S**a ajavad keema need soovitused

Ilmselt teavad kõik, milline liiklus-Mordor Tallinna kesklinn hetkel on. Kõik võimalikud tänavad on üles kaevatud ja ilmselgelt tähendab see ummikutes istumist. Just paar päeva tagasi hakkasin töölt Idale järele sõitma ja teadsin, et sellest punktist, kuhu ma olin jõudnud selleks ajaks kui ta helistas, et uurida kaugel ma olen, on tavaliselt umbes 23 minutit sõita. Nüüd näitas Waze selleks ajaks 41 minutit. Homme õhtusele kojusõidule ma ei taha isegi mõelda. Juba eelmisel reedel sain kogeda seda, kuidas vahet pole, kuhu ma keerata oleks plaaninud, ikka oleks ummikus istunud.

Siiski ma pean ütlema, et võtan seda kui paratamatust. Kuulan Spotifyst head muusikat või mõnd head saadet ja kui just ei ole kellapealt minek, siis noh tiksungi ja püüan ilma avariisse sattumata (ptüi ptüi ptüi) koju jõuda. Eile koju sõites kui suletud oli nii pool Ahtri tänavat kui loomulikult ka Pronksi ja Gonsori tänav, siis vaatasin küll, et liiklus nagu Indias. Igast suunast tuli autosid ja kõik said keskpõrandal kokku. Ikka pääääris hull on see olukord siin hetkel.

4 thoughts on “S**a ajavad keema need soovitused

  1. Eile lugesin sellist kommentaari: “Palju edu kõigile, kes üritavad autoga liigelda Tallinna kesklinnas. Ma täna proovisin bussiga aga isegi see osutus fiaskoks. Buss keeras üsna arusaamatule (ilmselt ajutisele) trajektoorile Kadrioru suunas ja jäi seal ummikusse kinni nagu autod. Seejuures jala liiklejatele on ka liiklus üsna takistatud, sest ehitajad on blokeerinud mitmes kohas jalakäijate läbipääsud. Kokkuvõttes, hoia Tallinna kesklinnast eemale kui vähegi saad. Üsna ebanormaalne olukord ja ootan juba huviga, millised järgmised tänavad ja torustikud saaks kõik korraga veel täiendavalt remonti panna. Või kui juba tegemiseks läks, siis võiks tegelikult kogu linna korraga remonti panna.”

    Tundub, et ei saa ühistranspordiga ega ka jalgsi eriti edukalt.

    • Kusjuures eile vaatasin sama, et tegelikult ju ühistranspordiga oled samamoodi lõksus. See on vist Kreutzwaldi tänav, kust ma, tuhat teist autot + ühistransport püüavad tööle ja koju liikuda ja seal ei ole ju absoluutselt ruumi, vahet pole mis transpordivahendiga sealt liikuda.

  2. MInd ärritab tavaliselt alati igasugu ummikute juures kõige enam see (ka siis, kui ootamatult kuskil midagi tekib, õnnetus/fooride jama, jne), et kindlasti oleks vaja inimest, ja võimalikult kähku, kes liiklust sel hetkel regueeriks, jooksvalt, sest veel hullem segadus ja ajaraisk tekib, kui kõik sõidavad ristmikele/keskpõrandale, kokku. Miks, kurat, ei organiseerita sellistes olukordades liiklusreguleerijaid? Ummikud on ikka, aga nad aitaks mu arust ikkagi natukenegi kiirendada seda seisu.

Leave a Reply