Minu hetke TOP10 /My TOP 10 at the moment

Top 10 suvalistest asjadest suvalises järjekorras

 1. Elena Ferrante “My brilliant friend” -minu teada ei ole see eesti keeles ilmunud, kuid ma soovitan inglisekeelset lugeda, fantastiline raamat kahe tüdruku sõprusest ja elust, mis algab 1950 aastate Napolis. Kui ma suvel ütlesin, et “Ohakalind” on suurepärane bildungsromaan, siis peale Elena Ferrante lugemist tundub “Ohakalind” nii igav ja mittemidagiütlev.  Loe rohkem SIIT
 2. “Minu naaber Totoro” – jaapani animafilm, mida on nimetatud ka parimaks koguperefilmiks. Mina olen lummatud, Ida on lummatud. Nagu ma nüüd tean, siis see on olemas ka eestikeelse DVDna. Soovitan see kindlasti jõuluvana kingikotti pista.
 3. Mulle tundus mingi hetk, et kõik teevad neid erinevate sõnumitega postreid ja need tundusid kuidagi nii lamedad, kuid on üks, kes igatahes oma tööd oskab ja seda hästi teeb. Ma jumaldan Kukupesa käekirja – need postrid teevad kodu hubaseks ja on tõeliselt stiilsed.
 4. Helena Mang ja tema tegemised bikiinifitness-maailmas. Ma ei tea isegi, miks, aga kuidagi nii põnev on jälgida kogu seda minu jaoks ulmelist maailma. Respekt igatahes. Helena Facebooki lehe leiate SIIT.
 5. Mihkel Raud ja tema eneseabiõpik. Rohkem ei ütle, sest kõik, sai siin juba öeldud.
 6. L´eu D´Issey. Mulle meeldib parfüüme vahetada ja tänu sellele uusi lemmikuid leida (nt Le Petite Robe Nour, Omnia jt), kuid Issey Miyake on mu ammune lemmik, kelle juurde ma hetkel tagasi olen jõundud. Ja meeste lõhn on lausa hulluksajavalt imeline.
 7. Teine Boleyni tüdruk – ajalooline draama kahest õest, kelle omavahelised suhted rikkus nende onu ambitsioonikas salaplaan teha ühest neist kuningas Henry VIII  armuke ja ideaalis järgmine abikaasa.
 8. Minna Parikka kingad (nendega läheks magama ka) ja üldse Soome disain (LINK)
 9. Riia. Mulle on Riia alati meeldinud, kuid neljapäeval kui ma Riia lennujaamas tervelt seitse minutit sain viibida leidsin ma end mõttelt, et viimasest Riia külastusest on kahetsusväärselt kaua möödas.
 10. Nostalgilised toidud – liharullid, kondentspiimapähklid, bubert. Mul peaks need pähklivormid kusagil olema, tädi Heljuga sai neid lapsena ikka tehtud, võib-olla oleks aeg ise katsetada? Ja Heilyle olen tänulik, sest tänu temale tean ma nüüd, et liharulle on nii lihtne teha.

originaal

This is a list of random things which I like at the moment.

 1. Elena Ferrante “My brilliant friend”. This is a great novel of friendship of two girls, which starts in 1950´s Naples. I have not read much yet, but the 150 pages I have read are so well written that it is hard to put away the book.  I find it a bit sad and hard to read because of the poverty and sadness, but it is not a bad thing – I love books which make me emotional and think about my own life.
 2. “My neighbour Totoro” – If you don´t love this bright and beautiful Japanese animation you probably do not have an artistic side in you. I am in love and Ida is in love. I hope I will manage to buy the Norwegian DVD somewhere.
 3. Kukupesa posters and cards. I am not a big fan of all kind of posters with lame texts and designs, but Mirjam, the heart and founder of Kukupesa is gooooood.
 4. Helena Mang – an Estonian bikini fitness athlete. I like to follow her journey in this for me a surreal world. And you must agree – she looks good.
 5. A book by Estonian author Mihkel Raud. I do not like self-improvement books, but if it is written by someone like him with great selfirony and humor, it is a book to read.
 6. Issey Miyake perfumes. This is my old favorite and after trying many new perfums and finding new favorites like Bulgari and Guerlain I am at the moment back to my old “love”.
 7. The other Boleyn Girl  – It is a romanticized account of the lives of 16th-century aristocrats Mary Boleyn, one-time mistress of King Henry VIII, and her sister, Anne, who became the monarch’s ill-fated second wife.
 8. Minna Parikka shoes and Finnish design.
 9. Riga. I have always liked Riga, but when I on Thursday was in Riga Airport for the whole seven minutes I realized it is too long since last time I was in Riga.
 10. Nostalgic food which remind me of childhood.

Leave a Reply