Noh, meditsiinihuvilised, kas aitate mul endale ravi määrata?

Ma käisin paar päeva tagasi perearstil. Üldse mitte ei läinud vaimustusega, sest ma juba eeldasin, et kuulen midagi ealistest iseärasustest või on arstini jõudnud kuuldused minu pahameelest ning meie uus kohtumine algab üsna vaenulikult häälestatult.

“Ära siis kohe esimese hooga karjuma hakka!” palus Marek hommikul enne kui ma arstile läksin. Kusjuures, ma ise ei tunne üldse, et ma hull lärmaja olen, pigem ma ei julge midagi öelda, aga noh siis tuli meelde, et on ikka olukordi, kus ma naaatukene häälekas kipun olema. Rõhk ikka sõnal “naaatuke”. Sest no tegelikult ma olen ikka super-approachable person, nii nagu sellel pildil.

4 thoughts on “Noh, meditsiinihuvilised, kas aitate mul endale ravi määrata?

 1. Mul kirjutas perearst amitriptüliini (väikeses koguses) välja unehäirete puhuks – ilmselt oli kerge depressioon ja ülepinge ka. Mul aitas 😉 Sulle soovitada või mitte soovitada ei oska …

 2. Ma olen imestunud, et Sulle depressiooniga amüt kirjutati, sest see on nö esimese põlvkonna AD ja kindlasti mitte esmavalik. Kas tookord kirjutas perearst või psühhiaater? Miks mul on meeles, et kunagi jagasid oma AD pilti ja oli hoopis sertraliin?
  Mina esialgu ei võtaks seda rohtu, sellega on üldiselt suur kaalutõus ja palju muid kõrvaltoimeid. Seda kirjutatakse kroonilise migreeniga kui aju on valule liiga tundlikuks muutunud ja muid variante enam eriti pole. Sinu puhul see nii ei tundu. Pigem otsiks tõsiselt hea massööri-Aurea keskuses Aivar Kisant näiteks ja lisaks nõelravi. Seda nimetatakse püramiidskeemiks-alustada leebemate ravimeetoditega ja vajadusel liikuda kangematele.
  P.S Mul endal lapseeast migreen, mis tänaseks päevaks suht krooniline.

  • mulle AD kirjutas Norras psühhiaater, Eestisse kolides pidin leidma asenduse tollele rohule. Esialgu kirjutas perearst ühe, millega tuli 10+ lisakilo ja lôpuks tundus, et ka ei toimi, siis palusin teist rohtu ja arst kirjutas selle.
   Migreen mul krooniline ÔNNEKS pole tôesti, käivad hooti ja praegu ma ise tahaks esmalt proovida seda lihaseleevendajat + nõelravi. Samas arvamusi on erinevaid amüti suhtes. Olen suhelnud inimestega, kes ka oma ala professionaalid, nemad soovitavad proovida. Mina ise nii kahevahel.

 3. No see ei ole normaalne 😐Selline kogus ravimeid mõjub organismile laastavalt.Ja lihtsalt suva järgi,et oh proovime,äkki toimib??
  Kas kuidagi ei saa Tartus emosse- ja see on küll väga teada tõde- räägi asjad veel hullemaks. Siis on kindel,et hakkavad uurima.

Leave a Reply