Mallu, sul on mune seda kajastada ehk inimeste haiglane janu klatši järele

Mul ei tulnud eile öösel und ja nii nagu sellistel puhkudel ikka skrollin ma telefonis ringi. Ma tean, et see ei ole hea mõte ja targem oleks, kas lugeda raamatut või minna vaadata telekat, aga no ma juba olen selline laisk, et telefonis absurdsete videote ja lollakate uudiste skrollimine tundub lihtsama vastupanu tee.

Aga ausalt, eile ma mõtlesin, et järgmine kord kui mul und ei tule, siis ma kasvõi vahin lakke, aga telefoni kätte ei võte. Või siis blokin mingid lehed ära, sest inimeste haiglane uudishimu ja janu klatši järele ajab mind närvi. Mul on muid asju, mille peale närvis olla. Pole juurde asju vaja.

5 thoughts on “Mallu, sul on mune seda kajastada ehk inimeste haiglane janu klatši järele

 1. No sellega on nii, et eks me kõik, kes Perekoolis lugemas käime, käime sealt klatši otsimas. Mina küll tunnistan, et jah, mulle meeldib klatši lugeda.
  https://www.afr.com/life-and-luxury/arts-and-culture/why-gossip-has-been-good-for-the-human-race-20180702-h125ej

  Ja paarid, kes kajastavad sotsiaal- ja päris meedias oma piltilusat elu, peavad arvestama, et inimestel on kõrgendatud huvi ka selle elu varjukülgede kohta. Pole midagi parata. Tegelikult see enda elu ilustamine ja sellest kellamine teeb karuteene nii teistele kui ilustajale endale. Teised vaatavad ja mõtlevad, et kurat, miks minu elu selle kõrval nii sitt on? Aga tegelt vb neil sada korda parem elu, ja kui nad on näiteks vallalised, vb nad olnud kõrgemate standarditega ega lepi sellise suhtega, nagu paljudel instagrammeritel suletud uste taga tegelikult on. Aga see klantspilt võib teistele näiteks masendust tekitada…
  Ühesõnaga minu arvamus, et ärme valeta endale ja teistele.

  • Jaa, ma saan aru, et inimesed tahavdki klatši, fain, aga kas see uudishimu ei lähe veidi üle piiri kui arvatakse, et igat kuulujuttu (vahet pole mis seal taga on) peaks ühes meelelahutuslikus blogis kajastama? Et sai lugeja teada, BSH ja Pärtelpoja tüli tagamaadest, et nüüd olgu olla ja jagatagu lugejatega, mida blogija teab kellegi eraelust?
   Ja milline täiskasvanud inimene üldse võrdleb oma elu kellegi teise eluga instagramis. Ja kui siis selgub, et issand, äkki polegi nii ilus kui presenteeritakse, siis nui neljaks inimestel on õigus seda teada saada. Kohe. Päriselt?

  • Mina käin Perekoolis lugemas neid kommentaare, mida kirjutavad inimesed, kel pole muud hobi ega huve, kui teiste inimeste isiklikus elus surkimine. See aitab mul hoida silmad avatuna ühiskonna mitmekesisuse suhtes. Samal põhjusel loen ma mõnikord Delfi kommentaare. No vot ei huvita mind kes kellega ja keda petnud on või kellega koos elab. Küll aga on see päris huvitav sotsiaalne eksperiment, nägemaks, kes minu ümber elavad. Ausalt öelda on silmiavav ja teeb kurvaks.

   • Jah, ma olen sinuga nõus – on küll silmiavav ja kurb, ma vist käin kommentaare lugemas samal põhjusel mis sina. Sest ega ka ausalt ei huvita, kes kellega ja kus ja miks, aga inimeste arusaam asjadest on kohati selline, et mõtlen, et päris hull on sellistega planeeti jagada.

 2. Pingback: eks mul ole mune jah teiste inimeste eraelu jagada

Leave a Reply