Mis asi see siis nüüd oli?

Selleaastane Superstaari saade läks minust nii mööda, et ma ei vaadanud seda kordagi ega teadnud osalejatest rohkem kui kusagilt kõrvu jäi, nii ma siis teadsingi, et üks finalist oli Dave Bentoni tütar ja teine keegi kutt Saaremaalt. Laulmas ei olnud ma kumbagi kuulnud ja seepärast ei osanud ma ka midagi arvata neist. Eile hakkas Facebook ja muu meedia kihama küsimustest, et kumb peaks saama võitjaks. Väga paljud hoidsid pöialt tollele Saaremaa kutile – Uudole ja mu tuttavad ütlesid ka, et nemad ka Uudo poolt, sest nii nunnu ja armas ja ottleplandlik ja ühesõnaga täielik hurmur. Nojah, selge.

Finaali vaatamise plaane meil polnud, aga õhtul ei olnud meil midagi targemat teha ja keerasime siis ka tv3 käima. Esiteks – püha jumal, kuidas keegi üldse viitsis seda saadet lõpuni vaadata? Saade polnud veel alanudki kui juba oli 2-3 korda reklaam olnud. Surusime hambad kokku ja pingutasime ikkagi Uudo esinemise ära vaadata. Ma ei saanud üldse enam midagi aru. Kuidas on võimalik, et kutt, kel puudus igasugune staarigeen ja kes lauldagi ei osanud, selle saate finaali sai? Millega ta inimesed ära võlus? Ma saan aru, et ta oleks osalenud selles teises saate, kus parimat külabändi otsiti. Kas ta eksis saatega? Kas inimesed, kes hääletasid, eksisid saatega? Päriselt.

Sissi  esimese laulu kuulasime ka ära. Ei olnud ka mu meelest parima häälega, aga samas oli temas midagi. Sära, säde, see miski, mis teebki tavalisest lauljast superstaari. Puhtalt nende kahe laulu ja nende tutvustuste põhjal, mis neist saate alguses näidati, oleks minu kindel valik olnud Sissi.  Rohkem saadet vaadata ei viitsinud. Läksime magama.

Hommikul lugesin, et võitjaks sai siiski too teine. Uudo. Ei saa aru.

24 thoughts on “Mis asi see siis nüüd oli?

 1. minust läks ka see hooaeg mòòda ja eile vilksamisi vaatasin, no nii palju kui sai näha, sest sama probleem- jõudsin vaevu süveneda kui reklaam 👿
  räägivad igal hooajal et jube tugev punt kokku sattunud, aga no ma ei tea … 😀 aga mis mul arvata, pole ju muusik ega midagi 😀
  lihtsalt arvamus….

  vbl saaremaa vôitis sp, et sissi vms.. on nagunii tuntud issi tütar ja küll too saab laadnalt edasi toimetada?🤔 lihtsalt mõte?!

  samas on mitu superstaari võitjat ka ära kadunud, vôi kuskile tahaplaanile kadunud (Jaana Kask, Rasmus Rändvee, siis viimase hooaja vôitja- mingi neiu kelle nime ei mäleta), seega…. las minna 😀

  • Jah, mõtlesin sama, et Sissi puhul kindlasti võidi arvata, et niikuinii hakkab muusikaga tegelema.
   Jaana Kask on üks kummalisemaid saate võitjaid – oli nii võimas hääl ja tundus nii huvitav persoon, aga no näed, ei tulnud mitte midagi. A ma isegi ei teadnud, et mingi tüdruk veel võitnud. Arvasin, et viimane võitja oli Pootsman. Nii palju ma siis teangi:D

   • 😅
    sama môte Jaana Kase suhtes.
    Too viimane neiu vilgatas lambist meelde.
    kui aus olla, ma isegi ei tea kes mis hooaja vôitis 😀
    arvasin mingi aeg et Taukar on kaa vôitnud kunagi, aga oh ei… ja ometi nii tugevalt pildis.

  • Viimase hooaja võitiski Jüri Poortsmann (2015). Viimati võitis naistest Liis Lemsalu ja see oli 2011. Pärast teda pole naised võitnud – Rasmus Rändvee ja Jüri Pootsmann ongi viimased olnud enne Uudo Seppa. See naine, kes võitis ja pildilt suht kohe ära kadus, oligi Jana Kask. Kaks kõige vähem tuntuks saanud võitjat läbi Superstaari ajaloo on olnud Jana Kask ja Rasmus Rändvee. Samas Karl-Erik Taukar (4.koht), Elina Born (2.koht), Getter Jaani (4.koht) on rohkemgi tuntuks saanud kui võitjad, need inimesed kandideerisid siis erinevatel hooaegadel.

   Kokku on meil nüüd seitse võtijat – Birgit Sarrap (endine Õigemeel), Jana Kask, Ott Lepland, Liis Lemsalu, Rasmus Rändvee, Jüri Pootsmann ja Uudo Sepp. Seega naine võitis viimati 2011 aastal. Alguses tehti Superstaari igal aastal, siis kahe aasta tagant ja nüüd lausa kolme, sest meil pole nii palju inimesi, et seda tihedamini teha.

   Tulihingeline Superstaari vaataja olen lihtsalt 😀 Ja Uudo Sepa võiduga ei jäänud ka rahule, ka Sissi polnud lemmik, aga nende kahe vahel pigem Sissi.

 2. Otsesaate vaatamine on tugevatele 🙂
  Me alustame tavaliselt 45 min hiljem salvestuse funktsioonis vaatamist, reklaami kerime edasi ja nii juba vähemalt 5 aastat. Tavaliselt jõuame otsevaatamise hetkeni enne saate lõppu 🙂 oma reklaami pause saab teha endale sobival ajal stopp nupuga 🙂 Otse vaatan ainult ETV kanaleid. Telia salvestamisel kuluv 5 EUR kuus on minu meelest hästi kulutatud raha.

  • Meil pole kahjuks metsas Telia võimalust, muidu ma ammu keriks kõik reklaamid edasi. Aga samas on selle funktsiooni puudumine ka pluss, sest ma vaatan väga vähe telekat ning eelistatult vaid ETV-d

   • Ma elan ikka märksa rohkem maal ja metsas. Ligi 270 km Tallinnast, aga Telia toimib, juhtmega. Elisal on nüüd samuti mingi läbi õhu leviv interneti /tv pakett, seal pidi isegi rohkem võimalusi olema ja saab ka kuu kaupa proovida. Me vaatame tv-d peale salvestuse olemasolu märksa vähem, tõesti ainult seda mis huvi pakub.

   • Meil ongi see läbi õhu leviv Elisa, vbla on ka sellel mingi sada lisafunktsiooni, lihtsalt pole avastanud, aga samas ega polegi vaja. Eriti suvel tuleb sealt niikuinii laias laastus vaid saasta.

  • Ma pidasingi silmas, et ma ei tea, kes on tüdruk, kes viimase hooaja võitis, et ju siis täitsa tundmatu.
   Vaatan nüüd wikipediat ja J. siis pidas ilmselt silmas Gertu Pabbot. Ajas sassi, et võitis. Minu jaoks on see nimi igatahes täitsa tundmatu.

 3. Puhtalt isiklik arvamus, paluks mitte solvuda: Ott Lepland on absoluutselt mõttetu mees. Ja Liis Lemsalu, no andke andeks…

  • Ma pole kummagi suur fänn, nii et pole midagi solvuda. Ott pigem isegi ei meeldi, aga samas kui ta seda “Kuula” lugu esitas, siis see oli ilus. ja mõned pärlid on tal ikka veel, sest hääl mu meelest on tal väga ilus, lihtsalt laulud pole ka minu maitse.

 4. Sama palju kokkupuudet tänavuse saatega ja samad mõtted. Ei tea, miks rahvale nii peale läks see poiss. Võibolla siis sobib hästi tulevaseks väikelinnade pubilauljaks, siuke kodukootud ja rukkilillepurune. Ehk pingutab ka mõne suvetuuri välja, kuigi praegu küll selleks vajalikku karismat ei näe. (Olgem ausad, lauluoskus on teisejärguline – peaasi ikka huvitav või ligitõmbav persoon olla.) Aga Ott oli ka alguses jube tavaline poiss, siis vist tehti mingit piiarri ja temast kasvas täitsa arvestatav meelelahutaja.

  • Tõsi. Ennegi on selles saates olnud lauljaid, kes minu arvates ei ole just parimad lauljad, aga neis on olnud MISKI. Esimesena tuleb kohe meelde see poiss, kes Rannapiga tuuril käis.

 5. Ma pole ühtegi hooaega vaadanud, mitte kunagi. Ma isegi ei teadnud, et need superstaarid nagu Liis Lemsalu, Taukar, Getter, Elina Born on sealt saatest pärit.

  Fun fact: ma ei tea mitte ühtegi Taukari laulu (reaalselt kui keegi ähvardaks mind praegu, et ütle kasvõi 1 Taukari laul, siis.. ma saaks surma)

  Huvitavalt on need minust täiesti mööda läinud. Ma neid nimesid küll tean ja nägusid väga-väga hästi, mida ennem nimetasin, aga jah võib-olla, kui oleksin mingi 15-20, siis teaksin ja tunneksin huvi.

  Kunagi mõtlesin, kui mu ema midagi ei teanud, et ISSAND VÕIMATU, kuidas ta ei tea, kus ta elanud on. Täna saan oma emast aru. No, ei viitsi, ei meeldi ja ei huvita kõik, mis on pop. Noored arvavad, et see nende maailm ongi elu.

  Fun fact nr kaks: mu ema käis seda live’is vaatamas 🙂 niiet võib-olla “ükskord tuleb aega…”

  • Ma ka vanasti mõtlesin tihti, nt siis kui olin “Kroonika” lugeja ise, et issand, kuidas te ei tea, kes kellega käib/lahus on jne, et mis augus te ometi elate. Nüüd sain ise teada, et Kati ja Jaan Toots lahus on alles siis kui Tootsi uued pulmad kusagilt läbi jooksid. No lihtsalt ei huvita enam. Aga siis arvasin ka, et appike, see ju elu kõike teada;)

 6. Saate nimi on ju Eesti otsib Superstaari ning võitja ongi see, kes võidab eestlaste südamed. Eestlased ei otsi rahvusvahelist staari, vaid ehedat eestimaist muusikat. Ma arvan, et Uudo Sepp sellist muusikat tootma hakkabki. Jah, tema hääl ei ole perfektne, aga tal on Eesti jaoks see “x faktor”. Uudole sobib kindel stiil, selline Passengerilik, Ed Sheeranilik stiil. Muu stiiliga tundub kõik liiga ülepingutatud. Aga mulle ta meeldib. Tore ja armas poiss.

  • Mina jään siinkohal eriarvamusele. Minu arvates tal just oli puudu see “x faktor”, mis oleks vaja, et Superstaar olla, aga jah laias laastus on sul õigus. Eestlased ongi nats süldirahvas oma muusikaeelistuselt ja pole ime, et selline “nunnu” peale läks.
   Eks ole näha, mis muusikaga ja mis osa eestlastest ta hullutama hakkab. Iseenesest on mul muidugi hea meel võitja üle, usun, et selline asi on ikka päris vinge värk, no et võidadki südamed ja saate, aga minu teetassike ei ole. (Kuigi Ed Sheeran ja Passenger mulle meeldivad, siis Uudot ma hetkel nendega ühes pundis ei näe)

 7. Kuulasin nüüd ka esimest korda Uudot. Mulle jäi mulje nagu ta ei räägiks eesti keelt emakeelena. Lauldes oleks nagu mingi aktsent juures eesti keelel. Otiga ma teda ei võrdleks kuna Otil tulevad kõik noodid vabalt, Uudol ei tundunud midagi vabalt tulevat.

 8. Äärmiselt ebameeldiv inimene oled!! Ainult targutad asjdest millest sa ei tea midagi. Sellist negatiivsust vastik kohe lugeda :S

  • Ole nüüd nii armas inimene ja kirjuta sama asja kõigile neile kommenteerijatele, kes sama arvasid. On erinevad maitsed ja erinevad arvamused. Minu (muusika)maitse on teistsugune. Kas see tõesti teeb minust ebameeldiva inimese? Kõike PEAB vaid kiitma? Lasteaed

Leave a Reply