Igal lapsel on oma kodu ja oma voodi.Ei mingit sõbranna juures olemist.

“Pere ja Kodus” ilmus hiljuti artikkel sellest, kas lapsi peaks/võiks ööseks külla lubama. Kui aus olla, siis selle artikli kommentaarid ja teiste vanemate arvamused sellel teemal tulid mulle üllatusena. Selles mõttes, et kui paljudel vanematel oli väga jäik seisukoht, et ööseks sõbra/sõbranna juurde jääda ei ole okei.

Päris palju oli sarnases stiilis kommentaare: ” Ega ei lase küll mujal külas magada eriti kui läbi ja lõhki selle pere tausta ei tea. Kui suhelda tahetakse saab seda päevasel ajal ka teha, magamiseks on lastel oma kodu ja omad voodid. Pole iial seda öist külapeal magamist mõistnud. Kes tahab lasta las laseb, mina pole hukkamõistja aga meie peres on selline reegel. Ja kui tahab külapeal ringi magama hakata igalpool siis peab olema täiskasvanu ja oma elamine, seal teeb omad reeglid ja elab nagu soovib.”

3 thoughts on “Igal lapsel on oma kodu ja oma voodi.Ei mingit sõbranna juures olemist.

  1. Ma olen ka alati lubanud kõigi oma laste sõpradel meie kodus ööbida. Ja oma lapsed on samuti olnud sõprade pool.
    Kuigi, ka mu oma lapsed on olnud ses osas erinevad. Paar neist on olnud teatud vanuseni nt sellised kodulembesed ega tahtnudki ööseks mujale jääda, tahtsid käia küll, aga alati ööseks koju.

    Minu ema lubas mu sõbrannadel ka ööseks jääda. Ja ise ööbsin samuti teinekord sõbrannade pool.
    Aga tõsi, olenes ilmselt kodudest ja vanematest.
    Samas ma mäletan, kui äge ja teistmoodi see tunne oli, kui keegi sinu pool ööbis või vastupidi.

  2. Hei! Teemaväline antud hetkel, aga kirjutan siia, kuna ei tea, kuhu veel. Nimelt oli mul korraks pangakonto, millega subscriptioni su blogile teinud olen tühi ja see juhtus samale ajale kui makse pidanuks maha minema, sain sellekohase meili (sisuliselt, et makse ei õnnestunud ja proovime paari päeva jooksul paar korda veel ja kui siis ka ei õnnestu, piirame ligipääsu vms), igatahes kandsin kohe kontole raha ja eeldasin, et sellega asi korras, kuid üleeile (22.09) lugema tulles oli mind välja visanud ning uuesti siise logida proovides sain teate, et, mis sisuliselt ütles, et mul tellimus lõpetatud ja kas soovin uuesti tellida. Mõtlesin, et selge, ju siis makse ei läinud ikka automaatselt ja tellisin uuesti. Tellimus töötas ja pangakontolt läks maha 2,5 eurot n-ö esimese kuu tasu, kuid nüüd, kaks päeva hiljem sain e-kirja, et uue proovimisega makse õnnestus ja et nüüd on mul “jälle” ligipääs blogile olemas, tõenduseks pangakontolt maha läinud 3,99 eurot… Et siis… kahe päeva jooksul on mu kontolt selle blogi lugemise eest raha võetud kaks korda ja kuigi elaks selle ühekordse 2,5-eurose kulu vast ilusti üle, siis tundub mulle, et nüüd mul ongi mingi topelttellimus ja et ilmselt hakkab sama nali, et raha kaks korda kontolt maha läheb toimuma igal kuul. Kuidas seda lahendada? Kardan, et kui tellimuse lõpetan, lõppevad äkki mõlemad? Vahepeal olen saanud uue pangakaardi ka, seega tellimused küll sama nime ja meiliaadressiga ning raha läheb maha samalt pangakontolt, kuid sisestatud kaardinumbrid on erinevad.

Leave a Reply