Site icon Eveliisi eluviis

Uued piirangud tulevad juba sellisel kiirusel, et ei tea kas koju enam jõuabki*

Advertisements

Lugesin eile ühe tuttava FB postitust (loodan, et ta ei pahanda, et selle siia lisan) ja tõtt öelda hakkavad need piirangud juba naeruväärseks muutuma. Ma ei taha(ks) piiranguid ja otsuseid naeruvääristada, aga kuidagi teisiti on juba raske asjadesse suhtuda:

Uued piirangud tulevad juba sellisel kiirusel, et ei tea kas koju enam jõuabki. Saun pandi trennis nõnda kinni, et olin viimane, kes sealt väljus, tõtt öelda olingi ainus saunataja, hommikupoolikuti on spordiklubis hõredam. Vabanduseks öeldi, et tuli kiirkorraldus saunad sulgeda. Küsimusele, kas trennid jäävad avatuks, vastata ei osatud, et see info alles tuleb?!

Olukord on kontrolli alt ammu väljas, juba ammu oleks pidanud kehtestama tunduvalt karmimad ja konkreetsed reeglid, et 1) oleks inimestel selge, mis on lubatud ja mis mitte ja 2) et oleks näha, kas nendest piirangutest on midagi kasu. Mitte nii, et ühe suurürituse lubame ja teist ei luba. Mitte nii, et saun pannakse poole trenni pealt kinni. Mitte nii, et lasteaiad on avatud, aga huviringid mitte. Mitte nii, et reisida justkui ei tohi, aga lisalende tellitakse koolivaheajaks juurde. Mitte nii, et sel nädalal hakkab koroona restoranides levima kell üheksa, uuest nädalast aga juba kella kuuest. Minu üks sõbranna sai oma sünnipäeva pidada üheksani, teine peab kella kuue ajal lõpetama, mul endal on siis (kahe nädala pärast) päevane teejoomine lubatud?

Ma saan aru, et majanduslikel kaalutustel ja blaa blaa, aga mu meelest on vaid kaks varianti. 1) kogu riik lukku ja kasvõi paganama komandandi tund, et näha, kas numbrid lähevad väiksemaks või 2) kogu riik lukust lahti ja vaatame, kes jääb ellu (vabandust musta huumori eest!). Sest oleme nüüd ausad, see pool riiki kinni – pool riiki lahti olukord ei muuda mitte midagi paremuse poole. Ja inimestel ongi kopp ees. Ma ei kutsu selle postitusega kedagi üles koroonasse ükskõikselt suhtuma, kuid ma ju näen, et midagi ei muutu paremaks. “Pingutame veel kaks viimast kuud, et lahti saada koroonast!” öeldakse mulle. Kust te teate nii täpselt, et vaid kaks viimast kuud? Ja kui see nii hästi ette teada on, siis oleks pidanud ammu kõik luku taha panema, oleks see “kaks viimast kuud” palju kiiremini ehk kohale jõudnud.

*Hea, et ta välja vähemalt sai saunast. Muidu oleks saanud teha uue filmi. “Saun”. Peaosas Tom Hanks või Raul ise.

Exit mobile version