Site icon Eveliisi eluviis

Valime elu Vabaduses ehk puhastasin oma sõbralisti

Advertisements

Paar päeva tagasi jäi mulle tänu inimestele, kes on mu Facebooki sõbralistis, silma üritus nimega “Sõidame Eestimaa Vabaks” (linki ei hakka põhimõtteliselt panema, kes tahab, leiab ise ja loodetavasti vaid selleks, et lugeda, milliste totrustega inimese tegelevad, mitte selleks, et osaleda). Mina muidugi ei teadnudki, et Eesti okupeeritud on, aga mida mina ka tean, mulle on ilmselgelt ajupesu tehtud, sest koroonat usun, vaktsineerima olen nõus ja ei usu absoluutselt, et tänu maski kandmisele on vabamüürlased mind ära kiibistanud. Ühesõnaga – ürituse üleskutse on ” Oleme leidnud palju uusi sõpru ja avastanud, et me ei ole oma vabaduseihaluses üksi. Nüüd me tõuseme püsti! Ühel päeval! Kõik koos!/…/Tahaksime julgustada ja kutsuda kõiki üles rahumeelselt ja avalikult sõitma tänavatele ning sõnumit levitama autoritaarsete koroonapiirangute vastu, mis on meie elu kahjustanud rohkem kui seda ükski viirus ise on teinud. /…/ Me ühineme kõik rahvusvaheliselt ühel päeval meie põhiliste inimõiguste, põhiseadusega kaitstud vabaduste ja ülemääraste piiramiste lõpetamiseks./…/Valime elu Vabaduses!

Ma olen vist korduvalt öelnud, et selliseid avaldusi ja ülskutseid lugedes on piinlik eestlane olla ja ennast enam kordama ei jaksa hakata, ei ole tegelikult isegi tahtmist sellel teemal enam argumenteerida ega kuulata väiteid, kuidas maskikandmine ja treeningsaalide sulgemine on meie vabaduse ja inimõiguste piiramine. Kui ma veel ühe korra kuulen üht oma tuttavat ütlemas, et aga tegelikult ei ole maski kandmine põhiseadusega kooskõlas, siis ma ausalt tõstan käed üles ja ütlen, et mine koos teiste omasugustega Maxima ette põhiseadust deklameerima, aga ära minuga sel teemal enam räägi. Ma ei taha kuulda. Ma ei taha kuulda, kuidas sa kannatad.

Ajalootundi ma siin korraldama ei hakka, aga soovitaks nendel inimestel, kes kutsuvad Vabaduse nimel jõudusid ühendama, vaadata ära allolev video. Mida vabadus ja selle eest võitlemine tegelikult tähendas! Okupatsioonide muuseumi tasub ka külastada. Äkki peaks selle kohustuslikuks tegema kõikidele “vabadusvõitlejatele”? Ma ei ole seal veel näinud näitust maskide okupatsioonist, kuidagi piinlik oleks kui lähen kunagi lapselapselapsega sinna ja peaks talle selgitama, et vaata kallis laps, sõjad, küüditamine, laulev revolutsioon ja muud sellised sündmused olid nohu, aga vat see maskikandmise kohustus – oi see oli kole aeg.

Oma sõbralistist kustutasin ära kõik, kes “pole oma vabaduseihaluses üksi ja lähevad barrikaadidele, et saaks nädalavahetusel kaubanduskeskustes käia ja ilma maskita loomulikult” ning Eestimaad vabaks lähevad sõitma. Ei ole vaid Soomes küprokit paigaldavad ja või eluülikoolis käinud eestlased nagu mu sõbranna arvas. Oli inimesi, keda ma siiani olin pidanud intelligentseteks. Enam mitte.

Sõitku omasugustega Eestit vabaks.

Exit mobile version