Mis värk nende kustutamistega on?

Mul on paar (hmm, okei räägime hetkel vaid paarist) lolli harjumust. Õhtul enne magamaminekut mängin candy crushi ja scrollin Facebooki läbi selle mõttega, et vaatan, mida erinevates blogides kirjutatakse pealkirjade järgi, et siis hommikul hommikohvi kõrvale lugeda.

Ja ma lähen jummmmalast närvi kui selle kuue tunniga, mis ma magan, on postitus ära kustutatud. Just like that. Okei, üks kord. Okei, kaks korda. Aga blogijad kustutavad oma postitusi pidevalt. Miks? Miks seda teha? Et kirjutad midagi, ei saanud positiivseid kommentaare või üldse kommentaare ja tunned, et krt, siis ma ei taha, et see postitus üleval oleks kui inimesed minuga ei nõustu? Mul on sada tuhat korda inimesed siin blogis minuga mitte nõus olnud ning mõnikord mulle isegi selgeks teinud, et mul ei ole õigus, aga ma ei kustuta ju sellepärast oma arvamust ära. Isegi kui mu arvamus hiljem muutus.

Või milleks siis üldse blogida mingitel teemadel kui pärast ei julge oma näo ja nimega arvamuse taga olla? Ma päriselt ei saa aru. See ajab mind närvi, et inimesed nii selgrootud on. Kas teid ei aja närvi? Mõnes mõttes ju sama, et ajakirjanik tõmbaks mingi teema üles ja siis mõtleks järgmisel hommikul ümber, et pagan, vist läksin liiale, et unustaks ära ja kustutame ära.

25 thoughts on “Mis värk nende kustutamistega on?

 1. Mhm, ma lähen näiteks vihaseks selliste asjade peale, kui ei tohi oma arvamust kirjutada! Siis sada eestlast, nagu eestlastele kohane, hüppavad kõri kallale. Ma vist varsti ei julgegi enam kuskile ega midagi kirjutada 🙂 Kuna ma olen veidi aega tagasi sinu blogi jälgima hakanud ja lugema, siis gooo on women.. ikka loen ja kui miski ei meeldi, siis luban et kaagutama ei hakka :)!!! Tegelikult, sa oled päris äge !

  • Kaagutada võib ikka, selles mõttes, et ma olen tänu “kaagutajatele” targemaks ka saanud. Aga närvi ajab mind see küll kui kirjutan arvamuse, mis vbla ei ole populaarne, siis tuleb n+1 inimest ütlema, et kuule, mine vaata peeglisse, sa oled nii kole ja kaltsakas ja loll ja kade. See ajab ilgelt närvi kui inimene ei oska midagi muud öelda või analüüsida, miks ma midagi ütlen, vaid tuleb oma “omg, sa oled nii kibestunud ja kuri inimene” kommentaari liputama

 2. Eh, tead, ma arvan, et siin on asi vanuses ka. Mulle jääb ka üks blogija pidevate kustutamistega silma, aga ta on ju üsna noor ka. Mina ka mõned aastad tagasi veel kustutasin. Tõsi, oli pigem erandlik ja kokku olen vist kustutanud kolm postitust ja seda üldse mitte tagasiside pärast, vaid lihtsalt sest sain ise ka aru, et läksin liiale.

  Praegu enam ei viitsiks. Kui on juba kirja pandud, siis las ta olla. Noh ja maailmapilt on ka veidi selgemaks ja olemine tasakaalukamaks läinud.

  Mõnikord on inimestel lihtsalt kasvamiseks aega vaja. 🙂

  • Mulle meeldis nt Lipsukese käitumine. Kirjutas emotsiooni ajel postituse, sai valesti aru ja siis kirjutas järgmise postituse, kus vabandas arusaamatuse pärast. Kokku tuli tegelikult naljakas lugu, kuidas üks sõna võib segadust tekitada. Aga ei mingit mõttetut kustutamist.

   See on nii jabur ja loodetavasti tõesti asi vanuses, sest no ausalt nii ebastabiilne tundub selline käitumine.

 3. Mind ajavad ka need kustutamised närvi. Ja ma ilmselt tean, mis blogist siin juttu on, sest ta jääb alati sellega silma. Varem ta blogi meeldis mulle, aga nüüd olen pigem pettunud, et ta kogu aeg kustutab. Ja kui mingi natuke emotsionaalsem postitus tuleb, siis on kindel, et varsti on see läinud nagu tina tuhka.

 4. tundub, et see blogija “tegi Lipsukest” 🙂 ma kahjuks seda postitust ei näinud aga vabanduskirja nägin- milleks siis vabandada kui keegi ei tea tagamaid?? üldse selles mainitet blogis kumab läbilõige teiste blogide teemadest, mulle tundub vähemalt nii

  • Mmmm…. need tagamaad. Teemast välja, aga ma tean omast kogemusest üht sellist juhtumit, et blogija tegi postituse, millest mina tegin omakorda postituse, sellepeale blogija solvus ja tegi südantlõhestava laivi, kuidas ma kiusan ja olen maailma kõige julmem inimene. Mis aga vahepeal juhtus oli see, et teema, millest kõik alguse sai, kustutati ära ja nii jäid tagamaad arusaamatuks. Laiv muidugi jäi alles ja mina oma postitusega kiusajaks ja maailma kõige õelamaks inimeseks.

  • Vist see blogija, kelle lasteaia koosolekul öeldi, et laps võiks riideid vahetada, mitte nädal aega samade riietega käia.
   Kui ta taipas, et lugejad sama arvavad..siis põhjendas, et tal ikka vahetavad (kuigi enne kirjutas vastupidist) ja kui enam ei suutnud oma sõnu väänata (justkui lugejad oleks lollid ja said valesti aru), siis kustutas üldse postituse 😂

 5. Minu arust oli tema postituse point, et poisid vahetavad küll sokke, alukaid ja kui pluusid mustad, siis neid ka. Aga püksid/pusad käivad mitu päeva kui mustaks ei ole saanud. Minu arust väga mõistlik, sest teen enda lapsega samamoodi. Mis aga (vist) lasteaiast paluti, oli et KÕIKI riideid igapäevaselt vahetada.

  • See on absoluutselt mõistlik, Mul on Idal nii Norra kui Eesti lasteaia kapis ühed ja samad riided täpselt nii kaua kuni mustaks saavad, ja ma ei pea silmas mingit väikest plekki, vaid kui näiteks mururohelised on. Ma ei näe mingit pointi pükse v kampsuneid v jopesid iga päev vahetada. Täiesti debiilne on minu arvates nõue KÕIKI riideid igapäev vahetada. Miks peaks seda tegema? Miks?

  • Nõus. Kui palutakse, siis loomulikult. Aga ei pidanud ma ka ainult sind silmas, kuigi sinust ajendatuna loomulikult selle küsimuse tõstsin. Siin on teisi blogijaid ka olnud, kes kustutavad ja täiega ajab närvi kui mingi asi, mida olen plaaninud lugeda, on lihtsalt kadunud.
   PS: kui teema oli selline nagu siin kommentaarides öeldi, et lasteaias KÄSTAKSE KÕIKI riideid vahetada iga päev, siis ausalt öeldes oleks ma küll väga üllatunud ja mõtleks, et miks

 6. Blogija Jane võiks juba suureks saada ja selle “kohe ütle ja vaidle/solvu ja siis kustuta” jama ära lõpetada ja muidugi oli tal vaja JÄLLE oma uues postituses ära mainida,et äkki ikka blogimine ei sobi talle ja järgmiseks kuulutab kindlasti välja oma järjekordse draamatilise blogi-pausi..yeah right!
  Erinevus rikastab ja mul on niii hea meel,et meie väikeses Eestis on niiii palju kifte blogijaid,aga mõnele tegelasele sobiks tõesti päeviku kirjutamine rohkem kui avalik blogimine 🙂

Leave a Reply