Site icon Eveliisi eluviis

#isegimees

Advertisements

Ma olen sotsiaalmeediast aru saanud, et paljudes (mõnedes?) retseptides on kirjas, et see on nii lihtne, et isegi mees saaks hakkama ja see märkus ei ole kõikidele mokka mööda. Ütlen kohe ära, et see postitus ei ole kirjutatud kellegi kallal ilkumiseks või tüli norimiseks, see #isegimees pani meid sõbrannadega seda teemat arutama. Laiemas mõttes. Et kas on elementaarne, et mehed oskavad süüa teha ja tahavad seda teha/teevadki igapäevaselt või mitte. Või et kas selliste retseptidega peaks vaikimisi eeldama, et köögis toimetavad vaid naised?

Mulle meeldib süüa teha, kuid aastatega olen ma muutunud nii palju laisaks, et tegelikult väga gurmeetoite teha ei viitsi. Söögitegemine ei paku mulle enam sama naudingut kui aastaid tagasi, aga ma muidugi teen igapäevaselt süüa, sest meie peres on söögitegemine minu ülesanne. Ma ei tuleks selle pealegi, et eeldada, et hoopis mees seda teeks.  Mitte et ma arvaks, et naise koht on köögis, vaid ma ei tea, mu mees ei ole näidanud üles erilist kirge toidutegemise vastu, nii et mul oleks üsna raske mõista, miks ta peaks köögis õhtusööki valmistama, eriti retsepti järgi. Kui on vaja, teeb neid toite, mida loomulikust intelligentsist oskab, aga midagi ta katsetama küll ei hakka. Selles mõttes on see #isegimees suhteliselt mõttetu, sest mees, kellele söögitegemine ei meeldi, vaevalt mõnest ajakirjast üldse retsepte loeb, aga teistpidi on selle #isegimees naeruvääristamine ka tobe, sest kust tuleb arvamus, et kõik mehed oskavad ja tahavad süüa teha. Muidugi on teine asi, kui mehele tõesti toiduvalmistamine meeldib. Tean ka neid, kes tõesti seda naudivad ja kelle oskustele ma kindlasti alla jään, aga no ei ole ju elementaarne, et kõik mehed oskavad ja tahavad köögis olla?

Võib olla ma elangi mingis vales ja tegelikult ongi igal pool vaid mehed köögis, sest kui vaadata tippkokkasid, siis paljud neist on ju just mehed?  Huvitav kusjuures, et koduköögis on mu meelest täiesti loomulik, et seal toimetavad naised, samal ajal kui restoraniköögis tundub palju loogilisem meeskokk. Miks see nii on? On see vaid mul nii?  Ja kui koduköögis toimetan ma hea meelega, siis miks mulle absoluutselt ei meeldi grillimine? Tundub minu jaoks sajaprotsendiliselt nö meeste töö. Toidu teen valmis hea meelega, aga et seda ise grillida… sel aastal olen ma olude sunnil pidanud paar korda ise grillima. Ütleme nii, et ega ma eriliselt selles ei hiilga. Jätan selle siiski meeste”tööks”.

 

Eraldi teema on üldse see, et kas on mõistlik arvata ja eeldada, et igale naisele meeldib süüa teha. Kõigile naistele ei pruugi ju söögitegemine meeldida. Mõni ei oska. Aga kas see teeb temast halvema naise?  Kas mittesöögitegemist armastav naine teeks süüa retsepti järgi, mis on “nii lihtne, et isegi mees saaks hakkama”?

Kes teie köögis toimetab?

 

 

Exit mobile version