Site icon Eveliisi eluviis

Issand, milline rõõmu-uudis!

Advertisements

Ida jalg sai lõpuks terveks ja see tähendas vaid seda, et minul on aeg tagasi tööle minna. Saate aru, ma olin koos hoolduslehega töölt ära neli nädalat! Täiesti ulme. Päris hea oli kohe esmaspäeval üles ärgata ja tegutsema hakata, veab kui töö meeldib ja esmaspäevad ei ole sinised. Küll aga tähendas see ka seda, et ma pidin Ida tööle kaasa võtma.

Poole päeva pealt kui Ida karjus (õnneks on meil kontoris vaikusekapid ja me teda väga ei kuulnud), mõtlesin ma õudusega, et pean teda ju veel vähemalt nädala kaasas tassima ja siis tabasin end veel õudsamalt mõttelt. Kui tal poleks jalaga õnnetust juhtunud, siis ma oleks pidanud temaga juba kaks nädalat tööl käima. Mul ei oleks vist ühtegi tervet närvirakku enam alles. Idal on hetkel käsil (uuel ringil) karjun-jonnin-pillun-asju-periood kui ta ei saa kohe (soovitavalt juba viis sekundit varem), mida tal vaja on. Ilmselgelt ta isegi ei ütle, mida tal vaja on või mis tema hinge vaevab, ta hakkab kohe karjuma. See on hullumeelne, uskuge mind. Mul on nutu, karjumise ja “äkääää” vastu allergia. Et oma närve ja oma kolleegide närve säästa, panin ma Ida isegi järgmisest nädalast linnalaagrisse. Maksab mu meelest küll varanduse, aga hei, kellele neid uusi kingi/terrassilaudu/klaasmaja/autoremonti/ja nii edasi ikka vaja on. Eriti kui närve enam pole. Ja siis korraga mõtlesingi ma – pamparararaa! võin jälle aasta ema tiitlile kandideerida – et appikene kui hea, et Idal jalaga õnnetus juhtus. Sülitan igaks juhuks üle õla. Mitte et ma naudiks seda, et mu lapsel oli valus ja ebamugav ja hirmus ja et ta pidi kipsi ja karkudega ringi koperdama, vaid see õnnetus andis mulle võimaluse temaga kodus olla. Mitte teda tööle kaasa tassida. Ennetavalt ütlen ma, et Marek töötab tootmises, pole vist see koht, kuhu lapse kaasa võtaks.

Ma isegi ei tea, miks (okei, tegelikult tean ju küll!) otsustasin ma vaadata, kunasest see lasteaed jälle avatud on. Minu suureks rõõmuks ja üllatuseks on valverühmad jälle esimesest augustist avatud. Öelge te mu kohta, mis te tahate, aga see oli selline rõõmu-uudis, et ma pidin toolilt maha kukkuma nagu oleks lotoga võitnud. Ma saan Ida jälle lasteaeda panna! Selline ema olengi, kes rõõmustab  kui lapsel jalg katki on, kui lapse saab valverühma panna ja kes ei lase oma lapsel TERVE suve KOOS vanematega puhata.

Exit mobile version