Sekspoed & veinibaarid

Aasta emana olen ma sel reisil vedanud Idat kaasa nii sekspoodidesse kui veinibaaridesse. Okei, et keegi kohe lastekaitset ei hakkaks informeerima, siis tegelikult veinibaaris käisime me vaid korra ning tegelikult arvasin ma seal lauda broneerides, et see on rohkem tilluke restoran. Sekspoodidega…no jah, nendega läks küll nii, et mul oli vaja seal kliente külastada (ei midagi kinkyt) ja Ida tuli kaasa võtta. Samas no mis seal siis ikka, lihtsalt paar korda oli endal natuke naljakas kui ta mõnd värvilist lelu haarama hakkas.

Aasta ema muidugi ei teadnud, et Tivoli ka veebruaris avatud on. Sõitsime sealt mööda ja mõtlesin, et näed nii vahva oleks tivolisse ka minna, aga tundus teine nii kinni (kell oli ka vähe). Ida veel uuris, et kuna ja kas. Umbes kümme minutit peale seda kui ma olin keeranud teele, kus oli just olnud silt “last exit to Denmark” ja olin teel Malmösse, sain ma ühelt tuttavalt sõnumi, et Tivoli ka lahti veebruaris, kui ma peaks tahtma Ida sinna viia. Aga no mis Tivoli, sekspoed ja veinibaarid käivad küll lapsele meelelahutuseks.

Tegelikult oli asi muidugi nii, et ma sain varem valmis kui planeeritud ja ei suutnud välja mõelda, mida neli tundi Oslo laeva väljumiseni teha (oleks ma Tivolit teadnud, oleks teine asi). Vaatasin gps-ist palju on maad Osloni ja kuna see näitas vaid 5-6 tundi sõitu oli plaan tehtud. Me ei oota laeva vaid sõidame Oslosse! Pealegi…Selleks ajaks kui laev väljuma pidi, oleksime meie juba Göteborgis! ja üldse, ega need laevasõidud mind väga just ei eruta ega köida. Esiteks ei ole ma kordagi Oslo-Taani laeval korralikult maganud – seal on iga kord ikka korralikult kõigutanud. Teiseks pean ma seal 90% ajast istuma lastetoas ja kuulama lastekisa ning Ida mangumist, et me basseini läheks. Kolmandaks on seal tasuline internet. Neljandaks kulub seal mõttetult raha. Viiendaks…Ah, mis ma neid plusse ja miinuseid kokku löön, olen aus, et tegelikult ma lihtsalt ei viitsinud enam Kopenhaagenis olla. Selles mõttes, et lihtsalt passida ja oodata. Ilm oli ka kehv. Lihtsam oli sõita.

Ida jäi Kopenhaagenis magama ja ärkas alles Göteborgis. Oli alles uni! Ma teoreetiliselt oleks võinud ka Lillehammerisse välja sõita, aga kuna ma homme hommikul pean Oslos olema, siis tundus see uhamine lihtsalt mõttetu. Ja korraga tundsin ma, et tahaks lihtsalt inimese kombel valges hotelli jõuda. Valisin (ikka hinna järgi) Göteborgis hotelli. Radisson Blu. Ma olen nüüd nädala jooksul elanud neljas erinevas majutusasutuses ning pean täiesti ausalt ütlema, et Radisson on neist…ma ei tea, ma ei oska sõnadesse panna…See on lihtsalt hotell. Ei mingit isikupära. Ei naabriaknaid,millesse piiluda. Ei pererahvast, kelle lugusid kuulata. Ei hubast ja mõnusat söögisaali, nagisevaid taevatreppe…Hotell. Hotelli mõistes muidugi väga kvaliteetne ja korralik, mida oli teada, aga viimase nädala jooksul pugesid mulle hinge sellised teistsugused kohad. Booking.com lehel oli hotelli plussiks välja toodud vann ja vaade. Meie toast on vaade vastasmaja garaažile ja vanni asemel on dušš. Vedamise asi;)

Reisimisest ja hotellidest hakkab nüüd natuke villand saama, aga samas see annab elule nii palju värvi.

123

4 thoughts on “Sekspoed & veinibaarid

 1. Ma mõistan, mida mõtlen Radison Blu kohta. Ööbisin viimati Holiday Inn Expressis ja kuigi tuba oli igati ilus ja mugav ning kõik hea, siis elamust kui sellist antud asutus ei pakkunud. Hotell nagu hotell ikka. Tavaline, isikupäratu.
  Samas tahaks vahel mõnele kliendile, kes meie pool ööbivad, öelda, et Premier Inn asub 15 kilomeetri kaugusel, äkki lähete sinna. On olemas ketihotellide inimesed, kes otsivadki seda tvapärasust ja bed & breakfasti inimesed, kes otsivad midagi rohkemat. Mina olen kindlasti viimane, nii kliendi kui ka töötajana.

  • Mul on tegelikult nii ja naa, on olukordi, kus ma tõesti eelistan ketihotelle – nt kiire tööreis vms kui ei otsi elamust, vaid kindla peale minekut. Kui ma aga pean niimoodi pikalt elama kodust eemal, siis ma eelistan, et koht annaks mulle ka mingi emotsiooni, mingi tunde, mingi elamuse. Kui vähegi võimalik, siis ma pigem katsetan erinevaid kohti.

   • Tõsi. Antud olukorras täitis ka see ketihotell oma eesmärgi ideaalselt: oli lennu- ja rongijaama lähistel, hea hinna ja hommikusöögiga. Ilmselt vajadusel ööbiksin seal uuesti (ehk siis kui taas lend on, mis väljub või saabub nii, et lennujaamast koju või vastupidi ei saa selleks ajaks). Puhkusele minnes või muidu seda kanti külastades ei ööbiks seal.
    Aga noh, ma pole ka eriline esteet ööbimise osas, elus piisavalt hosteleid näinud 😀 Lihtsalt mulle on alatimpõnevad ja huvitavad su hotelli postitused nii reisihuvilisena kui ka antud valdkonna tööfanatina 🙂

   • Jaa, no ma ka never ei valiks puhkuse hotelliks mõnd lennujaamahotelli, kus ikka aegajalt ööbida tuleb. Aga esteet olen ma omajagu;) Või noh ütleme siis nii, et teatud asjad peavad mu jaoks paigas olema ja võõrastega ühes toas magamise ma välistaks. Noorena oli okei kaheksakesi ühes toas magada, aga praegu küll ei kujutaks ette

Leave a Reply