Ma kardan, et mul on palju raha!

Ma kardan päris paljusid asju, kuid põhilisemad, mida (keda) ma kardan on: linnud, purjus ja vägivallale kalduvad inimesed, enda vabalt tundmine, õhupallid, šampusepudeli avamine, pallimängudes palliga vastu vahtimist saamine, ussid, rotid koduloomana ja täid. 

Mis te arvate, mille ülaltoodud nimekirjast ma täna oma õuduseks ENDA peast leidsin? Ühekorra elus oleksin ma rõõmustanud roti või purjus inimese üle, aga ei, loomulikult leidsin ma sealt täi. Täi! 

Sellest ajast kui ma Ida lasteaiaukselt sildi avastasin sügisel, et laste peadest on täisid leitud (ning ma teada sain, et need koos Nõukogude Liidu lagunemisega ei surnudki välja) olen ma neid kartnud nagu tuld. Ja kas pole siis f***g irooniline, et just mina need mingi ime läbi endale koduloomadeks hankisin. Mitte Ida ja kurat, isegi mitte Marek, vaid mina. Mina, kes neid paaniliselt kardab! 

Mul on vist (veel üks:D) lapsepõlvetrauma täidega seoses. Koolis lendas aegajalt klassi sisse täikontroll, kes kõige nähes selgeks tegi, kellel olid täid. Ikka viidi üks või teine arstituppa “edasisele ülevaatusele”, see oli selline häbi-häbi. Minu kõige suurem hirm oli, et sama saatus võiks ka mind tabada. No sellega läks hästi, aga täid sain ma ikka. Mul olid pikad paksud juuksed, tädi Helju kammis mu juukseid salk salgu haaval, et kõik tingud kätte saada. Küünega prõksutas neid katki valgel paberil. Edasi algas piinamine.  Pea lasti dihlofossiga üle ja tõmmati kilekott sinna otsa ning nii tuli seal haududa. Väävlisalvi mäletan ma ka. Teised piinameetodid on õnneks nimeliselt meelest läinud. Ja siis ikka see hirm, et äkki keegi saab teada, täikontroll võtab vahele.  Jummel, kuidas ma vihkasin-kartsin täisid. Ja olen kartnud nüüd. 

Täna siis istusimegi nagu perekond paaviane köögipõrandal ja kammisime teineteise karvu läbi. Mina ainsana ei läbinud täikontrolli. Marek arvas, et mind tuleks “normaalsetest” inimestest nüüd eraldatuna hoida. Mu  õudusunenägu sai  korraliku hilinemisega teoks. 

Miks on nii, et asjad, mida ma kardan, kipuvad tõeks minema? Milline paganama iroonia! Miks elu mind mõnitab. Mõttejõu mõju? Mitte et ma seda esoteerilist jama usuks, aga ma hakkan endale sisendama, et ma kardan õudselt kui mul oleks palju raha. Või 30 000 raha, eurodes. Ma kohe väga kardan. Eriti kardan ma kui see peaks lähiajal juhtuma. Ma kardan palju raha sama palju kui eelpool äratoodud asju.

Aga hetkel istun ma igatahes eraldi diivanil. Pea kaasaegset dihlofossi täis. Eraldatuna.

6 thoughts on “Ma kardan, et mul on palju raha!

  1. Kui mina algkoolis käisin siis sain ka naabripoisilt täid. Meil dihlofossiga neid ei mürgitatud vaid pesti pead petrooleumiga.

  2. Tänapäevased vahendid on efektiivsed ja mitte-mürgised, õnneks ei pea enam dihlofossi kasutama 🙂 Usun, et kõikides lasteaedades tuleb täiprobleemi ette. Ennetavaks vahendiks võin omast kogemusest soovitada Ecokid Prevent shampooni ja Daily Tonic juustessejäetavat spreid (vt ecokids.ee). Ma olen neid vahendeid juba nii paljudele soovitanud, et peaksin sellelt firmalt vahendustasu küsima 🙂

    • Ma just apteegis kuulsin ka, et tänapäeval pidi veelgi tavalisem olema kui vanasti. Mulle tuli selline täi-uudis üleüldse külma dušina, aga mis mulle meeldib on see, et see pole enam häbi asi. Keegi ei näita näpuga, et näe see on räpane või must, vaid lihtsalt võetakse kui tõsiasja, et on täid ja vaja lahti saada.
      Ja aitäh soovituste eest! Ma lähen kohe uudistama, ostan vist igaks juhuks kõik spreid ja šampoonid kokku. Igaks juhuks. Sest nagu ma aru saan ei kao nad lasteaiast kuhugi ja parem karta kui kahetseda

  3. Ma tean ühte inimest, kes paaniliselt raha kardab. Ta arvab, et raha teeb temast halvema inimese. Siiamaani ei ole temaga midagi juhtunud 😀 st raha sülle pole kukkunud ka. Raha vist ei allu sellele loogikale 😀

    Küll aga ma arvan, et kui midagi väga tahta ja seda soovi piisavalt kuidagi õhku külvata, siis võivad need asjad juhtuda 🙂 Aga jällegi – päris lotovõitu (st puhast teenimatut pappi) õhku külvata ei saa.

Leave a Reply