Kutsume labidat labidaks ehk kanakarjast//The overall bullying by a herd of cows has to be stopped

Mina ei tunne Tiit Ojasood. Inimesena. Lavastajana küll. Mulle meeldib. Inimesena võib olla ei meeldiks, ma ei tea. Ma ei tea ka seda, kas tal on kombeks vabal ajal naisi peksta või miks ta tookord toda naist peksis, aga mul on tunne, et tema kallal on “meediapeks” juba liiga kaugele läinud. Vaatame enda sisse ja tunnistame ausalt, kas me kõik oleme ilmeksimatud inimesed? Mitte et me käiks ringi ja peksaks teisi inimesi ning ütleks, et kellel ei juhtuks, vaid kui me vaatame enda sisse, kas meil kellelgi pole ühtegi luukere kapis? Mitte ühtegi?

Meie ühiskond on varsti nii p…e keeratud, et keegi ei julgegi varsti enam midagi öelda, sest kunagi ei tea, kes sõnasabast kinni haarab ja/või end solvatuna tunneb. Vaadake, kas või blogimist. Varsti ei julge enam arvamust avaldadagi, sest kunagi ei tea, kes ridade vahelt end ära tunneb ja solvub. Ma ei poolda avalikus kohas avalikult imetamist  = ma ei tea, miks naistel rinnad on, kus see ema siis oma last peaks imetama, kas sa paned pea räti alla kui sööd, kui sa ei näe selles ilu, siis sa oled haige, pervert, kes arvab, et emad peaksid keldris pimedas imetama, et mitte minusuguseid oksele ajada. Mäletate?

Ma olen Urmas Reinsaluga sama meelt, et “On täiesti reaalne oht, et läheme ühiskonnana kollektiivselt lolliks. Ojasoo pole märter, ärge temast oma jaburate masspetitsioonidega seda tehke. Ta on lavastaja ja las ta siis lavastab. Keegi ei räägi talle ju ordeni andmisest. Vabariigi aastapäeva lavastus on lavastus. Praegune kiljumine meenutab Amadeuse filmist nähtud Austria keisri õukonda, kus parukates isandad halavad idiootselt käituva Mozarti üle. Meil on õigusriik, kus on keskne õiglus. Igaühel on õigus õiglusele. Kuid inimlikus ühiskonnas käib üle õigluse halastus. See mõiste on paljuski kaotanud oma kehtivuse, aga meie südames on ta ju alles. Kullakesed, leidke see endas kiiresti üles ja minge oma eluga edasi! Või tehke konstruktiivne ettepanek võtta Ojasoolt lavastaja load ära. Eluks ajaks.

Mis  -kas ta julges naisi “kullakesteks” nimetada? Ahistaja, eksju? Alandab naisi! #metoo ja ahistamine ja feministid on mind ammu juba hulluks ajanud. See on läinud üle igasuguse piiri. Kes see alles hiljuti kirjutas, et pole ühtegi naist, kel ei oleks oma ahistamislugu rääkida? Manona Paris? Minul ei ole oma ahistamislugu rääkida. Karjas kaagutamine muudab päris probleemi minu arvates hoopiski meediatsirkuseks. Vägivald ja ahistamine on pärisprobleemid, nendega tuleb tegeleda ja hukka mõista, aga kogu see “aih, ta näpistas mind tagumikust, milline värdjas” on juba hoopis teine äärmus. #metoo on nagu sugudevaheline sõda,, mis võib kaasa tuua sõnavabaduse piiramise ja totalitarismi nagu ütles Kanada kirjanik Margaret Atwood. (Hollywoodi) naised on tihti ise provotseerijad – lugege Brigitte Bardot ja Catherine Deneuve arvamusi – ja mu meelest on hetkel väga raske olla mees. Kui ma oleks mees, siis ma ei julgeks naistega isegi rääkida, sest iga asi võib viia selleni, et sind sildistatakse ahistajaks.

Ja nüüd siis järgmine lollus. Kui rääkida EV kontserdi lavastusest, siis minu meelest pole küsimus üldse selles, KES lavastab, vaid KELLELE lavastab. Ma pean ausalt ütlema, et minule on suur osa nendest lavastustest meeldinud, on olnud sellised sürreaalsed, kohati sünged, aga mulle meeldivad. Samas olen ma kuulnud palju kriitikat, et kontserdid on liiga sügavad, et on ju kogu rahva pidu, olgu siis veidike “rahvalikum”, et ka tädi Maali ja onu Heino peost osa saaks.  Pigem kaagutagem siis selle kallal ja nõuame, et Tõnis Mägi laulaks “Koitu” ja Jarek Kasar “Minu inimesi”. Aga hakata allkirju koguma selle vastu, et president on lubanud “naisepeksjast” HEAL lavastajal kontserdi lavastada on kergelt öeldes naljakas.

Aga see pole veel kõik. Urmas Reinsalu toob Ojasoo kaitsmiseks näite kirjandusklassikast –  “Ken Kesey raamatus “Lendas üle käopesa” saab McMurphy’il õde Ratchedi juhendamisel toimuvast alandamisest villand ja ta käratab, et kanakarja kambakas ära lõpetataks. Just see tunne oli mul hommikul, kui lugesin massiüleskutset, et Ojasoo ei tohi aastapäevaetendust lavastada”  ja pole vaja kaua oodata kui feministid talle peale lendavad. Liisa Oviir on ehe näide kibestunud lumehelbekesest. Kes astus tema varba peale? Kes teda solvas? Kas keegi on heaks kiitnud naistevastast vägivalda? Või äkki julges keegi jälle vahelduseks öelda, kui absurdseks ühiskond muutumas on. Lähemegi kõik kollektiivselt lolliks! Pead maha kõigil, kes suu julgevad lahti teha. Ja jumal hoidku, ühe korra elus eksida!

I don’t know Tiit Ojasoo. As a person. I know him as a director. I like him. I might not like him as a person, I don’t know. I also don’t know if he has the habit of beating women on his spare time or why did he beat that particular woman at that time, but I have a feeling, that the media has been “beating” him a bit too much by now. Let’s look inside ourselves and admit, truthfully, have we not made any mistakes at all? I have hit my child, not beat her, but hit. I did feel like a bad mother. Should I “be marked” now for the rest of my life? Or do I have the right to move on and be a good mother to my child? As good as I can be. Or should I be taken away my motherly rights?

Our society will soon be so f***d up, that no one will dare to say anything, because you never know, who might misunderstand your words and feel insulted. Look at blogging for example. Soon you will not have the courage to express your opinion, because you will never know, who recognizes himself from between the lines and gets offended. I do not favor breastfeeding publicly = I don’t know, why women have breasts; where should mum feed her child then; do you hide your head under a scarf when you eat; if you can’t see the beauty of it, you are a pervert, a sick human being who thinks that breastfeeding should be only done in dark cellar so it wouldn’t make people like me sick. Remember?

I agree with one of our politicians, Urmas Reinsalu, that “It is quite possible that we as a society will soon loose our minds. Ojasoo is not a martin, don’t make him into one with your stupid mass petitions. He is a director and let him do his job. Nobody is talking about giving him an Order. The play for the anniversary of our republic is just a play. The squealing going on at the moment reminds more of the court in Austrian  emperor seen in the Amadeus film, where lords in wigs are moaning about Mozart, who is acting like an idiot. Our state is acting according to the law baring in mind justice. Everyone has the right for justice. But in humane society, mercy overrules justice. That concept has lost most of its meaning, but it still remains in our hearts. Dear all, find it quickly inside of you and move on with your life! Or put together a constructive proposal to forbid Ojasoo to direct anything again. Forever.”

What – did he actually dared to call women darlings? Harasser, right? Humiliating women. #metoo and harassing and feminism have driven me crazy for a long time. It has lost any sensible boundaries. Who was it that wrote not long time ago that there is not a single woman, who wouldn’t have her own harassment story to tell? Manona Paris? I don’t have one to tell. If you keep going on and on and on about one topic, it becomes media circus. Violence and harassment are real problems, we need to tackle and condemn them. But all this“oh dear, he pinched me from my butt, what an asshole” is going too far with it all. #metoo it is like a war between the genders, that can restrict the freedom of speech and cause totalitarianism, like one Canadian writer, Margaret Atwood, said. The women (in Hollywood) are too often the provokers – read for example the opinions of Bridgitte Bardo and Catherine Deneuve – and in my opinion, it is quite difficult to be a man. If I was a man, I wouldn’t dare to speak to women at all, because any simple and small thing can lead up to you being called an harasser.

And now next stupidity. When talking about the play for the anniversary of our republic, then I don’t think the question is about WHO directs it, but more TO WHOM it is directed. I have to admit that I have liked majority of the plays, they have been surreal, a bit grim, but I liked them. The same time I have heard a lot of criticism about the concerts being too deep; it is more a party to the whole nation so why couldn’t the plays be a bit more easy, so everyone can understand them. Why don’t people keep on going about that and insist national songs like “Koit” (“Dawn”) by Tõnis Mägi and “Minu inimesed” (“My people”) by Jarek Kasar to be sung. But start collecting signatures against a GOOD director, who beat a women, to produce a concert allowed by the president, is comic to tell you the least.

 But that’s not it. Urmas Reinsalu is bringing an example from literary classics to defend Ojasoo – in Ken Kesey’s book “One Flew Over the Cuckoo’s Nest”, McMurphy has enough of the humiliation led by nurse Ratched and he shouts that the overall bullying by a herd of cows has to be stopped. I had the exact same feeling when reading about Ojasoo should not be allowed to direct the play. … You don’t have to wait too long, until feminists attack him. Liisa Oviir is one good example of a bitter snowflake. Who stepped on her toe? Who insulted her? Has anybody approved the violence against women? Or maybe somebody actually dared to point out, how absurd the society is becoming? Let’s all turn collectively stupid! I bow to anyone, who dares to open their mouth. And god help you, if you have been wrong one time in your life!

18 thoughts on “Kutsume labidat labidaks ehk kanakarjast//The overall bullying by a herd of cows has to be stopped

 1. Siinkohal läheb mu arvamus sinu omast lahku, aga eks see olegi avatud ühiskonnas normaalne. Kuna mind on suurel koosolekul peamiselt meestest koosneva seltskonna ees kullakeseks kutsutud, siis sellist patroniseerimist ma ei salli – see alandab, vähendab igal moel su tõsiseltvõetavust ja kui sellist asja normaalseks peetakse, siis tähendab see, et ühiskonnas peetakse ikkagi naisi alamateks. Laialt on levinud arvamus, et feminismid soovivad naiste ülemvõimu ning meeste materdamist, aga see on täielik väärarusaam ning kahjuks levitatakse seda valet ühe enam. Feministid lihtsalt soovivad, et see, mis soost sa oled, ei määraks ära, kui kaugele sa elus jõuad või millised hüved sul on. Jah, siin võivad erinevad naisjuhid tuua välja näiteid, et näed, kui tublid nemad on olnud , teinud ja saavutanud. Tõesti, aplaus neile.. Aga samas on meil päris palju jobusid meesjuhte, kes pole eriliselt vaeva näinud jne, samal ajal kui nende alluvuses töötavad naised, kes on targad, võimekad ja andekad (küll mitte sama raevukad ja läbi laipade minejad kui enne mainitud tublid naisjuhid), aga kõrgemale neil enam tõusta ei lasta. Sellest “kullakesest” hakkabki tegelikult kõik peale. Võite siis kutsuda mind lumehelbekeseks vms, aga selline on minu aus arvamus 🙂
  Reinsalu on lihtsalt rumal – pikaaegse poliitikuna oleks ta pidanud teadma, et selline avaldus hakkab oma elu elama. Või oli tal mingi salaagenda…

  • Mind on ka kutsutud kullakeseks (samuti peamiselt meeskolleegidega koosolekul olles) ning kuna ma lasin sellel esimesel ja vist isegi teisel korral juhtuda ilma, et oleks tähelepanu pööranud, siis järgmisel korral sain juba väljendi “Kullakene, mida sina sellest ka tead- see on ühe naise jaoks juba liiga tehniline teema ning sa võid nüüd minna haarata kohvi – me ei sooviks sinu aega sellega raisata siin”. Olgu seejuures ära mainitud, et ma olin ainus insener ruumis (st ainus inimene, kellel tõepoolest oli tehniline taust) ning kõik need liiga tehnilised paberid olid minu koostatud, aga tõepoolest peamiselt oli meie osakonna eest rääkinud minu ülemus ja mina kui naine olin ilmselt kaasa veetud märkmeid tegema või midagi….Seega tõepoolest- kõik saab alguse “kullakesest”. Ja Reinsalu on lihtsalt rumal- ka sellega nõustun 🙂
   Millega ma aga blogipostituses üldse nõustuda ei saa- ei, praegu ei ole raske olla mees. Ei ole raske olla normaalne mees, kes peab naist samavõrdseks ning ei pea vajalikuks ei tagumikust näpistada, järgi vilistada ega kedagi teist peale oma naise või tütre kullakeseks kutsuda (meie keeles ja kultuuris ei ole seda kommet- Inglismaal jah, tõepoolest teatud klass kasutab ohtralt “love”, “darling” jne iga naisterahva kohta, aga justnimelt- teatud klass). Ja see, et ebanormaalsetel meestel ei ole praegu lihtne- paras!

 2. Me jääme selles osas eriarvamustele (ja see on ka OK). Omakohtu osas olen ma nõus, jah – Ojasoo kandis oma karistuse ära, ent ma ikkagi ei tunne end hästi, teades, et tema lavastab seda kontsertetendust. Ja mul on õigus ka nii arvata.

  See on küll üsna julm näide, aga kas sellele emale, kelle elukaaslane tema tütre peaaegu surma saatis ja kes sellele – väidetavalt – enam-vähem läbi sõrmede vaatas – kas temale andestaksid, sest ta ju on ka oma karistuse (peaaegu) ära kandnud (sai vist tingimisi paar aastat)? Nunnu emme ju, mis siis, et oma laps ajukahjustusega haiglas hinge vaakus.

  Ma jään nende sõnade juurde, mida ma Kristallkuuli blogis kommentaarina kirja panin.

 3. Ma saan aru su mõttest, kuid ka lõpuni ei nõustu.
  Mind ei ole ka ahistatud, ma ei nimetaks seda nii. Kuid minuga on käitutud vähemal või rohkemal määral alandatavalt küll ja see ma ei saa öelda, et see mind ei häiriks. Eriti kui see puudutab töökeskkonda.
  Näiteks on hetkel ühel töömehel, kes on paariks päevaks tulnud töö juurde remonti tegema, ilmselgelt mingi proleem sellega, et ta peab koos naisterahvaga töötama ning eriti, et naisterahvas aeg-ajalt ütleb talle, mida ta tohib ja ei tohi teha. Ta üritab pidavalt mind n-ö paika panna tehes mind väiksemaks. Kas ma lasen sellel oma tööd häirida? Ei. Kas ma ka nutan oma ülemusele, et mulle tehakse liiga? Ei. Aga kas ma pean seda normaalseks käitumiseks? EI!
  Minu jaoks pole probleemi antud tüübile teatada, et “Sorry, love, make your own cup of tea, I’m busy working”, aga ma ka tean, et kui võimalik, siis see tüüp ei tee enam kunagi siin ühtegi tööd, ükskõik kui hea ta oma töös on. Lihtsalt selle pärast, et see käitumine on ebaprofessionaalne.
  Minu jaoks nende kampaaniate ja meediakära mõte peakski olema pigem sellel, et mehed (ja naised ka) käituksid ja suhtuksid naistesse ja meestesse võrdselt, ilma kedagi väiksemaks tegemata ükskõik, mis moel see ka siis ei toimuks. Minu jaoks pole see võimuvõitlus hea (naised) ja paha (mehed) vahel. See on võitlus selle nimel, et mis peaks olema ühiskondlikult aksepteeritud käitumine.

  Ühesõnaga. Segased lood 😀

 4. reinsalu puhul ei ole probleemiks mitte kanakari, vaid see “kahetsen, et hukka mõistsin”. vastuvõetamatu. eriti sellise positsiooniga inimeselt.

  • Aga kas ta ikka ütles sõna sõnalt: “kahetsen, et naistevastase vägivalla hukka mõistsin”? Ei öelnud ju. Inimesed rebivad kontekstist välja, keeravad endale sobivaks ja kukuvad puid alla laduma. Tekib võrdlus Channel 4 “So you are saying” tädiga, kes viimase nädala kuumaks teemaks on. Kui kogu aeg konflikti otsida ja teise sõnu oma äranägemise järgi tõlgendada, võib tõesti igasuguseid skandaale välja mõelda, maailm sellest paremaks aga ei muutu.

   • “Kui ma tema lepitusmenetluse juhtumi kohta omal ajal arvamust avaldasin, siis mõistsin ma naistevastase vägivalla hukka, kuid nüüd, tänase kirja valguses, lausa kahetsen seda avaldust.”

    Kaheti mõistetav. Kui tahta, võib siit muidugi välja lugeda, et kahetseb naistevastase vägivalla hukka mõistmist. Kuid teisest küljest võib see väljendada ka kahetsust, et tol hetkel üldse arvamust avaldas. Kas ta kahetseb avalduse tegemist, või avalduse sisu? Oluline vahe.

   • Vabandust, mul on pikad juhtmed, ma sain alles nüüd aru, et räägid pealkirjast, mitte sisust. Aga kas pealkiri on Reinsalu oma või ajakirjaniku tõlgendus jutu sisust?

   • ma räägin tegelikult nii pealkirjast kui sisust. ka selline kahetimõistetavus ei ole ministri jutus okei – selliste gabariitidega asjad ei pea mitte ainult olema õiged, ausad ja head, vaid ka näima sellised. igasugune “ma TEGELT mõtlesin seda teist…” jäägu muudele suhtlustasanditele.

 5. Ma olen nõus, et oma arvamus on ok, aga kõik algab tõesti väljenditest, nagu: “oma jaburate”, “kullakesed”, “kanakari”, “see on järgmine lollus”.
  see on vähendav, see on alandav, see on see, et sinu mõtted ei sobi/pole õiged, see on naeruvääristav, see on hinnanguline, see on üleolev. jne.
  selline suhtlemisviis pole ok ei täiskasvanute vahel ega ka lapse puhul.

  lisaks ma arvan, et riigiesindajatele ongi täielik õigus veidi suuremaid nõudmisi esitada.

 6. Muidugi on õigus oma arvamusele, eriti veel oma blogis, aga ka mina antud juhul Sinu arvamusega ei nõustu. Kõikidel eelpoolkommenteerijatega samadel põhjustel. Lisaksin veel juurde, et antud juhul ei tekitanud meediatormi/-peksu mitte, vähemalt otseselt, kodanik Ojasoo vaid president ja justiitsminister. Vale koht, vale aeg ja vale inimene. Kuigi kodanik Ojasool oleks võinud olla oidu viisakalt keelduda… Ühiskonnas tehtavate otsuste puhul ei ole mitte ainult oluline, et see on JOKK vaid ka millises antud juhul kehtivas kontekstis see otsus tehakse. Proovida nüüd antud kontekstis teha Ojasoo puhul mingit näidisandestamist on kahjuks kohatu, kuna üleüldise ühiskondliku suhtumise muutmiseks ja taolise vägivalla ohvrite abistmiseks on tehtud häbemata vähe. Need asjad peaksid toimuma kõik samal ajal paralleelselt.

 7. Ma olen nõus, et mõnes mõttes on kogu asi natuke üle võlli keeratud. Mind lausa huvitab, kui kaua veel see käib, enne kui kõik tasapisi vaibub. Või liigumegi suurte sammudega matriarhaadi poole. Ega mul selle vastu ka midagi pole 😉 Mul kodus kaks tütart, kes üsna isepäised ja ega nad kedagi end ahistama ei laseks. Eks nende mustad vööd karates ole palju nende iseloomu arenemisele kaasa aidanud 😀
  Mul oli hijuti üks juhus, kus vanem härra tahtis mulle komplimenti teha, aga oli natuke mures… sest on naisi, kellele see ei meeliks. Ma ikka lubasin tal midagi kena mu kohta öelda.
  Mul on ka küsimus. Kiiruga jäi silma ühes AK lühiteates, et vabariigi aastapäeva lavastus on NO-teatrile antud juba eelmisel aastal. Kas tõesti ühe pahalase pärast peab terve teater kannatama? Või ma pole asjast üldse õieti aru saanud. Tunnistan, et ma ei ole ka siin kaugel väga kõike täpselt jälginud.

 8. Ei nõustu absoluutselt. Isegi veidike (ok, tegelikult üsna suurt) pettumust tunnen, et sinusugune suurepärane, tark ja julge naine ja üks mu lemmikblogijatest, sellistel sesiukohtadel on.. Kahju 🙁

 9. Ei ole sinuga samal arvamusel ja pool su tektsi kõlas lihtsalt nii nagu oleksid astunud vale jalaga voodist välja aga see selleks .
  Üleüldiaelt kokkuvõtteks ütleks nii et me too on küll suureks paisunud jah aga samas on dee silmad paljudelgi lahti teinud .
  Mina usun et igat inimest peab ühtmoodi respektima ,olgu ta mees või naine .Meie kehad on meie omad ja me ise otsustame kes mida puudub ja kellele miski on lubatud .Kõik sellega kaasnef info (ala mee too) on ju positiivne .

  Ja selle lapse löömise koha pealt .Ei Loomulikult sa võid proovida tulevikus olla hea ema ,kes keelab. Aga endaga peaksid küll rohkem tööd tegema .Lapsi ei lööda ,me oleme sellest ”trendist” juba möödas ja neil,kes tunnwvad et sõnadega inimesele selgeks teha ei suuda ja peavad kedagi lööma on vaja ikkagi abi.Aga arvestades seda et sa sööd depressante siis eeldan et sa käid mingi tädikesega aegajalt rääkimas ,see on hea sulle ,jätka samas vaimus 🙂

 10. Mina saan täitsa aru sellest, et kaua võib ketrata ühel ja samal teemal. See on meedia üleüldine probleem hetkel, et kui midagigi uudisväärset on, siis muudkui kedratakse ja korrutatakse päevade viisi. Mingit uut infot ei anta, vaid räägitakse samast teemast teiste sõnadega. Selle läbi ju kaob uudise väärtus ära.

  Samuti ei saa ma sellest aru, et mees eksis, ma loodan, et ta on seda tunnistanud. Kui mitte avalikult, siis vähemalt konkreetse inimese ees (ma pole Ojasoo teemat kunagi nii pingsalt ja detailselt jälginud) … ja millal see kõik toimuski? Mitu mitu aastat tagasi? Tundub, et tema puhul on justkui mingi näidishukkamine toimumas ehk ei lasta inimesel oma eluga edasi minna. Jah, ta on avaliku elu tegelane, jah ta on meesterahvas, kes eksis ja kes ei suutnud oma emotsioone talitseda. Aga kas ta peab seda taaka nüüd elulõpuni kandma, sest (osad) naised ei suuda oma eludega edasi minna???

  PS! Ma ei tunne Ojasood isiklikult ega lavastajana. Minu pärast pange tema nime asemel ükskõik millise teise, vea teinud mehe nime … point on selles, et meedia tahab elada minevikus ja sealseid skandaale üles ketrata, sest hetkel midagi uudisväärset tänases ei toimu!

  PPS! Ma ei kiida naiste vastast või üldse vägivalda heaks!

 11. küllap reinsalul oleks olnud tegelikkuses mu meelest olulisemaid põhjuseid tagasi astumiseks, aga ega sellest üldjuhul ei saada aru. hetkene vääritimõistmine on rohkem kivi lugejate kapsaaeda kui vastupidi. meenub ka tänane nelli kalikova artikkel, kus rääkis miks talle mehed meeldivad. eks ta oma aja inimene. mõndades asjades mu mõtted tema omadega ühtivad. (kolmanda laine) feminism üritab paaniliselt rõhuda sugude samaväärsusele ja kukub oma metoodika tõttu haledalt läbi asja ivast (irw) arusaamisel, lahenduste leidmisel probleemidele ja probleemide defineerimisele, kui neid üldse leidub. võrreldes siis sellega kuidas tüüpilised mehed opereerivad. väga huvitav et välja tõi medsüsteemi feminiinsuse ja pidas selle hädasid just selle põhjuseks.
  aga jah. kanakari käitus peale reinsalu avaldust veel jubedama kaagutava kanakarjana edasi, MOTT? mind ennast jubedalt väsitab selline ideelage perspektiivitu näägutamine ja korrutamine nii inimeste endi kui ajakirjanduse poolt enese õilsamana näitamise eesmärgil… tegelikult triivitakse nii õilsusest kui ka õiglusest või õigusest aina kaugemale… milline iroonia.
  lahe et kirjutasid sellest, sul süda õiges kohas.

 12. “Meie ühiskond on varsti nii p…e keeratud, et keegi ei julgegi varsti enam midagi öelda, sest kunagi ei tea, kes sõnasabast kinni haarab ja/või end solvatuna tunneb”
  Meil kehtib kyll sõnavabadus, aga asi hakkab juba sinnapoole kiskuma, et enne kui midagi kirjutada/öelda, peab 156x läbi motlema, sest ÄKKI saab keegi valesti aru ja solvub ja kaevab mu kuhugi! Igasugune arutelu tohib vist põhineda ainult faktipõhiselt, nt et taevas paistab päike. Kui öelda, et taevas VÕIKS päike paista, kargab keegi kusagilt välja, et nahh sul vihma ja pilvede vastu on?!?! 🙂

Leave a Reply