Külmetav kunstnik

Ei, päriselt, ilma irooniata ma tahaksin teada, kellega peab magama või mis teeneid peab kellelegi osutama, et saada enda kasutusse ägedaid vanalinna ateljeepindasid, mille eest isegi üüri ei pea maksma, sest näiteks ühena põhjenduseks sobib see, et “vabakutselise kunstnikuna on maksekoormus 600 eurot liiga suur summa”.Ma võin ka end vabalt vabakutseliseks kunstnikuks/kirjanikuks/blogijaks nimetada, andke mulle lihtsalt üks vanalinna ateljee. Maksta ei suudaks ma ka, sest noh esiteks ma olengi siis vabakutseline, kellele kehtivad teised reeglid ja teiseks ma võin näiteks halada, et juba kolm kuud ei ole üks tööandja mulle palka suutnud maksta. Niisiis peaksin ma kvalifitseeruma ka. Kaltsakaks on mind nimetatud, ma võin lisada sinna juurde veel ka liite “hipi”, kui sellest peaks abi olema. Hipi-kaltsakas-kunstnik-kirjanik kõlab juba ju lubavalt? Et oleks värvikam, võin ma olla ka elukunstnik, sest olgem ausad, joonistada ma ei oska niikuinii. Ma võin hakata elu kunstiks tegema. 2017 pidi ju olema Kuke ja loomeinimeste aasta, Kuke aastal sündinud inimesi pidi tabama erakordne õnn ja rikkus ning nad tahavad oma elu ümbritseda kõige kauniga. 2017 aastal saab minust niisiis Elukunstnik. Tähed soosivad seda. Kuigi mul esialgu on tunne, et 2017 aasta asemel on minu maailmas saabunud mingi 2016S.

Kui on vaja mingitel protestidel plakateid lehvitama ja karjuma tulla, ma tulen. Ei ole tähtis mille nimel, kelle eest või mis erakonna särke kandes, mu põhimõtted on täitsa müüdavad, andke ainult see korter/ateljee mulle. Ja ärge väga kaua oodake, sest mu oma “kunstiateljee” on muutunud Elsa jäälossiks, sest mingil kuradima põhjusel ei anna sooja enam ka meie KÕIGEST kolm aastat tagasi ehitatud ahi. Mitte kamin, vaid AHI. Eile kütsime ja täna on maja nagu hundilaut. Laske ometi külmetaval kunstnikul natuke vanalinnas tasuta soojas elada. Isegi Ida vist annab meile märku, et majas on külm. Selline kunstiinstallatsioon on meil siin eilsest saati üleval. Ma võin sissepääsu tasu eest teid meie kunstipesasse seda vaatama kutsuda. Võib olla ma siis ei pea oma neeru või maksa müüma hakkama, et kuidagi siia majja soojus tagasi organiseerida.

15823156_1825694744314391_4336107961954140400_n.jpg

Kui keegi veel aru ei saanud, siis loomulikult on minu postitus inspireeritud Neeme Lalli tänavale tõstmisest, sest kutil on mingi 15 000 eurone üürivõlg, kuna ta on vabakutseline ja sissetulekud on liiga väikesed, et üüri maksta. Ma ei tea, mis paralleelmaailm see Tallinna linn (olnud) on, kus üüri ei pea maksma kui ei suuda? Huvitav oleks teada, kas see kehtib kõigile tallinlastele või ainult vanalinnas elavatele kunstnikele? Ebareaalne.

Mina pean igatahes vist kindad kätte tõmbama, sest täitsa pekkis, kui külm siin majas on. Kui nüüd veel krõbedamaks külmaks läheb, siis ei pea varsti Ida enam kardinatega treppe “jäätama”.

10 thoughts on “Külmetav kunstnik

 1. Võlg oli vist ikka 5 tonni? Aga vahet ei ole. Ma ka hommikul lugesin ja mõtlesin, et krt kuidas ma ei salli süüdimatuid inimesi. Imestab ka veel, et miks ta OMA KODUST lahkuma peab. Mis oma kodu?!!! Aga vastuseks su küsimusele, et kellega magama peab, siis seda inimest enam poliitikas ei ole 😀

  • A oli vist jah viis tonni, aga no selles kontekstis poteito potaato. Vaatasin poole silmaga seda videot, kus ta oma kurvast saatusest räägib eesmärgiga kodulinnast lahkuda, sest Tallinn ei kanna teda enam. PÄRISELT? ausalt WTF!
   Ja no äkki tuleb tolle inimese asemel, kellega oleks pidanud magama, mõni teine samasugune vend, kes kortereid tasuta siia sinna jagab – ma hoian igaksjuhuks silmad lahti

 2. Ahju puhul on oluline, et kivid ei jõuaks maha jahtuda. Meie eelmises kodus oli 10 aastane ahi, seda pidime kütma nii hommikul vara, enne tööle minekut ja ka õhtul. Siis oli kogu aeg ühtlaselt soe. Kui aga kodunt kusagile ära sõita ja paar päeva jäi vahele, läks ikka mitu päeva ja mitu kütmist vaja, et maja hiljem uuesti üles soojeneks. Kas korstnapühkija on käinud ja tuhk ahjust välja viidud? Need võivad ka soojapidavust halvemaks muuta. http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/tarbija/kuidas-kutta-tohusalt-ahju?id=23961371

  • Kõik, mida ise oleme suutnud teha, et ahi toimiks, oleme teinud, aga siin vist on vaja eksperdi abi ikkagi, sest juba algusest saati on ahi sisse ajanud, nüüd ei saa siibritki kinni panna enne kui viimanegi süsi on kustnud

   • Siis on küll kehvasti, olen aru saanud, et sooja annavad eelkõige hõõguvad söed ja ahi läheb soojaks peale siibri sulgemist. Ahi ei saagi niimoodi soojaks minna. Me paneme siibri kinni kohe, kui sinine tuluke süte pealt kadunud. Suure leegiga põlvate puude soojus läheb algul rohkem korstna kaudu välja. Iga ahju iseloom on veidi erinev. Meil on majas 4 küttekollet kokku ja igaüks läheb omamoodi soojaks.

 3. Tervist! Leidsin su blogi juhuslikult ja pidin lihtsalt mainima, et väga muhedalt kirjutad! Haha, aasta 2016S, siiamaani naeran. Tegid hommiku kohe rõõmsaks!

Leave a Reply