Samal ajal kui kõik teised muutuvad kauniks, muutun mina koledaks

Inimesi kipub häirima kui keegi ootamatult särama hakkab. Ma ei tea, kaotab kaalu, paneb uued tissid, vahetab välja garderoobi, on iseendaga rahul…mida iganes. Ma julgen teha siinkohal üldistuse ja öelda, et kui kedagi häirib kellegi imeline muutumine, siis selle taga on tõesti kadedus ja endaga mitte rahuolu.

Maitsed on erinevad. Kellele ema, kellele tütar. Aga kõik need, kes kooris hüüavad, et issand, milleks selline muutus, kas tähelepanuvajadus on nii suur, on päriselt kadedad. Või ei, võib olla ei ole kadedad, nad ei saa enam samastuda. Võtame Malluka/Mari-Leeni näite. Tšikid võtsid end kätte, vahet pole, kuidas, ja näevad mõlemad püssid välja. See, kas nad on kellegi maitse või mitte, ei ole oluline. Aga nad jäävad oma muutusega teistele jalgu. Sest nad on kaunid, mitte enam matsakad koduperenaised, ja inimesed tunnevad, et nendelt võeti ära samastumise võimalus. Nemad ise on ikka matsakad koduperenaised ja unistavad muutusest, samal ajal keegi tegi ära. Vaielge mulle vastu kui tahate ja öelge, et hähh, mille peale seal kade olla, aga teate – vaadake sügavalt enda sisse ja mõelge, kas teie kriitikas ikka ei räägi tiba kadedust.

8 thoughts on “Samal ajal kui kõik teised muutuvad kauniks, muutun mina koledaks

 1. Üldiselt nõustun, et selle taga on kadedus ja enam ei saa samastuda. Aga lisan ühe nüansi-arvan, et paljudele jääb ette ka see, et need muutused saavutatakse Ozempicu, kunstisside, ilusüstide jms. Osade inimeste jaoks see vist võrdub spikerdamisega. Ma ei ole eriti kuulnud, et oldaks nii verised kui keegi ennast ropu trenni või toitumisega vormi saab. Siis on ikka reaalne imetlus, et wow, kui palju inimene vaeva nägi. Eestlaste põhiloomus võibolla tahab näha rasket tööd iga saavutuse taga.

  • No jaa, aga näiteks kui on inimesel väikesed rinnad ja see häirib, siis väga raske on neid ilma opita saada:) Aga muidu mulle üldse ei meeldi see, et kui ninast veri väljas ei pinguta millegi nimel, siis pole nagu õige asi. Vahet pole on see siis välimus, oma kodu, töö..

 2. Päriselt ka pole kade Malluka muutuse peale (Marimelle pole suutnudki jälgida, seal polnud ennem juba muud kui toote reklaam). Olles Mari sünnist teda jälginud oli varem sisu minu jaoks palju ägedam.
  Ju ma elan ise liiga teistsugust elu. Ma pole kunagi mõistnud elusisust olla lihtsalt ilus, milliseks minu jaoks tema konto on kujunenud. Asi pole ilus olemises, vaid et muud polegi. Oleks vahelduseks mõni heategevusprojektki nagu vanasti.
  Sul on ka tuuningu teemad aga samas ka intrigeerivaid seisukohavõtte ja vahet pole, kas nõustun või mitte, põnev vähemalt kaasa mõelda:) Sind teatris nähes vaatasin küll, et vau nii hea näed välja aga mitte kadeduse,vaid imetlusega.

  • Ma võib olla väljendasin enda valesti, sest olen ses mõttes sinuga nõus, et ka minu jaoks ei seisne elu vaid selles, et olla ilus ja natuke paneb mind muigama kui see tundub olevat elu mõte või eesmärk. Pidasin pigem silmas neid kommentaare, et issand, enne oli nii ilus ja loomulik, nüüd on kole ja tuunitud. Maitsed on erinevad, aga vat kole ei saa küll kuidagi öelda kummagi kohta:)

 3. Ma olen üsna kindel, et Sa eksis. Täiesti enda näitel võin seda väita, kuna ma ei ole ega ole kunagi olnud mammi, aga ometi ei saa mitte kuidagi öelda ei Malluka ega Marimelli kohta, et nad oleksid peale süste ja oppe ilusamaks muutunud. Päris ilus on ikkagi see välimus, mis on saavutatud tervislikkusega ja tõesti tööga enda kallal. Kas Marimelli kortsus nägu, rippuv nahk ja kummaliselt hoidev suu on ilusad? Või Malluka juuksed, mis on tänu pikenduste valele hooldamisele meelekohtadest nii õhukeseks jäänud, et nahk läbi paistab? Loomulikult ma ei käi kusagil nendest eraldi kirjutamas vms, sest igapäevaselt jätab mind külmaks, mis nad teevad ja millised nad välja näevad. Jättis varem, jätab ka nüüd. Lihtsalt asjad kõik mingisse kadeduse potti visata on küll veidi imelik. Käsi südamel, näen kordades parem välja kui nemad ja kade ei ole kohe kindlasti.

  • Ma küsin siis teisti: kas minu kaalulangetus on vähem väärt, sest alustasin süstidega? Sest ma pole hullult vaeva näinud?
   Ja nagu sa ise ütled, sina ei käi neid kommenteerimas ka, mina pean silmas neid, kes igal pool rõhutavad kui loomulikult ilusad nad varem olid ja nüüd on nii koledad. Kui teist inimest halvustada, eriti välimust, siis seal taga peab olema rahulolematus iseendaga, kas või killuke.
   Ma ka mõnda tuunitud naist ei pea kauniks, selles mõttes, et mu jaoks lihtsalt on mõnda asja liiga palju ja kogu enda ilu imetlemine juba on mu jaoks liiga palju, aga kindlasti mitte ei saaks ma ka nende kohta öelda kole. Ei taha küll näiteid tuua nimedega aga nt Elisa Kolk minu jaoks ei ole ilus, st minu jaoks on kõik liiga võlts ja nuku, aga ma kuidagi ei saaks öelda, et ta on kole.

   • Ma ei hakka kellegi isiklikke valikuid sedasi lahkama. Minu jaoks isiklikult tundub tõesti, et see on vähem väärt, sest kaalukaotuse point peaks olema ikkagi parem tervis ja boonusena parem välimus. Kui inimene toitub õigesti ja hästi, piirab alkoholi joomist, teeb trenni, liigub aktiivselt jne jne siis see ju tugevdab tema organismi ja keha üldiselt tervist. Kui teha lihtsalt mingeid süste, põhipointina lihtsalt kaalus alla võtta, siis jah, mulle tundub see tõesti tulemina vähemväärtuslik, kuna toonus, vastupidavus, üldine hea tervis jääb ju saavutamata, saavutatud on vaid väikesem kaalunumber. Samas nagu ma ütlesin, mina ei käi kedagi kuskil taga rääkimas ega arvustamas. Las igaüks teeb, mis tahab, inimesed ja nende väärtushinnangud ja vaated ongi ju erinevad. Esimese kommentaariga tahtsingi öelda, et ei ole alati kadedus. Maitsed ongi erinevad jne. Fakt on muidugi see, et need kommentaarid tihti on üle võlli. Ei olnud see Mallu ega Marimelli ülekaaluliste mammidena sugugi ilusamad, olid teistsugused lihtsalt. Ilu ikkagi ma arvan peaks peegeldama seest välja, ainult fassaadi korda tegemisest siiski ei piisa kui tegelikult ümbert ja seest laguneb, siis nö seda päris ilu on suht võimatu saavutada.

Leave a Reply