Site icon Eveliisi eluviis

Esimene ja viimane ralli?

Advertisements

Ma saan täitsa aru, miks ma vist kunagi ei hakka rantjee elu elama. Ma lihtsalt ei oska äri ajada. Nii lihtne see ongi. Aga Eesti majutusasutused oskavad küll. Vaatasin ka huvi pärast, millised on majutusastuste hinnad Lõuna-Eestis sel ajal kui septembris ralli toimub seal ja pidin tõepoolest pikali kukkuma. Maja kolme toaga 7000 eurot, külaliskorter 1100 eurot. Esimene antaksegi ilmselt rendile vaid sel perioodil, sest rohkem ma ei suutnud leida kuupäevi, mil oleks saanud maja broneerida, külaliskorteri hind kaks nädalat hiljem on kaheks ööks 90 eurot.  Ma saan täiesti aru, et üürid oma maja/korteri vaid üheks nädalavahetuseks välja, sest tahtjaid ilmselt on ja miks mitte, ma teeks sama, paneks kõrgema hinna ka ilmselt jah, aga päris röövima ikka ei hakkaks küll. Ja külaliskorteri omanikununa tõstaksin ka hinda, ma ei tea, kahe-kolmekordseks ehk, aga et tavapärase 90 euro asemel küsin 1100 eurot? Nagu päriselt. Olen nõus nende kommenteerijatega, kes ütlesid, et võta üks null tagant ära ja saad õige hinna. Kust selline ahnus? Ma ei imestaks kui see ralli jääks Eestis esimeseks ja viimaseks jääks. Ulmehinnad teevad korraks rikkaks, aga edasi…

Meile ehitatakse teisele poole küla hipodroomi. Arvata on, et siin hakkab tunduvalt rohkem inimesi käima kui siiani. Et peaksime siis ka 37 euro asemel nädalavahetuseti 370 eurot küsima, sest miks mitte? Aga mul oleks piinlik. Ja see ongi põhjus, miks rantjee elu minust mööda läheb.

Aga mitte vaid lõuna-eestlased ei ole ahned. Teine selline koht, kus hinnad on suviti mu meelest utoopilised, on Pärnu. Saan aru, et suvituspealinn ja rahvast palju, aga kes raatsib maksta 300 eurot öö eest. Ma ei liialda, üks mu tuttav just jagas Facebookis hindasid Pärnu hotellidest. Mõtles, et jääb peale teatrit ööseks Pärnusse. Mõtles kiiresti ümber.

Puhkame jah Eestis sel aastal.

Puhkamegi. Aga mujal. Kus hinnad ei ole lakke aetud. Meie lähme nädalavahetusel näiteks Varnjasse. Mesi Tare. Suvi ei oleks ilma selle koha (ja Voronja galeriita) õige suvi.

Exit mobile version