Site icon Eveliisi eluviis

Pimedusest löödud lapsevanemad

Advertisements

Ma üritan igal võimalusel vältida mänguväljakuid. Mitte et mulle need otseselt ei meeldi, aga mul on alati tunne, et need on sellised kohad, kus üldjuhul lapsed saavad omavahel hakkama, aga lapsevanemad mitte. Ikka on nii, et “sinu kasvatamatu laps tegi minu tibukesele haiget”. Ma olen vanemate kraaklemisi pealt näinud. Kuna ma ise ei ole selline kraakleja tüüp (irooniline, ma tean), siis ma väldin kohti, kus võib konflikte tekkida. Üheks selliseks kohaks niisiis mänguväljakud.

Eile käisime me Idaga kohvikus, kus oli ka väikene mänguväljak. Suheliselt palju lapsi oli ka. Suur osa lastest said kohe sõpradeks ja jooksid lõbusalt ringi, samal ajal kui üks poiss oli selline kiusupunni tüüpi. Ei lasknud tüdrukutel kiikuda ja lõi neid. Ühel isal viskas siis üle ja ta otsustas poisi korrale kutsuda, karmi häälega, aga viisakalt. Selle peale lõi poiss ka teda. Kohale tuli ka poisi ema, kes väitis, et loomulikult oli tolle mehe tütar süüdi. Igatahes löödi kamp laiali, poiss tuli oma vanemate juurde lauda istuma ja tüdrukud kiikusid edasi, jooksid ringi ja lõbutsesid. Mingi hetk jäid mänguplatsile Ida, tema sõbranna ja too poiss. Ma hoidsin olukorral silma peal. Kui tüdrukud liiga kaugele jooksid ja poiss neile järele, läksin ma igaks juhuks ka mänguplatsile, et vaadata, et midagi ei juhtuks ja vajadusel sekkuda. Poiss ajas tüdrukuid taga ja hüüdis, et ma saan teid küll kätte. Et ennetada mingit sõda kamandasin ma  tüdrukud tagasi mänguväljakule. Tüdrukud jooksid liuväljale ja hüüdsid poisile “saaa ei saaa meeeiiiid kätttteeee!” Samal ajal tuli mänguplatsile ka poisi ema, sest nad hakkasid ära minema. Poiss lõi Idat, mitte küll kõvasti, aga siiski. Nö “narrimise” eest. Poisi ema võttis oma lapsel käest kinni ja mänguväljakult ära minnes ütles demonstratiivselt kõvasti üle kohviku: “Nii ei tohi teha. Kui teised ei oska käituda, siis sina pead ikka viisakas olema!”

Oot mida? Laps, kes teisi lapsi terroriseeris, oli korraga ebaviisakate laste ohver? Kas mõned vanemad on oma laste suhtes pimedusega löödud?

Exit mobile version