Uuest presidendikandidaadist hoopis teise nurga alt

Eesti poliitika on mu meelest juba pikemat aega, vähemalt sellest ajast kui Taavi Rõivas sai peaministriks ja ettevõtlusminister mööda eksootilisi maid tšillimas käis, üks suur naljanumber ja seepärast ei peaks me sugugi imestama selle üle, et presidendivalimisted on justkui uus reality show, kus kõik võimalikud intriigid ja mängud on süžeesse sisse kirjutatud.

Aga olgem ausad, me ikka oleme ju uuest kandidaadist üllatunud küll. Natuke meenutab see osa “Keisri uusi rõivaid”, et umbes nii, et kõik erudeeritud inimesed on ju Kersti Kaljulaiu nime ka varem kuulnud ja teavad, et ta on võimekas poliitik ja keegi ei julge öelda, et mina küll pole. Mina julgen öelda, et olen loll nagu lauajalg ja kuulen seda nime esimest korda.

Millest ma aga tahtsin rääkida on esinduslikkus. Vaadake, mina ise olen ju teada-tuntud moeguru, stiilikuninganna ja üldse ilus inimene nii seest kui väljast, nii et mul on igati õigus teiste inimeste välimust kritiseerida. Ei mitte midagi isiklikku, lihtsalt soov muuta maailma ilusamaks paigaks, kus oleks rohkem stiilseid inimesi nagu ma ise.

Niisiis ma loodan siiralt, et meie (võimalik?) uus president saab endale koos kuluhüvitiste, ametiauto, 5-aastase Kadrioru puhkuse paketi ja ihukaitsjate kõrvale ka stilisti, sest vat riietumismaitset sel daamil ei ole. Ei pea temast saama mingi moekeigar nagu Evelin Ilvesest sai, aga natukene peaks keegi talle nõu küll andma, mida selga panna, enne kui ta kodust välja läheb, vanemate koguga kohtuma, riiki esindama. Praeguse maitse ja stiiliga on tegu hallikarva koduhiirekesega, kes on teel lastevanemate koosolekule, et arutada jõuluetenduse teemasid.

There. Ütlesin välja. Võite mind kividega loopima hakata kui tahate. Mina jään ikka ilusaks:D

Foto loo päises pärit Delfi.ee lehelt, fotograaf Karin Kaljuläte

// Estonian politics has in my mind been a big joke for a while now, at least from the time when Taavi Rõivas got elected to prime minister, not to mention the minister of entrepreneurship and the preschool level games in Center Party, so we should not be surprised that the election of President of Estonia is a new political reality. 

But let´s be honest. WE ARE surprised about the sudden new candidate for President. Like a bit of “Emperors new clothes” where all the sophisticated people are supposed to know the name of Kersti Kaljulaid and no one dares to say that the name is totally unknown. Well, I have often heard that I am not the sharpest pencil in the box, so I might as well admit that I do not see emperor´s clothes nor do I know who the hell Kersti Kaljulaid is. 

Did I have something more to say on this topic? Yes. Well.  You know, I am a known fashion guru, style know-it-all, a beautiful person from inside and outside, so it is my duty to bring beauty into the world and share my thoughts on other people´s looks and style. Nothing personal, just help to make the world a prettier place, with more stylish people like myself. I sincerely hope that when Mrs. Kaljulaid is elected to president, she also will have access to a stylist, because honesty…She looks awful in the clothes she is wearing now. I don´t mean she has to go crazy like the previous Mrs President Evelin Ilves, but a bit of style help is desperately needed here. She looks like going to kindergarten to discuss Christmas Cookies´Sale, not to become a representative of Estonia. 

There. I´ve said it. If no one dares to say that either. You can start throwing the rocks now. I will remain pretty anyway;) 

69 thoughts on “Uuest presidendikandidaadist hoopis teise nurga alt

 1. Viis aastat, mu kallis, Eesti president on ametis viis aastat! 😉 Kui ta juhtumisi peaks ikka esmaspäeval päriselt ka kõik need hääled, mis talle lubati, kokku saama.

 2. Nagu MIKS sa sellist asja kirjutad? Mis sul viga on? Kas president on kõndiv ülikond või tahad äkki sisu ka? Selle asemel, et rõõmustada, et Eesti saab nüüd nädalaga esimese noore, intelligentse, erudeeritud ja adekvaatse naise presidendiks, igised sina tema kleidivaliku üle. Kui ta on olnud piisavalt kabedalt riides, et jõuda senise ametikohani, siis küllap sobib ta meile presidendiks ka. Ole inimene, ära ole pealiskaudne jobu!

  • kle ära virise- nii nagu mina pole uuest kandidaadist enne mõhkugi kuulnud, pole tema näinud ühtegi moeajakirja või puudub tal televiisor ja kõnnib õues vist silmaklappidega.. kostüüm on küll “aasta siis oli kuuskümmendviis”

 3. Kuna kuulan kuku raadiot ja loen ajalehti, siis tean küll, et K K on tark naine. Ja selliseid inimesi on rohkemgi, kes teda teavad ja austavad.
  Tal kahjuks pole olnud viite kuud aega ettevalmistusi, ka stilisti teenuse kasutamiseks. Aga pole viga, välist vormi saab parandada ( nagu näiteks Reps muutus), kuid kui ikka kõrvade vahel midagi pole, siis ei aita ka parimad moekunstnikud ega soengumeistrid.

 4. Sa tegid terve pahatahtliku postituse, inimene. Naised ei peaks üksteisele nagu vanad šovinistinärud kaikaid kodaratesse loopima. Pead ennast feministiks või tuled otse 18. sajandist? Inimene pole sinust kümmet aastatki vanem ja temast saab president, mis sul endal ette näidata on? Ja kui äri ei edene, laps vingub ja mehel sinust kopp ees on, siis mõtle karma peale – kurjus sulle head ligi ei too.

  • Minu meelest on sinu kommentaar täpselt samast mastist nagu sinu kirutud postitus. Mis sa paugud. Inimene ütles ausalt välja, et tema meelest on see riietus ilmetu, millega presidendikandidaat täna hommikul Riigikokku ilmus. Ongi ju! Mis ta valesti ütles? Ja ilmetu on see ilmselt, kuna tegemist on ametnikuga, kel ei ole olnud tarvis kusagil esindusnäoks olla. Küllap proua muutub, seisus kohustab! Kurjust ei näe ma selles postituses küll mitte kusagil, iseasi kui okei on kellegi välimust kommenteerida. Aga sedasi õelalt kriisata pole mitte sugugi ilusam, kui välimust arvustav postitus avaldada. Muuseas see pole isegi mitte arvustav postitus, see lihtsalt nendib fakti.

   • Ega tegelikult läheb see postitus vastuollu sellega, mida ma tegelikult sisemisest ja välimisest ilust või noh sellest iluteemast üldse arvan (eriti Eesti kontektsis), aga olen ma ka täitsa tavaline inimene ja ikka aegajalt arvustan, halvustan, kommenteerin, kritiseerin. Mina teen seda blogis avalikult, teised teevad sama ehk naabri-Mari juures. Tagarääkimise patust pole me keegi 100% puhtad. Mis aga puutub Liisi kommentaaridesse, siis noh tema kurbuseks pean ma ütlema, et karmasse ma ei usu.

   • Tead tegelikult ei ole minu meelest küsimus ei sisemises ega välimises ilus. Ma tean, et Kersti Kaljulaid on tark naine, ma noogutan talle enamiku ajast alati kaasa. Ta ei oleks saanud Euroopa Kontrollikotta kaheks ametiajaks, kui ta oleks rumal inimene. Aga riietumisstiil ja juuksed vajaksid presidendirolli asudes värskendust küll. See ongi see mida ma oma eelmises kommentaaris ütlesin, SEISUS KOHUSTAB! Presidendi kõige olulisem funktsioon on olla esindusnägu. Ja kui esindusnäoks on valitud atraktiivne noor naine, siis võiks see naine näidata oma parimaid külgi. Isegi kõige karvasemate jalgadega naisõiguslane teab, et välimus on muljete loomisel oluline. Olgugi, et see võib olla kahetsusväärne, aga see on nii.

   • Mina töötan hetkel kodukontoris, suhtlen klientidega, täielikult koduriietes, lasteaeda lähen ka kohe Idale niimoodi järgi. AGA on ilmselge, et kui ma lähen kohtumisele ettevõtet esindama, siis ma sätin end korda, sest sellisele kaltsakale nagu ma hetkel välja näen, tööd ei annaks. Ühesõnaga. tahtsin öelda, et olen sinuga ühte meelt.

  • Inimesed, kes soovivad poliitilist sisuanalüüsi, peaksid ikka poliitblogi lugema 😉 See jääb mõistusele aga ilmselt natuke liiga keeruliseks…. Sellest pole midagi, aga meelelahutusblogi (mis räägibki pehmetest teemadest) alla karjuma ei ole mõtet seega tulla. See näitab pigem lugeja rumalust kui kirjutaja… 🙂

 5. mulle tundub, et Liis on ise kuri inimeselaps- kohe esimese kommentaariga kaksas hammastega Sulle kraesse, hea et läbi ekraani, muidu lendaks vist suletutid

 6. Kui Eveliis tituleerib presidendikandidaati ühe kostüümi põhjal riietumismaitseta hallikarvaliseks koduhiireks, siis on ta lihtsalt aus ja kui Liis tituleerib Eveliisi õela pealiskaudse postituse põhjal šovinistlikuks ja pealiskaudseks siis on Liis tegelikult ikkagi loll. Ma loen seda blogi juba pikka aega ja see pole siin ainus pealiskaudne lahmiv jama – varasemad pole mind lihtsalt piisavalt närvi ajanud, et seda välja öelda. Ja noh, blogija vana hea stiil – lahmin ära ja pärast kommentaarides hakkan siluma, et tegelikult sügaval sisimas ma nii ei mõtle. Aga ära siis lahmi ka. Loe inimese arvamusartikleid või tutvu tema ametikäiguga vms aga ära jaura esimese asjana selle üle, mis tal seljas on. Sest see tõesti ei tee temast head või halba presidenti. Ja madaldab sind ennast. Ja minul võib kapp olla täis midaiganes, aga tööl hinnatakse mind minu teadmiste ja oskuste põhjal ja nii võiks see ollagi. Normaalses ühiskonnas vähemasti.

  • Ei, ma mõtlen ikka, et presidendina vajab proua stilisti abi, olgu ta kui tark tahes. Esinduslikkust pole hetkel, on hall hiir. Kommentaarides ütlen ma, et tegelikult ma ei ole seda tüüpi, kelle jaoks ilu on esmane, ma usun, et ilu on ületähtsustatud. Stiil samas vbla mitte?
   Ma ei pea ka end lahmivaks, vaid lihtsalt ütlen blogis seda tihti, mida teised omakeskis arutavad.

  • Liis, millistest arvamusartiklitest jutt käib, mida lugedes inimesest täieliku pildi saab? Kaljulaid ise ka tänasel pressikonverentsil palus tutvuda enda artiklitega, et temast parem sott saada ja rõhutas, et tema sulest on tulnud kolm (KOLM!?) arvamusartiklit, millest ühe kirjutas ta Arvamusfestivali tarbeks ning teised kaks Postimehesse. Ühesõnaga, me saame presidendi, kes on kirjutanud kolm artiklit! Me saame järjekordse tubli ja ontliku ametniku, aga mitte presidendi, kellele kui autoriteedile alt ülesse vaadata.

 7. Ma ei tea mis imepilt siin postituse päises on KKst, kuid AK uudistes näidati teda igati ontlikus ja asjalikus kleit-pintsak kostüümis.

 8. Kahe käega Eveliisi arvamuse poolt! See Kersti võib ju tark ja tore olla, kuid no tõesti, presidendikandidaat võiks ikka oma välimusega rohkem vaeva näha kui Kapa-Kohila gümnaasiumi eesti keele õpetaja!!! Loodan, et kui ta tõesti saabki presidendiks, siis saab omale stilistid-meikarid-juuksurid, kes sellest hiirekese särama löövad. Teemant on ju ka looduslikult ilma särata, alles proffide käe all saab ta oma kauni sära 🙂

 9. Minu arvates on inimene ikkagi päris tühine (ka aus arvamus lihtsalt), kui ta analüüsib riigi uut võimalikku presidenti “outfittide” põhjal. Samuti on ikka ilmne liialdus nimetada prouat kaltsakaks ja selline tekst nagu allolev võtab muigama:
  “Mina töötan hetkel kodukontoris, suhtlen klientidega, täielikult koduriietes, lasteaeda lähen ka kohe Idale niimoodi järgi. AGA on ilmselge, et kui ma lähen kohtumisele ettevõtet esindama, siis ma sätin end korda, sest sellisele kaltsakale nagu ma hetkel välja näen, tööd ei annaks. Ühesõnaga. tahtsin öelda, et olen sinuga ühte meelt.”

  Sinul ja Kaljulaiul on väga suur kvalitatiivne vahe. Kaljulaiu töölesaamine ei sõltu sellest, mis tal täna seljas on. Kaljulaid ei ole oma mõtteviisilt ja analüüsioskuselt tühine tibi.

  Ning sa eksid ka selles, et kõik käivad naabrite juures rääkimas sellest, mis riiki juhtima asuval inimesel seljas või jalas on. Päris palju on inimesi, kes räägivad Kaljulaiust tema sisu, teadmiste ja pädevuse põhjal. See aga nõuab suutlikkust saada aru millestki enamast kui “outfitid”.

  • Vaata, prouat pole ma küll kaltsakaks nimetanud, vaid nimetasid kaltsakaks ennast, nii nagu postituse kirjapaneku ajal välja nägin. Kui sind mu väide muigama pani, et kohtumisele panen kodukitli asemel kostüümi selga, siis muiga aga. Võid ka naerda. Naer on terviseks.
   Aga mu arvamus jääb – sisu sisuks, kuid esindusnäona natuke stiilitaju kahjuks ei tule. Kui endal pole, siis loodamegi, et stilistid varsti aitavad. Soeng oli täna õhtuks juba korda säetud, ehk saab kostüümi ka lähiajal kaasajastatud ja ongi minu sisemine fashionista vaigistatud

   • Ei, muigama pani see, et täiskasvanud inimene tahaks võtta presidendivalimiste teemal sõna, aga on võimeline kirjutama ainult fashionista postituse. Ja muigama paneb ka see, kui sa oma kitlit võrdled sellega, mis Kaljulaiul sinu toodud pildil seljas. No ei näe proua välja, nagu läheks lasteaeda lapsele järele.

   • Ei, ma ei tahtnud võtta sõna presidendivalimiste teemal, ma tahtsin võtta sõna uue presidendikandidaadi praeguse stiili teemal. Ok, võib olla ei lâhe ta lasteaeda selles riietuses, aga maitsekas ja esinduslik ta välimus ei ole. Punkt. Ei ole see muidugi kõige olulisem, aga kuulasin ka intervjuusid ja ta ei jätnud endast vaimuka ja toreda ja avatud ja alati hea tujuga targa naise muljet, ju ei ole harjunud intervjuusid andma või suhtlema, seega välimus võiks seda toetada.

   • Jutt sellest, et välimus võiks toetada intervjuud, on selline tavaline sinu stiilis jaburdus. Mina muide ei näe ka sinus mingit stiilsust ega ilu. Aga sinu ja Kaljulaiu vahe on vist selles, et sina võid endale stilisti puudumist lubada, või mida sa tahad öelda? Intervjuust sa ei saanud sisuliselt ehk lihtsalt aru. Ja ei peagi inimene kõigest aru saama, võib vabalt olla mitte kuigi terav pliiats (nagu end ise iseloomustad postituses), aga siis tasuks võibolla natuke vähem eksponeerida seda, milline pliiats ollakse? Jätaksid parema mulje.
    Taas kord, lihtsalt aus arvamus.

   • Aga sa ei peagi minus nägema ei stiilsust ega ilu. Kusjuures kui me nüüd siin juba ausad oleme, siis ilu endas ei näe ka mina, aga see on teine teema. Mind ka ei häiri grammivõrdki oma välimuse kohta käivad kommentaarid, sest ma olen endaga rahul, ka sellise ebatäiuslikuna nagu ma olen.
    Rumalaks ma end siiski ei pea, pigem tegelikult üsna säravaks pliiatsiks teatud valdkondades, aga need pole blogiteemad. Minu blogi on meelelahutus.
    Intervjuust sain ma samuti aru, kuid mind häiris metsikult iga sõna vahel nii suur mõttepaus, et ma pidin magama jääma. Just nagu ei räägiks oma sõnadega ja kardaks sassi ajada juttu, mida peab rääkima. Kuidagi naiivne lambist mingite meeste telefonikõnele ilma mõtlemisajata vastata, jah ma hakkan presidendiks. Mugavuspresident.

   • Mina näiteks ei pea sind sinu blogi põhjal säravaks pliiatsiks, sest sul puudub huvi maailmaasjade vastu ning analüüs ükskõik millest on lapsik ja pinnapealne. Kaljulaidu kutsuti presidendiks juba kevadel ja ka praegu ei helistanud talle ju “mingid mehed”. Vii ennast kurssi sellega, kes Kaljulaid on, mis on Kontrollikoda, mis on Kaljulaiu pädevused jne. Või ära vii, kui see on sinu jaoks liiga keeruline ja ka igav. Lihtsalt milleks endast maalida pilt kui eriti rumalast ja tühisest tibist sellise “fashionista” postitusega kui see siin? Kaljulaid ei loe seda kunagi, aga loevad inimesed, kes kujundavad arvamuse sinust. Seega tuleks mõelda mitte Kaljulaiu soengule, vaid oma renomeele. Ei?
    Loomulikult peakski sul olema täiesti ükskõik, kas keegi peab sind stiilseks või ilusaks. Lihtsalt mõtle sellele, et kui Kaljulaid hakkab stiilinõu võtma, siis kindlasti mitte sinu stiilitajuga inimestelt. See teeb selle postituse veel grammikese naeruväärsemaks.

   • Veelkord. Minu blogi on meelelahutus. Ma ei ürita sellega kuidagi endast mingit pilti kujundada. Nende jaoks ja kus vaja olen ma särav pliiats.
    Ma olen väsinud maailmast, kus on iga hetk vaja endale vastu rinda taguda ja kõigile selgitada kui targad ja haritud ja palju koolis me käinud oleme. Mulle meeldib, et väljaspool tööd võin ma olla ka totu, kes kirjutab lihtsatel ja nö pealiskaudsetel asjadel.

   • Rumal, tühine ja lapsik jutt on meelelahutus ainult samasugustele inimestele. Muidugi sind väsitab jutt teadmisest ja haridusest, sest sa ei väärtusta neid asju, sest sa ei mõista neid. Sul ei olegi selles vallas midagi vastu rinda taguda, eks ole? See on igati OK. Aga nii palju enesekriitikat võiks ikkagi olla ju, et stiilinõu andma ei kipu ja end meelelahutajaks ei nimeta? Sest ega sul ei ole ka siin midagi vastu rinda taguda. Stiilinõu annavad mitte wannabe fashionistad, vaid stilistid. Meelelahutus… inimestele, kelle arusaamine presidendirollist on sama mis sul, võibolla isegi jah.
    Lihtsalt mõtteaineks – Kaljulaid peaks olema 47-aastane ja juba ka vanaema. Aga välja näeb ta hulga noorem. Sellise materjaliga naine võib endast teha mida iganes.

 10. Appi, tänan, olin peale Seitsmeseid Uudiseid ise sama asja kirjutamas, aga ei hakka kordama. Ühtlasi jäävad mu suunas mõned kulmukortsutused vist olemata 😀 esiteks olen samasugune lauajalg, kes eile õhtul alles selle nime teada sai, aga ma olen ka vägagi nõus, et ükskõik kui tark ja asjalik keegi ka pole, siis meie ühiskond lihtsalt on selline, et nii kõrgel kohal maandudes tasuks ikkagi esinduslik välja ka näha. Nagu (kui kõik läheb nii nagu arvatakse).. tegu on PRESIDENDIGA, ta on mingil määral meie riigi nägu ju välismaailma ees. Veel siis see ka, et okei, saadi eile (üleeile õhtul?) teada, et tema on nüüd kandidaat.. tõesti tänaseks oleks võinud keegi veits tuunida ju?! Nii palju kaamerate ees käimist ja inimestega kohtumisi.. Minu silmis tegi ka see kostüüm (kleit?) ta selliseks.. vaikseks ilma iseloomuta eimidagiütlevaks asjapulgaks (või nagu kommentaare sirvides silma jäi, jah, ka eesti keele õpetajaks). Esmamulje inimesest tuleb ikkagi esimeste pealevaatamistega ja kui selgub, et mu armsa riigi presidendiks saab mingi tundmatu tossike, siis teeb kurvaks tuju küll. Nagu ma nüüd lugenud ja aru saanud olen, siis tegu tõesti targa ja asjaliku tädiga, aga pealevaadates ma seda ei näe kahjuks, ei mingit sümpaatiat, ei ärata kuidagi tähelepanu, tühjus 🙂

  • Vaatasin Pealtnägija intervjuud ja olgugi, et ma arvan, et inimestele tuleb võimalus anda, siis mina peale intervjuud küll tarkust kusagil ei näinud. Hoopis suhu pandud sõnadega iseloomuta käpikut, kes naiivselt kohe ilma mõtlemisajata võõraste onude pakkumise vastu võttis ja kogu aeg rõhutas, kuidas ta vanemate kogu usaldab ja valmis on vastutust võtma. Ja see üüratu kiitmine, mis nüüd pihta hakkas. Kus meie targad poliitikuf ja ainuõige presidendikandidaat siis olid kui suvi otsa valimistrall käis?

 11. Ja nüüd hakati siis õpetajaid maha tegema.
  Mina tunnen mitmeid õpetajaid, ka eesti keele õpetajaid ja nad küll riietuvad moekalt ja maitsekalt ning hoolitsevad juuste eest.
  Pealtnägijas oli K K kena soenguga ja asjalikus kleidis.

  • Pealtnägijas oli KK samas kostüümis, mis selle postituse päises. Aga mis puutub õpetajatesse, siis keegi ei tee neid maha, vaid see oli lihtsalt suvaline näide, stereotüüp. Sama hästi oleks siin võinud olla sotsiaalametnik/poemüüja/raamatukoguhoidja.

 12. Ahsoo, kuskil levib selline stereotüüp, et õpetajad, sotsiaaltöötajad, poemüüjad ja raamatukoguhoidjad riietuvad stiilitult.
  Vot olen ilmselt loll kui lauajalg, sest pole mitte kuulnudki.

 13. Mulle tundubki, et naissoole teevad häbi need “fashionistad”, kes lahterdavad sookaaslasi riietuse järgi. Et kui eesti keele õpetaja, sotsiaalametnik, poemüüja, raamatukoguhoidja, siis kindlasti hall hiireke. Eesti keele õpetaja (lihtsalt näitena) on ikka väga palju rohkem kui soeng või kleit. Iga inimene on enamat. Välimuse põhjal analüüsivad inimesi teismelised, kui nemadki. Soovitan lugeda Kaja Kallase artiklit naistest, kelle identiteet keerleb ümber välimuse ning kelles tekitab paanikat, kui kaubanduslik välimus kaduma hakkab. Võibolla paneb natuke mõtlema.

  • Kaja Kallase artuklit olen lugenud. 100% nõus. Aga vaata, siinkohal sa ajad sassi stiilsuse ja ilu. Mina ei ütle midagi kellegi välimuse kohta, sest välimus ja ilu on niikuinii subjektiivne, küll aga on stiilsus ja esinduslikkus hoopis midagi muud. Ja aru ma ei saa, miks üldse välimus nii tabu teema on? Ebapärlikarp oma blogi kommentaarides kirjutas sellest päris hästi

   • Välimus ei ole teemana tabu. Lihtsalt natuke kummaline on lugeda, et keskikka jõudnud naise arusaam maailma asjadest ongi sõna otseses mõttes see, mis kellelgi seljas või jalas on. Kui oleksid mu tuttav, siis oleks see ka kurb ja piinlik, aga võõra inimese puhul on lihtsalt hämmastav.
    Mitte mina ei aja sassi ilu ja stiilsust, vaid sinul on kapitaalselt sassis olulised ja täiesti marginaalsed asjad.
    Hiljuti tegid siin postituse sellest, et “eesti lastevanemad” ostavad lastele kalleid brändiriideid ja ei lase lastel nendes mängida ja et kas nii ikka peaks. Kirjutasid sisuliselt iseendale ja iseendast ju? Ma ei tea peale sinu kedagi, kes teeks 3-aastasest lapsest väikese fashionista postitusi ja kellele oleks isegi lapse puhul kõige olulisem tema välimus. Minu jaoks hästi kummaline suhtumune ja minu jaoks peegeldab see sisemist tühjust.
    Nii et teema ei ole tabu. Aga natuke veider, kui see on keskeas endiselt ainus jõukohane teema. Nagu sinule tundub veider, mis teisel naisel seljas on.

 14. Pingback: Miks edukas naine ei võiks STIILNE olla? – Ebapärlikarp

 15. Kas kuskil on selline stereotüüp, et õpetajad, sotsiaalametnikud, poemüüjad, raamatukoguhoidjad riietuvad maitsetult?
  Ja milliste ametite esindajad on stereotüübi järgi hästi riietuvad?

 16. Pingback: Miks ülekaaluline Marimell teisi inetuteks sõimab ja miks kaltsakas ning maitsetu Eveliis kellelegi moepolitseid tahab mängida? | minumoodimaailm

 17. Jmk kommentaar: “Rumal, tühine ja lapsik jutt on meelelahutus ainult samasugustele inimestele” – NAERA PURUKS! Ausalt ka. Jmk, kas sa oled idioot? Ma ei vabanda ka, et seda küsin. Ja vastust ma tegelikult tean.

  Kui sa lähed kaltsukasse šoppama, siis ei ole mõtet piinlikust tunda, kui tuttavat näed…sest
  ilmselgelt see tuttav on ISE KA SEAL 😉 Inimene kirjutab siin meelelahutusblogi, sa LOED seda, KIRJUTAD kommentaare, raiskad oma väärtuslikku aega siin väideldes ja sellega oma meelt lahutades, unustades asjaolu, et see sinu meelelahutusvorm on ju sama lapsik ja tühine ja rumal.

 18. Ma ei loegi reeglina seda blogi, sest see on igav, täis halvasti kirjutatud pretensioonikaid tekste (sa küsisid, ma vastasin). Miks sina vaatad telekast saateid või loed ajalehest artikleid, mille sisu sa ei hooma? Kaltsupostituste tegemiseks on olemas ju palju adekvaatsemat materjali, mille puhul ainuke aspekt, millest rääkida, ongi riietus. Üks tibi teeb oma blogis outfiti-postituse ja siis teine tibi oma blogis kommenteerib seda. Miks püüda teha outfiti-postitusi ka teemadest, mille puhul pole riietus oluline ja mis selgelt üle jõu ja mõistuse käivad? Seda enam, et sinu stiilitunnetus on tõesti nõrk, seega sinu nõuanded paratamatult ka?
  Võibolla ma olen tõesti liiga karm, sest milleks ikka inimesele tema olemust ja silmaringi ette heita. Need ei ole oma teha ja selles vanuses enam eriti ei muutu ka.

 19. No mis sul, ebapärlikarp, nüüd hakkas? Oled ka pretensioonikas “analüüsija” või? Lugesin Eveliisi blogi tema restorani skandaali ajal. Edasi ei ole viitsinud, sest postitused on üldjuhul sisutud ja igavad. Minu jaoks. Ja las nad olla. Ma ei loe suuremat osa blogisid. Kas sulle tundub vastupidi, et Eveliisi blogi on maru põnev, et tegu on siiski diibi kunstiinimese või vähemalt tugeva arvamusliidri või vähemalt korraliku intrigandiga? Kas iga postituse all leiab ohtralt kommentaare, eriti minu omi? Või on su häda lihtsalt selles, et küsid kaasvestlejatelt tihti, kas nad on idioodid, aga endalt ununeb küsimata?

 20. Juba läheb naeruväärseks, sest siin sõimab pada katelt, tegelikult on mõlemad täpselt sama mustad. Jmk, jätab oma kriiskavate kommentaaridega lihtsalt kibestunud mulje. Ei saa mina täpselt aru, mis õigusega tema end Eveliisist või Triinust paremaks peab. Et kui keegi teeb kellegi pihta kriitikat, siis on kolmandal inimesel vaba voli tulla ja solvavaid kommentaare kirjutada. Ja Printsesse blogisse ma juba kirjutasin, et ta on veel hullem, kui need kaks, kellest ta oma postituse kirjutas. Olgu öeldud, et ega geenidega saagi suurt midagi teha, on nagu nad on, ja selle põhjal inimest solvata. Võeh.

  Kokkuvõttes siin kommentaariumis olevad isiklikud solvangud näitavad ikka taset. Heatahtlik märkus(jah, ma olen kindel, et Eveliis ei kirjutanud pahatahtlikult oma postitust) viib selleni, et üks eeldatavasti kõrgelt haritud ja erudeeritud proua lärmab nagu turunaine, blogis mida ta üldse tegelikult ei loe, aga ometi teab, et see on sisutühi ja halvasti kirjutatud. No ei mõista, kui see blogi on rumala inimese kirjutatud, mis sa tuled oma targa aruga siia, mine loe Loomingut!

   • Kusjuures absoluutselt ei olnud – ega ole siiani 🙂 Mul on olnud kahe postituse pärast hiljem piinlik, mis ma oma blogis kirjutanud olen – see on üpris väike arv arvestades seda, kui palju mul neid on. Ja mitte kunagi pole olnud need postitused, kus ma olen kritiseerinud inimesi, kes kipuvad sama teiste puhul tegema.

 21. “ma tunnen, et ma olen rahul iseendaga sellisena nagu ma olen: Ma tean, mida ma olen väärt ja ma tean, kes ma olen.” Sedasi arvab usutavasti Kaljulaid ka enda kohta ja õigesti teeb.

 22. Mina olen lihtne inimene. Kersti Kaljulaiust pole varemalt midagi kuulnud ja veel pole end päris kõigega kurssi ka viinud. Aga ta meeldib mulle, ka sellel ülalpool väljanaermiseks pandud pildil. Ta paistab olevat kena keskmine eestlanna, kel tõenäoliselt on kõrvade vahele rohkem kinni jäänud kui riidepoodide aadressid ja juuksuriajad. Võimalik, et olen maitsetu, ei vaidle, aga mulle meeldib ka see pildil olev kostüüm. Kergelt kelmikas, samas eakohane (just selles võtmes, et ta näeb oma tegelikust vanusest oluliselt noorem välja), sobivat värvi ja kehakujuga klapib kah. Soeng pole minu maitse, aga ausalt öeldes huvitab mind rohkem, mis on peidus selle soengu all. On juba nähtud küll neid blondeeritud peaga tädisid, väga sätitud soengutes, suu tehtult naerul, pilk tühi, jumestaja- või juuksuritooli rant tagumikul.
  Oleks juba ammu aeg, et meie riigi presidendil oleks jälle sisu, olgu ta kas või punkarisoenguga või hipikleidiga. Ja tegelikult annab see liigne sätitus mulle isiklikult hoopis negatiivse signaali – milline meeletu raiskamine. Riigis, kus enamusel inimestel pole suus terveid hambaid, kus paljud lapsed ei saa kõhtu täis, riigis, kus kurnatuid terviseriketega vanainimesi tahetakse surmani tööle sundida, kus omastehooldajad saavad nii näruseid sandikopikaid, et kõrvaltvaatajalgi nutt kurku tuleb…
  Rohkem lihtsust ja vähem priiskamist tuleks kasuks kogu meie riigi ladvikule, tõesõna.

 23. Sa oled kõiges niiii tooohutult Norra, aga samas kirjutad selliseid sovjetlikke postitusi naispresidendi väljanägemisest. Selle postituse põhjal otsustades eristab sind meie geelküüne- ja ripsmepiffidest ainult väljamaal õpitu “tõelisest moest” – suhtumine on ikka kodukandi oma. 🙂

 24. Minu arvates on tema palganumbri juures lihtsalt meeeeletult stiilne just nii välja näha, nagu ta hetkel välja näeb:) Ja ma väga loodan, et presidendiks saades talle miski-keski stiiliguru pähe ei istu (nii nagu nt istutati Evelinile mitu head aastat tagasi Rootsi riigivisiidil pott pähe).

 25. Pingback: “Style is the only thing you can’t buy. It’s not in a shopping bag, a label, or a price tag. It’s something reflected from our soul to the outside world—an emotion.”—Alber Elbaz – estonianwithabackpack

Leave a Reply