Uute rutiinide paika loksutamine

Uus kooliaasta ja maal elamine tekitab minus parasjagu stressi. Loomulikult loksub kõik lõpuks paika nagu ka eelmisel aastal, aga algus on ikka selline, kus ma mõtlen, et appikene, kuidas me kõik selle käima saame.

Selle olen ma välistanud, et Ida käiks Ussipesast kooli ja tagasi ise. Öelge, mis tahate, aga minu jaoks on 1,5 kilomeetrit pimeda metsa vahel käimist lapse jaoks liiga palju. Seega hommikuti ei ole muud varianti kui ma viin ta ise kooli. See on ka okei, sest kellaajad klapivad. Ma küll lootsin, et ehk pannakse buss ikka meie juurde ka käima, aga lootus olla lollide lohutus. Kolm kilomeetrit kõndimist olevat okei. Eks ta ongi, aga sõltub ilmselt asukohast. Jätkuvalt olen ma ka veendunud, et siin on karu käinud kevadel ja kui eile olid ukse taga veised, siis ei tekita sellist turvatunnet, et laseks lapsel üksinda siin jalutada.

3 thoughts on “Uute rutiinide paika loksutamine

 1. Soomes tekib taksoõigus lapsele, kui vahemaa on üle 5km. Sellest väiksema vahemaa liiguvad nad jalgsi või jalgratastega, olenemata ilmast ja teeoludest. Eks muidugi vanemad või vanavanemad sõidutavad ka, kui võimalik. Enamasti pole võimalik, sest meie tööpäev algab kell 7.00… Aga siin nad kasvatavad oma lapsed palju varem iseseisvaks mu meelest. Tundub, et eestlased on rohkem kanaemad (ma ise ka muidugi).
  Me Eesti külas tekkis koolibussi õigus, kui bussikani või kooli oli üle 2km. Ma nüüd ei teagi, kas see on üldine seadus või igal vallal oma… Õhtune koolibussiring arvestas huviringidega-või siis huviringid koolibussiga- ja kõik sujus. Need lapsed, kel parasjagu huviringe polnud, said olla pikapäeva rühmas.
  Ma loodan, et teil kõik sujuma hakkab, eelnev polnud etteheitena mõeldud (kummaline, et tänapäeval iga oma mõtet ette ja taha põhjendama peab, sest äkki 😀 ), vaid näitena, kuidas mujal on 🙂
  Edu teile ! 🙂

  • Hahahaa, see on jah naljakas, vôi pigem kurb, et igaks juhuks peab ette vabandama😂🫣 aga noh elu…
   Eks me saame ka hakkama, juba motleme linna bussiga tulemise peale jne, aga lihtsalt mitu uut algust satub uhele ajale ja siis kerge paanika-logistika error korraks. Alati varem hakkama saanud, küll loksub ka nüüd paika:)

 2. Pingback: Koolidest ja trennidest siinsetel näidetel | Viimane kustutab tule

Leave a Reply