Site icon Eveliisi eluviis

Fotonoorendus on uus must

Advertisements

Alustame algusest. Kui ma olin 20-25-aastane, siis oli kõige olulisem asi maailmas olla päevitunult pruun. Aastaringselt. Mitte vaid minu jaoks vaid päääris paljude jaoks. See oli justkui ühiskondlik norm. Kui suvepäike otsa sai,  tuli appi solaarium. Mis sellest, et vanemad inimesed rääkisid, et see on kahjulik. Keda see huvitas, mida see näonahale 10-15 aasta pärast teha võib, siis olen ma niikuinii muldvana mõtlesin ma, nii nagu 20-aastaselt ikka mõtled 40-aastase kohta. Keda siis enam huvitab, milline ma välja näen.

Ja siin ma siis olen. Kohe 40-aastane ja ikka väga huvitab, milline ma välja näen, sest alles sai ju kirjutatud, et 40 on uus 20. Nii on ka  fotonoorendus minusuguste päikesekummardajate uus must.  Tõsi, ma olen nõus nendega, kes ütlevad, et välimus ei ole kõige olulisem. Pole ka minu jaoks kõige olulisem, kuid siiski piisavalt oluline, et ma naudin võimalust oma lolluse (jah, oleks pidanud tädi Heljut ikkagi kuulama kui ta mind päikese eest hoiatas!) tagajärgede parandamiseks. Muidugi ei varjanud ma ennast ka enne Medemise pakkumisi kusagil pimedas, aga olles nüüd näinud, milline on erinevus enne ja pärast fotonoorendust, siis mis ma muud oskan öelda kui, et elagu tehnoloogia areng.

Saage tuttavaks minuga enne mu esimest fotonoorenduse protseduuri. Tedretäpid on üks asi, aga pigemendilaigud tekkisid mul rasedusega. Samuti olid mind viimastel aastatel “vaevanud” kergelt punetavad põsed. Ma panin “vaevanud” jutumärkidesse, sest otseselt ei ole see mulle probleeme valmistanud, aga vähese meikijana on ikka natuke ebameeldiv punetavate põskedega olla. “Joodikupõsed ja – nina,” ütles mu karsklasest vanatädi oma näonaha kohta. Ma olen pärinud tema iseloomu ja paljud kombed, võimalik et siis ka näonaha.  Erinevalt temast, kes kunagi näole päikest ligi ei lasknud, ei ole mina nagu juba öeldud päevitamisega tagasi hoidnud. Lisaks oli mu näonahk hästi väsinud.

IPL fotonoorendus ei ole ajamasinasse minek või photoshopimine. Fotonoorendus on naha noorendamise meetod, mis eemaldab nahalt pigmendilaigud ja stimuleerib nahas kollageeni sünteesi ning muudab seeläbi naha siledamaks ja pringimaks. Kui pigment kõrvale jätta, siis umbes nädal peale protseduuri on on nahk tõepoolest tunduvalt siledam ja pringim, kohe nii palju, et ka minusugune äärmiselt kehv selfitaja tundis tungivat vajadust end pildistada. Alloleval pildil on mul küll peal BBkreem, aga te ju teate ise ka, et ükski BB kreem (ega ka IG story filter) ei kataks pigmenti niimoodi. 

Tänaseks olen ma fotonoorenduses käinud kaks korda. Kui esimene kord kadus suur osa mu pigmendist, siis teise korraga sain ma lahti punetavatest põskedest. Absoluutselt ilma liialdamata üks minu lemmikiluprotseduur. Eriti juba selle pärast kui värskeks, säravaks ja pringiks nahk umbes nädal peale protseduuri muutub. Minu fotonoorenduse viiest etapist saate lugeda siit.

Üks (mitte nii) naljakas fakt ka. Kui noorena ei läinud ma isegi prügikasti välja viima ilma korraliku meigikihita ning veel mõned aastad tagasi ei oleks ma ilma jumestuskreemita kuhugi läinud, siis nüüd ei ole mul mitte mingit probleemi kodust välja minna vaid päevakreemiga. Osaliselt on see tänu Norras elamisele, suuresti aga ka tänu Medemis nahakliinikule. Allolev pilt NULL meigiga.

Meigiga (jajaa, teeb ikka imesid küll) pildi lisasin sellepärast, et justkui piltlikult anda edasi seda kui särav ja veatu, justkui kümme aastat noorem nahk peale protseduuri on. Kohe reaalselt on tunda kui palju pringim nahk on. Oma kogemusest julgen öelda, et tulemus (tunne) kestab umbes kaheksa kuud. Ilmselt sõltub see palju ka eluviisist ja naha eest hoolitsemisest. Mina olen kehv magaja ja kehv kreemitaja. Pole vist kuigi nahasõbralik?

Tõe huvides lisan siia ka pildi, milline ma näen välja peale meigieemaldust, botuliinisüste, näo mudimist külmakotiga ja palavikuga. Punetus kadus umbes 20 minutiga, nii et vabalt saab enne tööd nt protseduurid ära teha ja jalutada välja, nii et midagi ei saa aru. Zoomige julgelt, kui tahate näha, kas on erinevus “enne” pildiga olemas.

Miks ma sellest just praegu kirjutan kui mul endal ei ole vajadust uuesti protseduuri korrata? Minult on palju küsitud, kas ma saaksin pakkuda sooduskoodi. Sooduskoodi ei ole mul pakkuda ikka, aga kuni jaanuari lõpuni on Medemises soodushinnaga lausa kolm värskendavat ja noorendavat protseduuri. Tuletan meelde, et  kõige tõhusamaid laserprotseduure saab teha vaid päevitamata nahale, nii et just nüüd on nendeks õige aeg. Minu lemmiprotseduur IPL fotonoorendus on hetkel -15% soodsam. Kui oleks olemas iluteenuste edetabel  “Eveliis soovitab”, siis see protseduur trooniks vist esikohal. Ma loodan, et enne ja pärast pildid räägivad ka enda eest.

Lisaks on soodushind ka kahel uuel protseduuril.

Fotopeel (hetkel -20%) on protseduur, kus on kombineeritud kaks protseduuri – fotonoorendus ja happekoorimine. “See annab veelgi parema efekti naha noorendamisel ja naha tekstuuri parandamisel ning kõige rohkem kasutame seda meetodit päikesest kahjustunud naha puhul puhta ja klaari jume saavutamisel,” lubab reklaam. Ma ei ole seda ise proovinud, aga ma julgen väita, et sellest võib saada minu uus lemmik. Kuna seda teostatakse vaid pimedal ajal (sügis-talv), siis ärge pikalt oodake aja broneerimisega.

Kolmandana on hetkel eripakkumine (-15%) ka Carbon Peel´ile ehk süsinikuga laserkoorimisele. Protseduur on mõeldud ennekõike akne raviks, aga mõjub ka naha noorendajana. Seda saab teha igal aastaajal, aega on vaja varuda vaid u 30 minutit.  Lähemalt saate protseduuride kohta lugeda ja aja broneerida Medemise kodulehel SIIN.

Muidugi ei taha ma selle postitusega (ega oma iluprotseduuridest kirjutamisega) öelda, et tõeline ilu ei tuleks inimese seest, muidugi algab kõik meie seest, kuid ega see ka paha tee kui väline kaasa aitab. Nii nagu Alphonse Karr on öelnud: “Pole naist, kes (teatrisse minnes) ei loodaks olla veidigi vaatemängu objekt.”

 

 

Exit mobile version