Vaikus

Teate, mida ma kõige rohkem kodus armastan? Vaikust. Keegi küsis hiljuti oma instagrami kontol soovitusi koduseks taustamuusikaks ja ma mõtlesin, et hull peast, sest kes tahaks kodus, kus peaaegu kunagi ei ole vaikne, midagi lisaks kuulata. Muidugi tema kodus võib olla on tavaliselt vaikne. Meie peres ei armasta vaikust keegi peale minu. Ja need hetked kui ma olen üksinda, keeldun ma midagi taustaks kuulamast.

Ma võin tundide kaupa vaikust kuulata. Kui ma olen üksinda kodus, siis mul ei mängi kunagi raadio ega televiisor, vaid mõnikord harva kui ma koristan, panen ma taustaks muusika mängima, aga see on pigem erand. See on nii mõnus tunne, lihtsalt kulgeda ja olla, sulgeda silmad, uneleda. Kuulata vaikust.

2 thoughts on “Vaikus

  1. Mina naudin koristamist ja olemist,kui raadio mängib.
    Samas oleneb töökohast- kui pead ikka vaimset tööd tegema ja palju suhtlema- siis kindlasti on vaikuse vajadus.
    Nohu puhul- pane pipraplaastri ribad 3 esimese varba vahele mõlemal jalal( äkki googles kuskil näide ka)…äkki on abiks. Vähemalt meie peres ravitakse end nii. Magades paneme teepuuõli nats padjale ja ka nina külgedele- parem hingata.

    • Koristada mulle ka aegajalt meeldib muusikaga, seda môistan, aga mul see ka, kas tahan vaikust v muusikat, sôltub tujust.
      Keegi soovitas mulle sibulasokke ja tead, see ka täitsa aitas. Pole just meeldiv, aga peaasi et toimib. Pipraplaastrit proovin nüüd järgmine kord, tundub ka loogiline, et aitab:)

Leave a Reply