Naisteajakirjad, õnnelik abielu ja PREP koolitus

Me oleme kohe 15 aastat abielus olnud. Ma ei tea, kas seda on palju või vähe. Kuldpulmadega võrreldes on seda vähe, aga kui mõelda minu iseloomu peale, siis on seda palju, selles mõttes et piisavalt palju ja tunduvalt rohkem kui ma oleksin kunagi uskunud. Hahh, ma ju isegi ei arvanud, et ma kunagi abiellun. Kooselu ja abielu tundus mu jaoks mõttetu. Tänaseks ma muidugi tean, miks ma nii arvasin. Tegelikult ei arvanud, vaid sisestasin endale, sest ma kartsin suhteid ja tundeid.

Kui etteruttavalt jõuda eilse PREP koolituseni, siis seal näidati slaidi, et meestel läheb armumisest pesapunumiseni tunduvalt kauem aega, et nad naudivad seda armumisefaasi palju pikemalt, aga naised kipuvad tunduvalt kiiremini kiinduma ning hakkavad ennast mehele pühendama, unustavad end ära ning jõuavad nö lõppfaasi tunduvalt kiiremini. Selle slaidi järgi toimisin mina aastaid nagu mees. Kõige hullem, mida mulle sai öelda, oli “tahan sinuga elu lõpuni koos olla, “tahan sinuga lapsi”, “sina oled minu jaoks õige”. Võis mürki võtta, et ma põgenesin üsna kiiresti peale selliste lausete kuulmist.

2 thoughts on “Naisteajakirjad, õnnelik abielu ja PREP koolitus

 1. Mul on ka väga suured eelarvamused selliste koolituste osas. Kardan just, et nämmutatakse üldlevinud asju, mida kõik teavad, kui pole päris kivi all elanud.
  Ainus suhetest rääkiv raamat, mis on mind kõnetanud on “Armastuse 5 keelt” Isegi seal vorm veidi häirib, aga sisu on oluline, et inimeste armastuse keeled on erinevad. Seda teades on palju lihtsam pakkuda nii mehele kui lastele (teismeliste raamat on eraldi samal teemal) just seda keelt, mis nende jaoks oluline.

  • Jah, see “armastuse viis keelt” kaib ka siit koolitusest läbi ja see oli küll väga huvitav, pole kunagi môelnud sellele, aga pani môtlema. Seega noh juba natuke kasu olnud:)
   Aga muidu nous et koik need raamatud ja koolitused kipuvad olema natuke nämmutavad ja mind segab stiil, aga olen ôppinud ka vormist natuke korvale vaatama kui sisu kônetab.
   Siin koolituses mulle meeldib Hermaküla ja kuidagi lôbus on, st esimene koolitus oli. Ainus asi, millest ma aru ei saa, on see, miks koik koolitused alati nii pikad on. 2,5 h peale tööpäeva on pikk. 2h oleks mu jaoks maksimaalne

Leave a Reply