ehk siis valged) breketid kokku 3800 eurot, pakuti ka nn tavalisi ehk metallist breketeid, mis oleks maksnud 3200 eurot. Sinna sisse kuuluvad ka hambakaarelaiendaja, keeleoperatsioon, pingutamised ning kõik muud ootamatud kulutused. Ühesõnaga kui breketitega peaks midagi juhtuma siis ei pea ma midagi juurde maksma. (Esimese korra kogumaksumus kujuneski nii suureks ettearvamatute asjade tõttu, nt breketi lahti tulemine jne) Maksin sissemaksuks 780 eurot ning nüüd, 18 kuud maksan järelmaksu 80 eurot kuus. Selles mõttes jube mugav, et iga kord visiidil käies ei pea seal leti taga küüsi närima, et palju siis sel korral küsitakse. Kokku pean neid kandma kuni 1,5 aastat ning edaspidi vast retainereid ka mõned aastad lisaks. Usun, et see kõik on seda väärt! Lõpuks on ju endal nii palju parem olla ja julgem naeratada 🙂

 18. Mina sain breketid suhu omale pea pool aastat tagasi, olles 20. Väikesest saati olen oma naeratust häbenenud ja teadsin, et tahan selle teekonna ette võtta, aga polnud kunagi rahaliselt võimalik. Breketid panin Tartus Ortodontiakeskuses ning maksan jooksvalt, st iga korra eest eraldi. Esimene makse oli vist ca 1400 eurot, mille sees nii üleval kui all iseligeeruvad Damon breketid, üleval keraamilised ja all tavalised. Visiitide vahe on 10 nädalat ning senini on iga kord jäänud summa 100 euro kanti. Breketite eemaldus + retainer maksab vist ca 400 eurot lõpus. Kohe pärast traadivahetust on hambad küllaltki hellad ja närida asju on võimatu (mitte võimatu, aga enesepiinamine pigem), aga see läheb mõne päeva möödudes üle. Usun, et see valu on ikka osaliselt inimese valulävega ka seotud, mitte sellega et hambaid nüüd jõuga murtakse oma kohale.
  Esimesel visiidil öeldi mulle kogumaksumuseks 3300 eurot, kui oleksin tahtnud korraga või järelmaksu peale võtta.. eks nüüd jooksvalt näha ole, kas läheb kokkuvõttes rohkem või vähem. Aa ajaliselt ennustati 1.5-2 aastat breketiravi. Praeguseks on hambarida tuuuunduvalt sirgem, kui oli seda varem ja pole enam piinlik naeratusega pildile jääda. Mul on suus põhiliselt probleem ruumipuudusega, kuid lisaks sellele, et nad puseriti on, olid nad ka ebatasasel kõrgusel, kihvahambad näiteks ei tulnudki kunagi täitsa alla. Praeguseks on hambarida nö samal kõrgusel, viltusematel hammastel läheb ka pisut rohkem aega, et sirgesse ritta saada. Kui rida sirge, siis tulevad ilmselt kummid mängu ja hakatakse hambumust parandama. Ma loodan ma väga väga loodan, et saab nende kummidega korrigeerima hakata selle aastanumbri sees, siis on ehk lootust 2018 breketivaba olla.

 19. Hei,Mina lähengi just täna breketeid panema.Esihammastel on vahe sees ja veits ees ka.Kuna arst ütles,et breketid päris viimaste hammaste peale ei lähe,siis maksumuseks tuleb nii keraamilste,kui hõbedastel 1400.-
  125.- läks kohe algul piltide tegemisel.Saab järelmaksuga ka.Minul pidi see kiiresti korda saama aga 100% tulemuseks pean aasta kandma ja pärast pannakse traat hammadte taha,mis on 4-5 aastat,et saavutada maksimum tulemus.Mul on väga super arst dr Martin Järve Kaarli kiriku juures.Väga kenasti seletas asjad ära.Ka lapsega tegeleb tema.Päris huvitav asi on muidugi see,et nii oma hambaarst kui ka sõbrannad ei saa aru miks ma seda teen,et see on ju nii minulik.Aga mina tunnen hoopis ebamugavust uute inimestega rääkimisel😈

 20. Ma otsin hetkel ortodonti, ei tea, kuhu siis ikkagi minna? (Tallinnas)
  Viimane suur töö oli mul ühe tagumise hamba asemel implantaat panna – ravi algas juureraviga (eelnevalt oli sel hamal pikalt põletik sees, seega sellel vahetati üle poole aastat igakuiselt rohtu) ja siis kokkuvõttes sain aasta aega hiljem implantaadi, kokki läks see hammas 2450 euri (+ juba varasemalt eelmise hambaarsti juures tehtud töö). Suht karm. Niiet kui ma taolise hinnaga breketid saaks, siis oleks küll hästi. Väiksena olid hambad eriti puseriti, siis kandsin 3-4 aastat klambreid, küll olid ebamugavad ja hambad olid ka väga valulikud.

Leave a Reply