Kaks tundi kasulikke blogisid

Kui mul oleks reisiblogi, siis see oleks ilmselt üks väga närviajav blogi, sest absoluutselt mitte midagi minu reiside juures ei ole lõpuni planeeritud. Pooled asjad jätan ma üldse viimasele hetkele ja nii juhtubki, et selle asemel, et eile hommikul Kappelskärist Paldiskisse sõita ja veeta terve tänane päev kodus, oleme me Idaga alles Helsingis, teel kodu poole. Teate ju küll neid minu skeemitamisi, et tuleks odavam, aga lõppkokkuvõttes võitsin ma seekord piletite pealt kokku kaheksa eurot. Samas ei teki rutiini eksju. Natuke tahaks koju juba ja kaks tundi tundub sellisel hetkel parasjagu pikk aeg. Alguses mõtlesin, et vaataks, kas keegi tahab midagi mult Instagramis uurida, aga siis tuli meelde, et mul on terve ports kasulikke blogisid läbi käimata. Täpselt paras aeg selle tegemiseks.

Iseenesest tundub mulle see kategooria paras segapuder. Eks omamoodi on need kasulikud kõik, aga kuidagi kummaline on kõrvuti kasulikumat blogi valida näiteks kitarriblogi ja mõne pigem elustiili blogi vahel. Mulle jääb see kategooria segaseks.

 1. Anne Smithist polnud ma aastaid midagi kuulnud, arvasin et ta enam ei blogigi. Siis aga sattusin temaga ühele üritusele ja ma ei oleks osanud arvatagi, et ta nii põnev tüüp on. Omamoodi intrigeeriv, aga kuidagi armas. Tol korral me väga ei suhelnud, aga oleme suhelnud Instagramis ja just seal ma teda peamiselt jälgin ka. Blogisse väga ei satu, sest mu meelest ta ei ole seal ka väga aktiivne?
 2. Manjanaga on selline lugu, et mõnikord käib ta blogi mulle täiega närvidele ja järgmisel hetkel jällegi täiega meeldib. Nüüd, uue kujundusega meeldib mulle ka ta blogi nägu rohkem. Aga kui veel blogist, siis see on selline huvitav täiskasvanu blogi. Leiab igasugu arvamusavaldusi ja mõttevälgatusi suurte inimeste teemadel, mähkmetest ja lapsekasvatuse valudest, mis paljudes blogides peamine jututeema, siin juttu pole. Vahva vaheldus. Me ei ole Manjanaga tihti ühel arvamusel, aga mulle meeldib tema sõbralik sõjakus.
 3. Meie elu ilu on nüüd küll üks blogi, mis on kasulik. Inspireeriv. Huvitav. Mõnus kombo elust, elustiilist, nippidest, kogemustest. Mind on ees ootamas garderoobi ja tegelikult ka kodu kevadkoristus, mul on igal kevadel tunne, et mul on liiga palju asju, need kipuvad mind ahistama. Päris minimalismi ma ei armasta, pigem ikka nipsasjakesi siin ja seal ning raamatuid ei saa kunagi küllalt olla, aga natuke tahaksin selgema peaga koristada. Asjadest lahti lasta. Siinkohal tuleb Meie elu ilu ehk appi oma nippidega.
 4. Metsiku looduse looduslähedane eluviis 21.sajandil ei ole võib olla igapäevane meelelahutusblogi, aga ka loogiline, sest miks muidu on ta end kirja  pannud kasulike blogide seas. Kasulik see blogi ka on, hästi palju huvitavaid fakte ja tarkusi täis. Hoiatus! Kui teile meeldib taimeravi, hingeravi ja üldse tunnete, et olete keskmisest natuke rohkem looduslähedane, siis see blogi võib teid mitmeks tunniks oma lõksu haarata. Mina muudkui klõpsisin siia ja sinna, leidsin jälle midagi huvitavat, uudistasin edasi ja nii see aeg muudkui aga lendas.
 5. Mutukamoos on üks maailma kõige ägedamaid blogisid. Kuigi mind väga paelub Montessori õpe ja lähenemine lastekasvatuses, siis ma tunnen, et ise olen Montessori-vanemaks olemiseks liiga rumal, liiga laisk ja liiga …. ma ei tea, mis see õige sõna on, mitte-ema-tüüp? Ma pidevalt vaatan teisi emasid ja mõtlen, et kuidas nad ometi oskavad ja jaksavad ja teavad kõike, erinevalt minust, kes lihtsalt teeb midagi, kuidagi. Mutukamoosi blogist olen ma samas mõningaid nippe ikka kasutanud ka, väga praktiline ja kasulik blogi. Kõige rohkem aga naudin ma Eveli remondi-ja aiapostitusi. Tal on minu unistuste aed.
 6. Nullkulu on täiega inspireeriv blogi. Ma kogu aeg mõtlen, et peaks rohkem oma ökoloogilise jalajälje peale mõtlema ja veelgi teadlikumalt tarbima ja käituma, aga ikka langen ma vanade harjumuste lõksu tagasi, sest harjunud ja mugav. Päris nullkulutajat minust kindlasti ei saaks, aga mulle meeldivad mõtlevad inimesed, inimesed, kes ei tee midagi vaid selleks, et moetrendidega kaasa minna ja öelda ütlemise pärast, et oh mina ka, vaid inimesed, kelle jaoks selline elustiil on kõige loomulikum valik. Isegi kui teile võib tunduda, et ju see miski sallitallajate jura on, siis lugege seda blogi, tutvuge tema maailmavaadetega ja mõtetega, see võib olla nii põnevalt erinev sellele, millega te harjunud olete.
 7. Pille elustiili blogi hakkasin ma rohkem jälgima kui selgus, et ta on üks igavene matkasell, lastega matkasell. Blogi on täis häid soovitusi, kuhu minna, mida tähele panna, mida peaks teadma. Jälle üks selline ema-tüüpi-inimene, kes tundub kõike oskavat ja teadvat. Teeb ja käib ja meisterdab. Kui teil teinekord on puudust ideedest, mida lastega koos teha, siis kiigake siia blogisse. Matkade kohta ma juba ütlesin, et selles valdkonnas äärmiselt kasulik (ja ainus?) blogi. Iga matkaselli kohustuslik lugemisvara.
 8. Kai blogi loen ma mõnikord rohkem, mõnikord vähem, aga kindlasti pean ma tema blogi heaks lugemiseks. Ja aegajalt mu aju ikka ei registreeri, kuidas saab pimedana olla nii tegus ja positiivne, mina ei oska oma elustki mõnikord rõõmu tunda, kuigi pole nagu aus millegi üle otseselt viriseda, ja siis tuleb inimene, kes oskab elu nautida ka seda nägemata. Ta oskab elu elada. Sellest blogida.
 9. Rahakratt – ehk selle kategooria kõige kasulikum blogi? Ma olen ikka blogidest lugenud, kuidas inimesed ühel või teisel viisil üritavad säästa, küll eksperimendina, küll mõel muul põhjusel. Mina ei ole oma olemuselt säästlik, ma olen küll koonerdaja, aga samas on mul laias laastus ükskõik, kas ja kui palju mul raha on. Mõnikord on need alla kroonlinna nulli, teinekord Tartu piiri taga kinni ja kolmandal korral on seda ootamatult nii palju, et ma ei oska sellega midagi mõistlikku teha. Aga peaks. Peaks rahaga täiskasvanulikumalt ümber käima. Nagu Rahakratt.
 10. Viimane hapupiimane või vasakult viies. Tegin selle blogi viimasena lahti ja mõtlesin, ma ei teagi, miks, et see blogi ilmselt ei ole mulle. Võib olla selle pärast, et ma ei teadnud sellest blogist veel tund aega tagasi mitte midagi. Panen tähele, et mu lemmikute seas on selles kategoorias juba teine blogi, mis räägib minimalismist, koristamisest ja igapäeva elu efektiivsemaks ning lihtsamaks muutmisest. Kas see on mingi märk?

Oma lemmikuks valin sellest kategooriast seekord Meie elu ilu. Kõnetas kõige rohkem. Mutukamoos ja Rahakratt kindlalt kannul.

 

8 thoughts on “Kaks tundi kasulikke blogisid

 1. Aitäh kõigi nende blogide lühikirjelduste eest, mis sa siiani oled teinud! Tänu sinule olen mitu uut huvitavat blogi leidnud.
  See väljend “sõbralikult sõjakas” on briljantne! See vist tõesti kohati iseloomustab mind, kuigi ma, enda arvates, enam väga sõjakas pole.

  • Nii tore on uusi blogisid avastada, hea meel kui teised ka avastavad uusi. Ma pikalt olin mingites vanades blogides kinni ja tundsin et kõik on juba loetud-nähtud, nüüd tuli uut värskust.
   Kusjuures sa jah oled vähem sõjakamaks ja rohkem sõbralikumaks muutunud, mis värk on, vanus vä? 😀

 2. Kas jätsite ikka vastaskajutile tervitusi aknale? Insta pildilt näen, et olite Promenaadi kajutis.

 3. Pingback: Hääletasin blogid ära – Manjana blogib

 4. Eveliis, aitäh, et mind ikka hea sõnaga meeles pead! 🙂 Ma arvan, et sa pead ikka Saaremaale sattudes meilt läbi hüppama, et murda seda illusiooni “kuidas teised emad jaksavad ja oskavad”. Ma just lükkasin jalaga playmobilide hunniku põrandalt kokku, et laste voodi juurde teed teha 😀 No täna ei jaksanud muudmoodi 🙂
  Aga tõsiselt ka. Anna teada kui siiakanti satud. Soovitavalt koos Idaga 🙂

Leave a Reply