Püha issand jumal kui aeglased on mehed!

Selle postituse nimi võiks vabalt olla ka “Majas elamise rõõmud ehk see maja ei saa kunagi valmis”. Me oleme siin elanud nüüd 11 aastat ja jumala eest, mina ei näe, et sellel ehitamisel lõppu tuleks. Ühest otsast pole veel valmiski kui teisest otsast laguneb. Lisaks tulevad meile aegajalt kummalised mõtted, et ikka lisatööd jaguks. Noh nagu sel aastal. Mulle käis ilgelt närvidele, et maja taha sai meie garderoobist ja nii me muudku unistasime, et küll oleks hea kui köögist otse maja taha saaks. Ja et seal ka terrass oleks. Selline suurem.

Alustame sellest, et niimoodi unistades saime me aru, et meil on teise korruse magamistoas täiesti kasutu rõdu ja seega ka rõduuks. Üldse ei saa ma aru, mis loogika on oma majas teisele korrusele rõdu ehitada. Lähen alla korrusele, teen hommikukohvi ja siis lähen tagasi magamistuppa kohvi jooma? Selle asemel, et terrassil kohvi juua, eksju. No vot. Nii me siis tulimegi mõtte peale, et toome rõduukse alla korrusele ja viime alumise korruse akna üles (kuna see aken, mille asemele läks rõduuks, oli liiga väike, võtsime me ka elutoast ühe akna ära). Mõnus on küll kui on uks kohe köögist maja taha, aga kodus sees on nagu sõda majast üle käinud.

Edasi hakkas ikka hullult segama, et uksest astudes ei olnud seal all treppi  või terrassi ja ikka käisime me maja taha läbi garderoobi. Sel nädalavahetusel otsustasime me siis terrassi ehitamise ette. St mina ütlesin, et äkki teeks ära ja Marek hakkas tegema. Kutsus sõbra ka appi. Püha jeesus, kui kaua läheb meestel aega, et omavahel kokkuleppele jõuda KUIDAS terrassi ehitama hakata. Nad reaalselt vaidlesid pool päeva. Ilma liialdamata. Kui kokkuleppele said, siis lõpuks läks ehitamiseks vaid mõned tunnid, aga nad said valmis vaid karkassi, sest kell oli juba 12 õhtul. KUI nad ei oleks nii palju vaielnud, oleksid nad kogu terrassi juba eile valmis saanud, aga ei…neil oli vaja vaielda. Ma ei tea, mis meestel on selle vaidlemisega, et keegi ei taha alla anda. Aga selgeks ka ei tee teineteisele, et miks üks või teine meetod ehitamiseks parem on. Ausalt, mul oli vahepeal tunne, et ma lähen ise ehitama. Mitte et ma oskaks, aga siis oleks loba asemel vähemalt midagi tehtud saadud.

Täna lõunaks sai terrass lõpuks valmis. Siit sealt on vaja veel viimistleda ja minu töö on vana osa ka ära õlitada, aga valmis ta vähemalt sai. Ühtepidi tundub, et midagi on jälle valmis ja nii ilus, aga tegelikkus on see, et kõik on ikka veel poolik. Majas elamise “rõõmud” – kogu aeg on midagi teha. Ja pole siis ime, et ma ei saa endale uusi tenniseid lubada, sest kui on valida kas voodrilaud või tennised, valin ma voodrilaua.

19970632_1445380028833870_1931760515_n19987619_1445380008833872_665026035_n

Korteris oli ikka lihtne elada. Ainus mure oli, et ei viitsinud kogu aeg 38m2 (!) suurust korterit koristada. Nüüd on lisaks majale veel ka aed ja sada tuhat muud asja. Kes see jaksab? Ja kes tahab tulla meile appi maja värvima uuel nädalavahetusel?

Okei, tegelikult ma loomulikult ei vingu majas elamise üle. Lihtsalt kuradima palju aega ja raha läheb, et seda korras hoida. Samas. Valikute küsimus.

 

3 thoughts on “Püha issand jumal kui aeglased on mehed!

  1. mulle tundub, et siia saab natuke kohaldada üht mu veendumust: mõned inimesed on mõtlemise poolest mehaanikud ja mõned on insenerid. minu mees on nt esimene ja mina pigem teine. tema on pigem ärategija, aga mina olen väljamõtleja, visualiseerija, see, kes mõtleb, kuidas veel saaks. mitte et ta üldse alternatiive välja mõelda või mina auto tuld ära võtta ei suudaks, aga mugavamalt ja efektiivsemalt toimime me teistpidi, isegi kui me vaidleme. ja selles suhtes meil veab, et niimoodi oleme kokku sattunud. aga kui nüüd sul seal see mees ja ta sõber on mõlemad mehaanikud või insenerid… võib see natuke konarlikum tee olla.

  2. Jah, siia võiski koer olla maetud küll, Meil ka mehega on muidu nii, et üks on idee geneerija ja teine ärategija. Lihtne. Aga nemad olid vist tõesti ühtemasti mehed, et nii pikalt see vaidlus läks enne kui tegudeni jõuti.

    • ja siis võib muidugi olla variant, et üks või mõlemad oli disaineritüüpi, kes lihtsalt kujutab midagi ette või joonistab üles, ja see, mis tehnilise lahenduse insener ja mehaanik teevad, huvitab teda vähe:D aga see on juba advanced

Leave a Reply