#️⃣Imwithsanna

Ma olin mõned päevad uudistest eemal ja kui siis korraga jälle neti lahti tegin, keerles kõik Sanna Marini dekoltee ümber. Isegi Malluka lahutus ei pakkunud inimestele enam huvi. Läksin siis mina ka vaatama, et mida ebasündsat inimestele vaatamiseks on jagatud, et internett lausa katki pidi minema. Ma olin valmis selleks, et Sanna Marin on endale Onlyfansi konto teinud, aga ei…kõigest üks kaunis foto kaunist naisest (vist naiste)ajakirjakaanel. Reaalselt ei saanud aru, kust või miks või kuidas seda ebasündsaks peeti. Teie saite?

Okei, kui ta oleks niimoodi võtnud vastu mõnd teist riigipead või andnud pressikonverentsil intervjuud, siis jah mõistaksin nurinat. Aga kas siis ongi nii, et kui oled peaminister, siis ei või enam naine olla? Jah, ma olen seda meelt, et miniseelikud ja sügavad dekolteed ei sobi igale poole, kui mitte öelda, et teatud pikkused ja sügavused ei sobi ega kaunista mu meelest kedagi, aga antud juhul me ju räägime ju täiesti teisest asjast. Maitsekas, stiilne ja kaunis. Kuidas see sai üldse probleemiks saada? Või kelle silma see riivas?

Ja mida ma ei kannata absoluutselt, on topeltstandardid. Selliseid nagu alloleval pildil.

18 thoughts on “#️⃣Imwithsanna

 1. oh siin soomes oli/on see teema nii suur. Ma ka ei saa aru miks. Seal pole mitte midagi pahasti. Esimese raksuga ma ei saanud arugi et mida nad karjuvad. See pilt on vàga ilus ja kaunis. Mitte midagi ei “punnita “ vàlja. Ma alguses yldse vaatasin et tal on see nö ihupesu all.
  Maailm on segi läinud kôigest tehakse mingi probleem mille kallal vôtta.
  Tundub et sannast tahetakse lahti saada, hetkel on ta kôigi silmade all ja otsitakse aind vigu mida ta teeb 🙄 kahju

  • mul oli sama tunne, vaatasin fotot ja mōtlesin, et see ei saa ju SEE foto olla ja otsisin edasi 🙄 Sellel fotol on minu arvates noor edukas kaunis naine, kes vōiks eeskujuks olla, aga nōustun Agnesega, et ilmselt keskealised meesšovinistid ei saa aru, et maailm on muutunud ja seepärast ka see kangutamine

 2. Arvestades, et juba fakt, et Sanna Marin peaminister on, Soomes päris paljudele kodanikele, puusalt tulistades pakun keskealistele meesšovinistidele, pähe ei mahu, kas on tõesti mõtet imestada, et tema rõivad ühel või teisel moel kellelegi ette jäävad? Lõpuks on alati inimesi, kellel on teiste valikute, näo ja juuksevärvi kohta midagi öelda, kas iga sellist lolli prääksatust meedias peab kajastama, on hoopis teine küsimus. Ma mõtlen juba pikalt, et meedia on lihtsalt nii kollane, et olulisemad uudised on kellegi rinnad, kui tõsised majanduse või julgeoleku küsimused. Sest et pealiskaudsus ja kollasus müüb rohkem, kui päris uudised ja uudisväärtuse sisu on ka ajas teisenenud hoopis muuks, kui mina tahaks, et ta oleks.

  Aga Sanna Marin on minu meelest väga kaunis naine ja see pilt on tõsiselt kena ja need, kes sellest mingi skandaali üles puhusid, on ikka nupust nikastanud nagu minu ema ütleks. Inimesed, elage ise ja laske teistel elada. #kadedus

 3. Meedia kajastab sea, mida temalt oodatakse. Ma ei näinud ühtegi uudist kõnealuse foto kohta ERRi portaalis ega Fraknkfurter Allgemeine Zeitungis, küll aga Õhtulehes ja Postimehes. Igaüks saab ju ise valida, mida tarbib ja kas selle kliki kollasele ajakirjandusele annab. Kui klikke ikka enam sugugi ei tule, siis sääraseid nupukesi ka mitte.
  Muus osas haakub teema aga minu arust täpselt retuusidega. Miks viimase kandjaid tohib kritiseerida ja peaministri dekolteed mitte? Mis on maitsekas ja sobiv, on nagunii subjektiivne küsimus. Minu pärast kandku retuuse kes ja kus tahes ning oma dekoltee avaruse üle otsustagu ka igaüks ise. Kellel on probleem, kui mulle ei meeldi? Minul ainult. Seejuures olen mina see, kes läheb kohtumistele pliiatskleidis ja kontsakingades, arvaku need partnerid siis, mida tahes, aga see on minu stiil ja mulle meeldib nii, olgugi, et mina meeldiks neile ehk tennistes rohkem. Shit happens.

   • Vahelduseks? See oli mu esimene kommentaar siin ja midagi halba omast arust ka ei öelnud. Minu jaoks need üks ja sama teema, mida ka täiesti rahumeelselt selgitasin ilma kellelegi hinnangut andmata.

   • Nojah, eks inimesed ongi erinevad. Minu jaoks täiesti üks-ühele teemad, mistap neid ka koos kommenteerisin.

    Mind on ennast riietuse pärast väga palju kommenteeritud, enamasti selja taga. Enamasti põhjusel, et mulle meeldib mini kanda. Enamasti ma ei tee sellest välja ja enamasti püüan aktsepteerida teiste inimeste valikuid, sest päriselt ka, kuidas saab keegi oma riietusega minu päeva ära rikkuda? Ok, üks peika kunagi sai, sest me läksime sümfooniaorkestrile ja ta tuli lühikestes pükstes. Tegelikult, asi oli ikkagi minus, mina lasin end sellest häirida, kuigi võinuks ju võtta vabalt. Ent eks tegelikkuses oli see vaid üks detail teiste hulgas, mis näitas, et me oleme way liiga erinevad. 🙂

    Niisama jäin heietama.

  • Kui see oleks sama maitsekas pilt kui see kõnealune, siis miks peaks midagi ütlema? antud juhul pole ka teema mitte selles, kas ja mis tal seljas on, vaid selles, et sellest konkreetsest “skandaalselt ebasündsast paljastavast” pildist tahetakse teha midagi poliitilist.

 4. Pildil endal ei ole midagi viga. Sellest, et poliitik nii riietub, ei ole ka probleemi. Lihtsalt sellest eesmärgist, miks üks poliitik
  soovib vastava pildiga teadlikult meedias (tegu oli persoonilooga, mitte suvalise tänavapildist tehtud klõpsuga) figureerida, ei saa ma ehk päris lõpuni aru. Eriti arvestades, et mingit sarnast meediareaktsiooni oleks ta ju pidanud sellele eeldama.
  Nt. avalikke üritusi värbavate riigipeade riietuse kirjutamata reegel on ju see, et nende kohalolek tõmbab üritusele tähelepanu, aga edasi võiks taotleda meedia tähelepannu üritusele, mitte oma väljakutsuvale riietusele. Ma ei ole selle ajakirja loo sisuga ka tutvunud, aga ma arvaks, et teemapunktide rõhuasetus ei täitnud praegu päris soovitud eesmärki.
  Jah, ma saan aru eesmärgist näidata, et taolisel (kohati ehk mehelikul) ametikohal olles võib ka olla ilus ja naiselik, aga seda kõike oleks saavutanud ka ehk natuke kõrgema dekolteega. Et.. vahel on see kohati sentimeetri/millimeetrite küsimus, kust alates hakkab kellegi dekoltee ja miniseelik häirima/liigselt soovimatut tähelepanu tõmabama.

  • Mul on sama mõte sellise poseeritud pildi kohta, et miksmitte kaelani pitspluus?! Või miks tehti sellest selline uudis… Pilt oli ju väga ilus.
   Või miks ilmuvad edukatest naispoliitikutest just enne valimisi persoonilood.

 5. Kas feministid pole mitte kaua ja kõvasti vaeva näinud, et naisi ei seksualiseeritaks ja siis kui üks saab peaministriks, siis seksualiseerib ta ise ennast. Mulle tundub, et selles on praegu küsimus.

  • Aga kas feministid tohivad oma arvamust kõigile peale suruda? Vähemalt võiks ju olla nii, et iga inimene teeb oma valikud ise.

  • Sa oled feministide püüdest küll väga valesti aru saanud. Jah, feministid tahavad ( paljude muude asjade hulgas), et mehed ei seksualiseeriks neid, vaid kohtleks võrdselt. Iseennast võib iga naine panna riidesse nii nagu tahab – seksikalt või ebaseksikalt. Eriti kui jutt käib mingist ajakirjafoto outfitist.
   Krista, millist arvamust feministid peale on surunud? Et naised ja mehed on võrdsed ja väärivad võrdset kohtlemist? Õudne, eks

   • Naiseks olemine ei puutu üldse asja, kui Jüri Ratas oleks ajakirjas seksuaalsust rõhutavas riietuses, ka siis oleks see sobimatu.
    kuhu me jõuame selles maailmas, kui kuskile enam piire ei tõmmata?

Leave a Reply