Kas kahe nädalaga on midagi muutunud ka?

Mis te arvate, mis on kõige populaarsem küsimus alates sellest ajast kui me kaks nädalat tagasi Mari Laasma ilukliinikus mu kehakaalu ja lõualotiga tegelema hakkasime?

Muidugi on teil õigus.

See on vaieldamatult “kas kaal on ka langenud”? Seda küsiti juba esimesel päeval peale süsti. Ei, esimese päevaga kaal ei langenud. Küll aga vähenes söögiisu. Mitte nii nagu Mari kirjeldas, et toit käib suus ringi ja üldse kohe ei taha, vaid lihtsalt isu oli väiksem. Pärast teist süsti aga toimus tõesti selline muutus, et toit – ükskõik kui ahvatlev – ei pannud mind suud avama. Ühtepidi õnn ja teistpidi õnnetus. Miks õnnetus?

Me olime nädalavahetusel ühel juubelipeol ja aitasime enne pidu ka toite valmis teha. Üht-teist panid ikka toiduvalmistamise käigus suhu, kasvõi selleks, et vaadata, kuidas mädarõigas ja jõhvikas röstbiifi suupiste palju elavamaks muutsid ja noh eks uudishimu ikka ka, et mis siis lauale läheb. Kui siis paar tundi hiljem pidulauda istusime vaatasin ma nukralt kõiki neid hõrgutisi ja tundsin, et mu kõht on jätkuvalt nii täis, et sinna ei mahu ka parima tahtmise juures midagi. Laual olid vähid, paella, juustud, sada tuhat erinevat suupistet ja ma suutsin oma taldrikule tõsta ühe õnnetu vähipoisi, ühe tükikese siiga ja ühe hiidkrevetiga suupiste. Vaadake Instastorysse, ma panen pildi üles oma õhtusöögist.

See muidugi ei tähenda, et ma igapäevaselt niimoodi elaks. Ma sunnin end sööma hommikul ja käin ka lõunal. Õhtul püüan ka midagi hamba alla pista. Ma ei kavatse end kõhnaks nälgida, vaid nagu mitu korda öeldud, ma võtan seda teekonda tõsiselt. Toitumisharjumusi on raske muuta. Ma olen suurema osa oma elust elanud nii, et ei söö ei hommikul ega lõunal, vaid alles õhtul peale kooli/tööd. Nüüd ma püüan end ümber harjutada. Hommikusöök kipub ikka ununema, aga küll ma õpin. Vanale koerale ei pidanud uusi trikke saama õpetada, aga ma annan endast parima.

Jalutamas olen käinud korralikult ja ujumas samuti. Kuna ma töökohas on igakuine sporditoetus, siis seniks kuni ma saan hakata eratreeneriga end voolima, pean ma välja mõtlema, mis oleks logistiliselt kõige parem koht, kus käia. Idal on kaks korda nädalas Kaunite kunstide kool, seda aega saaks ju ära kasutada. Muidu istun niisama kaks tundi ukse taga. Kui teil on Kalamaja, Pelgulinna kandis soovitusi, siis all ears. Ma ise kaaluks HAF klubi EMS treeningut, aga ma ei tea, kuidas ummikutega on, et jõuaks õigeks ajaks Narva maanteele ja tagasi Auna tänavale. Peab tiba mõtlema.

Oot, aga mis see vastus populaarsele küsimusele kehakaalu kohta. Kahe nädalaga olen ma kaotanud 2,9 kilo. Ma ei tea, kas see teiste jaoks on vähe või palju, minu jaoks on seda hämmastavalt palju. Ümbermõõtu ei ole ma ise mõõtnud, las see jääda selleks korraks kui järgmine kord Tight Sculpti lähen. Esimene kord on tehtud – kuidas see välja näeb ja mida teeb – saate vaadata mu Instagramist. Muidugi saate selle kohta lugeda ka Mari Laasma ilukliiniku kodulehelt siin

Tegin ka eraldi highlights´id kaalulangetusteekonnast. Kuna küsimusi on palju tulnud, siis ma teen lähipäevadel ka Q&A Instagramis. Ilmselt anonüümse versioonina, siis saab küsida, kommenteerida nii nagu “torust” tuleb.

Ja kuna hämmastavalt palju oli inimesi, kes ütlesid, et mul ei oleks vaja midagi enda juures muuta, et pole ju ülekaaluline ja pole ju NII vormist väljas, siis siin on teile esimese mõõtmise ajal tehtud fotod. Alasti tõde. Sõbranna ütles, et kammoon sa ju pole selline. Muidugi ma ei pildista end sellise nurga alt ega jaga selliseid fotosid, aga see ei tähenda, et neid nurki olemas ei oleks. On. Ma ei taha, et oleks.

10 thoughts on “Kas kahe nädalaga on midagi muutunud ka?

 1. Seoses hommikusöögiga.
  Hommikusööki ei jäta ma kunagi vahele ja alati panen ka lapsed sööma. Jah,on jube tüütu hommikul tund varem ärgata,et jõuaks kõik valmis teha.Tahan ju ka oma unevajadust nautida,kuna õhtuti ma enne 24 magama ei jõuagi.
  Seega
  1. Pudru keedan alati õhtul hilja valmis,aga teen suht vedela. Hommikuks on see ilusti paisunud ja voilaa,tee vaid soojaks. Üks lastest ei söö kunagi tulikuuma toitu,seega ideaalne.
  2. Võileibu me sööme üliharva,hommikuhelbeid üldse mitte,kuna siis on kõht peagi tühi. Küll aga teen soojasid juustusaiu,kohupiimaga saiad ahjus jne.
  3. Munast annab päris palju erinevaid roogasid teha.
  Kõik hommikusöögid teen õhtul valmis. Tomatid,kurgid vms need tükeldan ära ja karbiga külmkappi.
  Sinu kaalulangetusest- jõudu,jaksu ja rõõmsat meelt!

  • Ma ausalt KEELDUKS kategooriliselt tund varem ärkamast, et hommikusööki teha. Pool kuus ei suudaks ärgata, kuigi ma lähen magama pigem vara. Seega jogurt ja vôikud on ainus moeldav variant. Olen teinud valmis avokaado-munamäärde, aga see on ka max mida ma suudan eelmisel ohtul valmis teha.
   Mhm laisk olen selles suhtes ma tean, aga nt täna jôuan koju alles kell kaheksa (kodust välja pool kaheksa hommikul) ja siis vaatame, mida kiirelt süüa jms, järgmise päeva toidule môtlemine on advanced level mu jaoks🫣🤣
   Aga ma siiski usun et teeme vaikselt edusamme (st teised soovad nkn midagi ka iseseisvalt, mina olen see patune, kes unustab süüa) ja suudan end ümber harjutada voi ka sobiva rutiini leida nagu sul see eelmise ohtu variant

 2. Aga millest see kaalutõus kui sõid enamasti ainult õhtuti? Ühe söögikorraga ei anna ju ületada päevast kaloraaži, et keha hakkaks rasva talletama?

  • Ma olengi terve elu pigem sale olnud, aga kui lisandus stress, depressioon, erinevad ravimid, siis on lihtne valem kaalutôusuks:) esimese AD-ga vôtsin hoobist pea kümme kilo juurde, siis proovisin rasestumisvastaseid tablette, mis tôstsid järgmised viis kilo ja stress/depressioon pani mind ôhtul lisaks ka näksima, seega täiesti loogiline kôik kokku, et 16-18 kg juurde tuli paari aastaga:( vanus ka juba selline, et kôik, mis lihtsalt tulrb, raskelt läheb.

 3. Mis päevane kaloraaž umbes tuleb, kui sellises tempos kilosid läheb? 1000 kcal? Ilmselt suht suures miinuses?
  Kas kõrvalmõjusid ka märkad?

 4. Kui ajad klapivad ja ujumine meeldib, siis SK Nordis algab 10.10 uus algajate täiskasvanute ujumiskursus (kaks korda nädalas, E ja K kell 18-19, Mustamäel Elamus Spas). Ma ise käin praegu seal ja jätkan hiljem täiskasvanute trennis, ummikuid vahemikus 17.15 – 17.45 kesklinnast Mustaka poole praktiliselt pole, enamasti saan Kaarli pst parklast 20 minutiga ujulasse. Treener on ülitore ja annab lootust, et ka minusugused keskealised ülekaalulised provvad võivad veel korralikult ujuma õppida 😀

 5. Variant on hommikusöögiks teha üleöö putru, siis ei pea tund varem ärkama. Minule meeldib üleöö putru riisiga teha. Niisamuti saab toitu teha mitmeks söögikorraks ja kohe portsudeks jagada, siis lihtsalt võtad karbi ja sööd. Ala keedad 4 portsu kartulit, jagad muud kompinendid ka sinna karpi ära ja kui sööma hakkad, siis segad koore/majoneesi lihtsalt juurde ja ongi valmis. Selliselt toimetades teed süüa justkui üks kord, aga söögikordasid on 4.

 6. Kuidas alkoholiga on? Mulle meeldib vahel endale veini lubada, kas ka see tahtmine kaob? Või mõjutab see ravim siiski ainult söögiisu? Mul ausalt öelda tuleb osa kaloreid alkoholist hoopis.

Leave a Reply