Kiidulaul iseendale

Ma olen pikalt mõelnud selle postituse peale, aga olen selle kirjutamist edasi lükanud, sest pole suutnud välja mõelda, kuidas seda kirjutada nii, et ei peaks uppuma negatiivsete kommentaaride all stiilis “püha jumal, kas sul ikka peegel on kodus, et sellist lolli juttu suust välja ajad”. Olles mõelnud nii üht- kui teistpidi, sain ma lõpuks aru, et sellist varianti, et neid kommentaare ei tuleks pole vist olemaski ehk siis ma tean juba ette, et mind ootavad ees kommentaarid, “appike, milline kiidulaul iseendale, ju on ikka nii suur tähelepanuvajadus”. Sellest ka postituse pealkiri. Kuigi see on tegelikult eksitav. Minu postituse pealkiri peaks tegelikult olema “Kiidulaul Medemisele“.

Ma alustan algusest. Ma ei ole end kunagi universumi direktrissiks pidanud, vastupidiselt populaarsele arvamusele, et mul ei ole kodus peeglit, on mul see kenasti olemas ja ma olen oma iluvigadest teadlik, ei saa öelda, et ma neid armastaks, aga olen harjunud nendega leppima. Kortsud ei häirinud mind grammivõrdki, kuni lõpuks hakkas muudkui tulema kommentaare mu vanuse ja välimuse kohta, nii et mul viskas kopsu üle maksa ja ma mõtlesin, et pekki küll, see on üks asi, millega ma ei pea leppima. Ma kirjutasin Medemisele ja eelmise aasta septembrist sai alguse minu koostöö nendega, millele ma olen lõputult tänulik. Alustuseks olen ma muidugi tänulik nendele kommenteerijatele, kes mind järjepidevalt 50-aastaseks nimetasid, ilma nendeta ei oleks ma Medemise poole pöördunud. Veelkord aitäh teile!

Nüüd olen ma oma otsaesise horisontaalkortse ja kurjusekortsu täita lasknud kaks korda. Viimastest süstidest on möödas umbes kuu ja ma olen nii rahul kui üldse veel rahul saab olla. Huvitaval kombel ei ole mul enesekindlusega kunagi probleeme olnud, aga tänu väikestele ilusüstidele (ja muidugi silmalaugude plastikale) olen ma enesekindlam kui kunagi varem. See on tegelikult lausa sürreaalne, sest nagu te teate oma kehaga ma rahul ei ole, aga samas on mul ootamatult nii palju enesekindlust, et ma võin teiega vabalt jagada isegi üht poolpaljast pilti. Veel mõnda aega tagasi oleksin ma endal pigem parema käe otsast närinud, kui selliseid pilte maailmaga jaganud.

67536896_388041231841632_3079675088069459968_n.jpg

Teate, miks? Ma olen viimasel ajal saanud nii palju komplimente, et iga natukenegi edev naine tunneks end meelitatuna. Keegi ei ole öelnud, et kle 38-aastane kõõm, kelleks sa end pead, et endast hästi arvad ja uskuge või mitte, see on vaid tänu paarile nõelatorkele, mis mu otsaesise on nii siledaks nagu 25-aastasel teinud. Alloleval pildil olen ma magamata, väsinud ja tegelikult ka pahas tujus, ometigi julgen ma öelda, et ma näen hea välja! Julgengi otse nii öelda. Ise! Kõige naljakam on selle juures, et ma isegi ei häbene seda öelda, et ma olen endaga rahul.

67441935_762884187460093_2038065705412198400_n

Peale blogiauhindade jagamist jalutasin ma läbi öise vanalinna taksopeatuse poole. Minust möödus üks mees, kes ütles “näete väga hea välja”. Ei, ta ei olnud purjus Soome või Inglise turist, ta oli lihtsalt üks mees, kes jalutas oma koeraga. Ma tänasin ja jätkasin oma teekonda. See lihtne kompliment pani mind mõtlema. Te ei pea arvama, et ma ei saa kodus piisavalt tähelepanu, et selline väike asi mind liigutas, see kompliment pani mind mõtlema, et enesekindlus ja rahulolu, mille ma olen saavutanud suuresti tänu Medemise kliinikule, on ka väljapoole näha. Nii et siiralt ja südamest, aitäh kommenteerijad ja aitäh Medemis Clinic!

DSC08199

Kui broneerite Medemis kliinikus mõbeks protseduuriks aja, siis pange sooduskood “eveliis” (kirjutage kommentaaridesse) annab teile kõikidelt protseduuridelt -10%.

22 thoughts on “Kiidulaul iseendale

 1. Ma olen ka tegelikult mitu mitu korda Su pilte vaadanud ja mõelnud, et need väiksed asjad ja suur silmade plastika, on Sind teinud veel kaunimaks.
  Kuidagi selline värske, siledam 😀 ja ausalt öeldes noorem.

   • Näed tõesti palju palju parem välja. Kena 🙂 Tundub tõesti et enda kiitmine on mingi patu asi ja endaga rahul olemine. Kuigi ma pole sellest kunagi hoolinud:D ma olen ennast alati pidanud väga ilusaks naiseks, vaatan ennast peeglist ja noh mõtlengi oh sa püss 😉 tundub olevat väga harv kui keegi seda teeb ja mõtleb.

 2. Ma ei saa aru, miks enesekindlus ja endast heal arvamusel olemine peaks nii suur kuritegu olema. Just on nii äge näha inimesi, just naisi, kes julgevad olla enesekindlad. Mõned meist näiteks on juba pool aastat teraapias käinud ja ei suuda endiselt isegi mõelda midagi head enda kohta ilma, et füüsiliselt ebamugav hakkaks…

  • Enesekindel ja endast heal arvamusel olemine ei ole mitte kuritegu, see on ennekuulmatu. Kogu meedia ja avalikud foorumid taovad ju naissoole üsna noorest east alates pealuu sisse, millised nad peavad olema ja toidavad sellega ebakindlust. Räägin kogemusest, pead olema niisugune, kümne aasta pärast naasugune. Mis mõttes sa ei värvi juukseid? Kas nii saab? Ja kui ei vasta foorumimuttide standardile, aga ise arvad endast samal ajal hästi ja ei karda seda välja näidata jäädki hammaste vahele.

   Eveliis muidugi näeb suurepärane välja, nüüd juba peaaegu 30 mitte enam 50+. 😁 Nali.

  • No vot, ma mõtlen sama, aga vaadates kommentaare (viimasena tuleb meelde see, kus rääkisin sellest, mis mind tööl motiveerib), siis enesekindlus on justkui kuritegu. Vähemalt siis kui see tuleb nö ebapopulaarse inimese või mitte Cathrine Zeta-Jones lookalike suust, siis see on eneseupitus, enesepettus, kiitlemine ja mida kõike veel, sest (keskpärane Eesti) naine ei saa olla endaga rahul ja seda välja öelda.

   Mis aga sinusse puutub, siis ma tahaks öelda, et mis sul viga on, kaunis naine, ja samal ajal ma tean, et see on kõige tobedam asi, mida üldse öelda. Sa oled aktiivne, kaunis, töökas, vaimukas (nii palju või vähe kui ma sind tean) ja minu mõistus ei võta üldse, miks sa endast halval arvamusel oled, aga ma saan täiesti aru, et see, mida teised ütlevad ja see mida ise tunned, on kaks eri asja, mis pole isegi omavahel seoses tihti.

 3. Armas Eveliis!
  Enesekindel (palun mitte enesekindlust sassi ajada ülbusega) naine ongi kõige ilusam ja seksikam!
  Jah, ja Sina seda oled! Ma sooviksin ka igatepidi sellist seksikust ja ilu ♥️

 4. Armas Eveliis!
  Enesekindel (palun mitte enesekindlust sassi ajada ülbusega) naine ongi kõige ilusam ja seksikam!
  Jah, ja Sina seda oled! Ma sooviksin ka igatepidi sellist seksikust ja ilu ♥️

 5. Ohhoo, see “väsinud” pilt – vastupidi, väga värske näed välja! Rõõsa ja nooruslik. Kena tulemus. Selle krüo…küro…misiganes asja kohta kirjuta kaaaa, kui on midagi kirjutada juba 🙂

   • Hei,Eveliis!
    Sina olid see,kes mulle viimase tõuke andis! Mul on rasked silmalaud olnud vist küll juba sünnist saati emapiimaga kaasas.No emal on samasugused “laisad” laud ja see suht päritav ka.Tunnistan,et minu puhul on senini jäänud see lõikus puhtalt raha taha.Sinu praegused fotod,mis pakatavad värskusest (ja mis seal salata – peale lõikust on vahe ju märgata(v)) panid mind ka ennast lõpuks liigutama.Ma kannan prille ja kuna põen ilusa nimega koledat haigust nagu rosaatsea,siis seegi mõjutab silmade seisukorda (kuivus,hämaral ajal nägemise hägustumine).Kui siia juurde liita kevadine pajuallergia ja minu niigi rasked ja vajunud silmalaud on kompott suht … noh ühesõnaga kompott. Olin ääri-veeri uurinud haigekassa toel selle protseduuri võimalikkust.Ainus arst (mulle teadaolevalt),kes Tartu Kliinikumis seda lõikust teeb,on dr.Pulges.Oma nahaarstilt tuge ja julgustust saanuna hakkasin dr.Pulgesele aja saamiseks jahti pidama.See oli ca 6 kuu pikkune protseduur,aga nüüd äsja olen vastuvõtul ära käinud. Mulle tehti kokku 3 uuringut ja kuu aja pärast olen ma lõpuks ometi mõne grammi võrra kergem ihult,aga hingelt saan end tõenäoliselt mitmete kilode jagu vabanenu ja õnnelikumana tunda.Sa oled küll kirjutanud esimeste päevade taastumisest.Kaua sul kokku aega võttis,kuniks päikseprillid jälle nurka viskasid? Eks see taastumine ole ka kindlasti individuaalne.Kasutasid peale geelkottide mingeid kreeme,silmaniisutajaid? Ruttu ise tundsid,et kannatab autorooli istuda?
    Ohh,äge ma ütlen!!!!

   • Oo jaa, see lõikus muudab nii palju ja on iga eurot väärt, minu üks parimaid otsuseid üldse. Minul läks taastumine umbes paar nädalat vist, siis olid silmaalused veel hästi paistes, aga ei pidanud enam varjama ja häbenema. Hästi palju hoidsin jahedat peal, et kiiremini läheks, lisaks geelkottidele ei kasutanud midagi.
    Ja tead, ma olen täiesti kindel et taastumine läheb kiiremini kui mul, sest mina ei kuulanud arsti nõuandeid. Läksin kohe järgmisel päeval tööle, sest oli koolitus mis tähendas, et vaatasin umbes viis tundi arvutiekraani. Hoia esimesed päevad telekast ja arvutist eemale ja pääsed väiksema paistetusega. No ja autorooli istusin ma täpselt peale lõikust. Kah, ei soovita loomulikult, aga no…elu.
    Igatahes see on maailma parim otsus kõikidel kes nende raskete laugude all kannatavad. Nii palju muutub!

Leave a Reply