Kass läinud, hiirtel pidu

Okei, tegelikult on pealkiri muidugi liialdus, sest no mis pidu see katku ajal ikka on. Mareki kupatasime, nagu te juba teate, vist lausa nädalaks Pranglisse appi mahapõlenud lauta taastama (jah, sai täitsa ametliku loa minna!) ja ise läksime koju “pidutsema”. Laias laastus tähendab see seda, et me ei ole terve nädalavahetuse midagi asjalikku teinud. 

Ida liivakastist tegime peenra. Ta ei ole seal tegelikult kunagi mänginud ja nii seisab see niikuinii kasutult ja poolkoledalt keset hoovi, nüüd tahtis Ida sinna kõike võimalikku külvata ja jumala eest. Olgu selleks siis arbuus, mais, porgand, petersell või midagi muud. Ma isegi enam ei mäleta, mis täpselt sinna Tootsi peenrasse maha pandud sai. Ongi põnevam jälgida, kas midagi (ja mis!) kasvama hakkab. 

Mul endal on olnud raskusi,et end motiveerida midagi tegema. Põhjuseid vist ei ole vaja kaugemalt kui “hüpoteetilisest olukorrast” otsida, kuidagi kohe ikka ei mahu pähe ja terve eilse ja pool tänast päeva molutasin ma niisama. Korraks küll võtsin kätte ja hakkasin vaatama, et mis ma sinna projekti kirjutasin, et kas laste aiamaja (näiteks selline) mahuks ka eelarvesse, aga vist ei mahu. Vähemalt esimese hooga. Ja oleks vist ka üsna vale pool, kust alustada. Väga minulik, valelt poolt alustada, kuid ilmselt mitte kõige loogilisem:D  Proovisin korraks ka õigelt poolt alustada, nii palju kui oskan, aga ei olnud jaksu. Lihtsalt ei olnud. Molutamine on seega tundunud natuke lihtsam tegevus kui igasugu muu aju- või lausa füüsiline tegevus.
Et mitte vaid niisama passida, otsustasin laupäeval, et sõidame Paldiskisse rohelisi kive vaatama. Ei olnud nii rohelised nagu ma mäletasin ja pagana külm oli ka. Muidugi oleks me ju võinud end paksemalt riidesse panna, aga kodus tundus, et väljas on natuke soojem kui kuus kraadi. Ilus on see pankrannik ikka, kuid otsustasime siiski, et läheme tagasi mõni teine kord. Kui soojem on. 

Ma tean küll, et kõik käivad Paldiskis karulauku korjamas, aga ma ise ei olnud sinna kunagi varem jõudnud. Ega seekord ka plaanis ei olnud, aga sõbranna ütles, et kui Paldiskis juba oleme, et mingu me siis korjaku karulauku ka, et Paldiski metsad upuvad selle all. Mulle tuli Leetse poole keerates kohe Merje postitus, kus ta kirjutas, et läksid kellegi eramaale lauku korjama, meelde ja kartsin, et pärast teen sama vea. Üldse ei oleks tahtnud kellegi koduhoovi sattuda, seda enam, et mul niikuinii on selleaastane karulaugu pesto juba sügavkülma ära tehtud. Õnneks ei olnud võimalik kogemata kellegi eramaale eksida. Ta oli kogu oma maalapi lindiga ära eraldanud. Eriti meeldis mulle silt, kus oli kirjas “Eramaa. Karulauk 500m edasi”. Sõitsime edasi ja tõesti umbes 500m kaugemal oli karulaugu-paradiis. Rahvast oli seal omajagu, aga mets nii suur ja paksult ikka karulauku täis, nii et ikka oli võimalik üksinda oma väike pundike kaasa korjata. 

Päisepildilt näete, et avastasin ka meie aias kasvava karulaugu. Mõtlesin endamisi muiates, et huvitav, kas mingil hetkel on ka nii, et joome rahulikult hommikukohvi ja inimesed hakkavad aeda sisse marssima, et karulauku korjata. Meil ka pole aeda. Kuigi selleks ajaks kui siia karulaugupõld kasvab, on vist aed siiski olemas. Juba praegu on ju postid juba pandud. Ahh kui ma vaid oskaks, paneks võrgu ära ja üllataks Marekit. Näitaks talle, millega ma hakkama saan. Ilus unistus. 

Mu saumikser oli küll otsi andmas uhmerdamise peale, aga valmis see pesto sai. Seekord kitsejuustuga. Väga soovitan proovida, just ka Andri-Peedo kitsejuustuga. See on ikka nii hea, et mul korraks oli hirm, et isegi Ida kiidab selle heaks. Ei kiitnud. Tal on praegu käsil “ei söö mitte midagi”-faas. Aga jumal see maitse oli hea! Ma eile muud ei söönudki kui pestot ja sai. Pestokiht sama paks kui saiaviil ise.

Mõned maitsetaimed said veidi korrapärasemalt ka kastidesse istutatud, kuid hiljem sain teada, et ka siia on Ida juba varasemast peitnud nii redise kui kõrvitsaseemneid. No eks näis, mis siitki kasvama hakkab. 

Käisime Horteses, et rohkem erinevaid taimi ja lilli osta, aga ausalt – ma ei raatsinud. Megakallid ju! Kas keegi teab, kust saaks soodsamalt igasugu maitsetaimi ja juurikaid? Ma ei taha üldse end ogaraks maksta, sest no mõelge ise – mul on valmimas viis (!) 3x2m suuruseid peenrakaste. 

Mäletate, kuidas ma olen aastaid kurtnud, et Ida magab meie toas, meie keskel? Teate, tänaseks oleme me sellega nii ära harjunud, et isegi ei viitsi enam vaeva näha, et ta välja koliks sealt toast. Kunagi ikka kolib ju? Ja ausalt öeldes mulle on isegi meeldima hakanud see kaisukarude hunnikus koos magamine. Kuigi mäletan nii hästi, et lubasin, et meie magamistoast küll lapse asju leidma ei hakka. Hahh, kuidas ma oma sõnu söönud ikka olen seoses emaks saamisega. 

3 thoughts on “Kass läinud, hiirtel pidu

  1. Taimede osas – sa võid varsti teha mõnda kasti ettekülvi. Praegu on veel külm mõndade taimede istutamise jaoks, aga varsti on täiesti OK juba õue külvata. Pärast istutad ümber. Kasvuhoonet sul ei ole? Sinna võib küll juba kindlasti külvata. Mingi karbi sisse nt. Siis on taimi murdu ja väga palju odavam muidugi. Ka sina saad sellega hakkama, päris kindlasti 🙂
    Mul endal jääb üle peterselli ja basiilikut, seda sai hoolega külvatud, saan tulevikus jagada.
    Siis on igasuguseid taimevahetuse gruppe, kus antakse ära ja vastu vahel ei soovitagi midagi. Mul oli kunagi üks taimekasvataja, kes mulle tomatitaimed ette kasvatas, ma ise ei saanud siis seda teha. Kah variant – leiad kellegi, kes sulle ette kasvatab. Vahel leiab turult soodsa hinnaga. Tüümianitaimed sain kunagi ise hea hinnaga just turult. Salati osas nt mina ostan kevadel neid potiga salateid ja panen siis need juurikad kasvuhoonesse. Väga kiirelt hakkavad kasvama. Vabalt võib neid pärast ka õue istutada.

    • Kasvuhoonet mul ei ole jah, aga ma sain ka vihje, et on igasugu gruppe olemas, kust saaks soodsamalt taimi jne. Ma ise ju selliste asjade peale ei tule, et otsida:D

Leave a Reply