Üldse ei ole hommikuinimene!

Ainuke põhjus, miks ma võiksin hommikuid armastada, on sellised varahommikused vaated nagu päisepildil. Igal muul juhul meeldiks mulle hommikuid tunduvalt rohkem kui need algaksid hiljem, nii umbes lõuna paiku. Ma ei ole lihtsalt üüüüüüüldse hommikuinimene. Seevastu on totaalne hommikuinimene minu armas abikaasa. Tal ei ole reaalselt probleemi ärgata kell viis ja sõita kodust välja tööle kell kuus. Kuigi ma pigem näriks oma vasaku käe otsast kui sama vara ärkaks, on mõnikord siiski vaja koos temaga tööle sõita. Näiteks täna. Mu oma auto on remondis ja enne puhkust (1 päev 16 tundi ja hetkel umbes 30 minutit!) on palju teha, nii et ma otsustasin oma une ohverdada ja temaga koos tööle sõita.

Ma sain üsna ruttu aru, miks see viga oli.

Kuna Marek on hommikuinimene, siis on tal ka vastupandamatu soov minuga hommikul kohe vestlusse langeda. Ma ei suuda ise veel arugi saada, kas ma veel magan või olen ärkvel ja siis muudkui keegi padiseb kõrval. Igal sajal teemal. Ütleb, et no aga on ju vahel hommikul hea koos kellegagi sõita, et saab juttu ka rääkida. Ei ole! Hommikune vaikus on hea. Ja need hommikused jutuajamised on nii jaburad. Peale seda kui ma hakkasin oma iluprotseduure tegema on Marek veendunud (liialdan nimelt, just saying tõe huvides), et ju mul ikka mingi peiks on, kelle pärast ma end kohendan. Sest ega siis üks naine ju oma mehe pärast enda eest ei hoolitse. Ikka keskeakriis ja uued peikad. Niisiis need jutuajamised.

“Marek, aga kellega ma siis lähen sinna Kalana saundile kui sina samal ajal Pranglis oled?” küsin ma. Vaatasin eile seda videot ja tundsin, et vahelduseks täiega tahaks minna sellisele üritusele.

Marek vastab, et mine siis peiksiga.

“Ma ei saa temaga minna, talle meeldib rohkem ooper,” vastan ma tõsiselt. Marek jääb mulle tõsiselt otsa vaatama ja ütleb, et issake, sul ikka ongi keegi teine kui sa nii kindlalt juba tead, mis talle meeldib ka.

“Huvitav, milline ta välja näeb?” küsin mina, “kas rohkem nagu sina või on sinu vastand?” Marek vastab, et võib olla ta on paks, aga et ta eeldab, et siiski rohkem tema moodi. Ma mõtlen kohe, milline huvitav kombo. Paks ja armastab ooperit. Nii võiks mu peiks olla Jassi Zahharov?

Otsustame siiski ühiselt, et (hetkel!) mul ilmselt siiski peiksi veel pole ja lahtiseks jääb, kellega ma ikka saaks sinna üritusele minna.

Järgmiseks taipan ma, et taustaks käib Skaaaiplusseffeeeemmm. Ei ole minu hommikujaam. Üldse. Mulle meeldib hommikuti raadiojaamade vahel klõpsutada. Üldiselt kuulan ma niikuinii Vikerraadiot, aga igavamate teemade ja spordiuudiste ajal klõpsin kanaleid. Mõnikord jään isegi mingit suvalist vene poppi kuulama (päriselt ka!), teinekord kuulan plaate. hetkel isegi viimast rohkem, sest leidsin üle saja aasta Pulp Fictioni soundtrack plaadi üles ja see lihtsalt on megahea!

Jõuame tööle. 30 minutit hommikust energilist Marekit saab läbi. Ma mõtlen hirmuga, et peaksin homme hommikul jälle selle hullu hommikuinimesega enne kukke ja koitu tööle sõitma. Ma ei elaks seda üle. Seda videot olete näinud? Need oleme Marek ja mina.

Lahendus? Lähemal kui arvate.

Ma olen aastaid aastaid aaaaaaastaid kasutanud ühe autorendi teenuseid. Kui me Norras elasime ja aeg-ajalt Eestis käisime, oli meil autot vaja. Sõelale jäi Amestic autorent. Nii superhea teenindus, head hinnad (ja tagatisraha polnud ka vaja miljoneid!), et viimased kolm-neli aastat olen ma alati kui mul rendiautot vaja, nende poole pöördunud.

blogger-image-1647248870.jpg

Selle pisikese nunnuga oleme me Idaga isegi Jurmalas käinud. Hind 16 eurot päevas! Väikene hind maksta selle eest, et saaks rahulikult vaikset hommikust tööle sõitu nautida. Muidugi ma broneerisin endale rendiauto (sama pisikese Peugeoti, aga sain sama hinna eest suurema automaatkastiga Opeli) nendeks paariks päevaks, mis mul veel linnas vaja käia on. Sest kas ma juba ütlesin, et ühe päeva, 16 tunni ja hetkel umbes 15 minuti pärast algab mul puuuuuuuuhkuuuuuuuuuus? Ma ei kavatse Ussipesast enne laulupidu kuhugi minna. Naudin vaikust. Nii palju kui Ida laseb. Marek õnneks on tööl. (Just kidding kui ütlen õnneks, tegelikult on temaga koos päeva peale ikka tore koos olla!)

Autorendi osa ei ole makstud reklaam, on lihtsalt soovitus. Et kui rendiautot vajate, siis teate, et selline variant on olemas.

 

 

4 thoughts on “Üldse ei ole hommikuinimene!

  1. Issand, ma pold kuulnudki sellest autorendist, kuigi tihti otsin. Kohe vaatan järele. Olen kasutanud 1autorent, mis on päris hea ja teenindus tore, toovad ka auto, kuhu tahad, va üks tüüp, kes ei osanud suhelda ja kellelel meeldis inimestele valeinfot jagada. Aga ehk teda enam pole, ta oli seal ka mitu aastat tagasi.

    • Jah, see väga hea autorent! Soojalt soovitan. Ma enne seda ühe korra kasutasin ka 1autorenti, aga halb kogemus oli ja siis hakkasin uut otsima ning leidsin Amesticu

  2. Mina ütlen tihti peikale, et ta võib õhtul peole mõne teise prutaga minnaga, siis ma saan rahulikult üksi kodus olla. Ja kui ma koju tulen õhtul töölt, siis ta räägib, kuidas teised pruudid said napilt aknast välja. Või kui vaatame koos mingit filmi ja ta on veendunud, et me oleme seda koos vaadanud, aga mina pole näinud, siis kehitame õlgu ja lepime, et ju siis oli mõni teine pruut 🙂

Leave a Reply