Fitlapi plussid ja miinused

Mingi emotsiooni ja kampaania ajel liitusin ma mõnda aega tagasi Erik Orgu toitumiskavaga. Kui ma ei eksi, siis on mu konto ikka veel aktiivne, aga ma ei tea, sest mingil põhjusel ei tõmmanud tema kava mind käima. Okei, oleme ausad, mind natuke on häirinud ka tema meeleheitlik püüd igal pool ja igal kujul pildis olla ehk siis tema isik ei ole mulle just kõige rohkem mokkamööda, aga samas kui ta pakkus paarikümne euro eest ideaalse keha saavutamise võimalust, siis meeleheitlik mina haaras sellest kinni. Teinud ei ole ma sealsest kavast aga ühtegi toitu ega rohkem kui kaks-kolm korda käinud seda ka vaatamas. Vastab vist tõele, et kui uksest ja aknast peale pressib, siis hakkab lõpuks antireklaamina toimima.

Fitlapi avastasin ma Tere karulaugupestoga kodujuustu pakendilt. Muidugi ei ole ma kivi all elanud ja eks ma siin- seal olin sellest nimest ka kuulnud, aga süvenenud ma rohkem enne ei olnud (ajasin pidevalt sassi Fitbiti vms-ga). Nüüd siis avastasin selle kodujuustu. Kodujuust on üldse üks mu lemmikumaid toiduaineid ja kui sinna on lisatud veel mu kevadine lemmik karulauk, olen ma müüdud. Tänu sellele kodujuustule hakkasin ma Fitlapi rohkem uurima. Pean tunnistama, et olin ka selle kava suhtes skeptiline, sest esimene kogemus oli pigem mahavisatud raha kui kasu. Ei ole see kava ka midagi erinevat, olin ma kindel. Võta aga näpust. Ma olen Fitlapi järgi toite teinud nüüd kaks nädalat ja olen üsna vaimustuses. Ei, ma ei ole imeväel kaotanud oma kehakaalust soovitud kümme kilo, aga ma võin teile välja tuua mõned plussid, miks Fitlap mulle meeldib:

 • Maitsvad JA tervislikud toidud. Ma ei ole küll kehv kokk, kuid kindlasti mitte kõige tervislikum. Kui viimasel ajal olen püüdnud toituda ja panna pere toituma tervislikumalt, on mu pea kogu aeg tühi olnud ja/või toidud pigem üksluised. Selles mõttes, et ma olen kinnitanud nende inimeste arvamust, et tervislik ei ole maitsev. Nüüd on mul korraga terve nädala jagu retsepte. Kui midagi ei tundu ahvatlev, siis asendan teise toiduga ja jälle võit. Kusjuures valik on tõesti täiesti hämmastavalt lai.
 • Hästi lihtne on retsepte kohandada vastavalt sellele, mida külmkapis hetkel leidub rohkem. Mul on praegu kapis liiga palju lillkapsast. Paned otsingusse “lillkapsas” ja saad vastuseks retseptid, mis sisaldavad lillkapsast. Nii pääseb Marek ka oma “lemmiku” lillkapsapüreesupi söömisest nädal aega järjest.
 • Kui ma avastasin, et e-Selver toob kaupa ka meile siia metsade vahele, olin ma muidugi sellest võimalusest vaimustuses, sest halleluuja, enam ei pea minema peale tööpäeva poodi. Miinuseks oli see, et mul ei olnud peas mingeid ideid ja nii püüdsin ma lihtsalt kokku panna mingi loogilise toidunimekirja nädala toituvarudeks. Jällegi kippusid toidud üksluiseks minema, sest alateadlikult valisin ma ju ostunimekirja need toidud, millega ma harjunud olen toimetama. Fitlapi kasutamise plussiks on see, et valin nädala toidud, koostan toidunimekirja ja tellin. Ei mingeid mõttetuid impulssioste, pluss Idaga kemplemist, mida ja kas ta poest võiks ka saada.
 • Meie külmkapi sisu on 90% täis tervislikku toitu. Kui Marek tahab patustada, siis peab ta ise poodi minema, aga ta on ka pigem laisk ja lepib sellega, et kapis ei ole ta vanu häid lemmikuid “jahuviinereid”. Peale seda kui ma Norras olude sunnil pidin kõige odavamaid viinereid sööma, on mul viinerite vastu üleüldse paras tõrge, rääkimata siis veel viinerite vastu, kus peale jahu ja sõrgade-kapjade liha ehk polegi.
 • Alla ei ole ma midagi võtnud, aga ma ei kurda, ma tean selle põhjusi – ma olen joonud veini ja ma olen patustanud toitudega, kuid ma pean ütlema, et palju kergem ja mõnusam on olla.

Mis on toitumiskava miinused?

 • Toidukorv tuleb tahtmatult kallim kui mulle meeldiks. Teate ju küll ma olen see kooner, kes kodutoidule väga kulutada ei taha. Samas olen ma leidnud selle sama mooduse, et asendan retsepte ja mugandan neid vastavalt sellele, mis kapis olemas või mis poes soodsam on.
 • Ma ei ole veel saanud sisse rutiini, et lõuna tööle kaasa valmistada. Mäletate ju, et ma tegelikult olen see tüüp, kes üldse ei söö päeval, nii et see on mu jaoks kõige raskem samm. Ma olen püüdnud töö juures söömas käia ja valida toidud, mis kavaga sobivad. Kuna ma olen ka seal laisk ja ei viitsi kuhugi majast välja minna, siis valikud hakkavad ammenduma. Loodetavasti võtan ma end kokku ja viitsin varsti lõunasöögi kaasa teha.

Viimane suurim miinus olen tegelikult mina ise. Minu mugavus. Ma tean, et ma olen piisavalt mugav, et 100% toitumiskava järgida ja ilmselgelt olen ma ka see tüüp, kes veiniga patustab, aga kui nüüd mõelda, et ma siiski mõtlen oluliselt rohkem sellele, mida söön, siis tegelikult on see hoopis suur samm edasi. Kas pole? Võib olla kuu aja pärast ajan ma näpuga järge ja teen kava nii nagu teised Fitlapi toetusgrupis Facebookis? Vaatame.

Igal juhul ma täitsa soovitan minusugustel laiskloomadel Fitlapiga liituda. Kui just kohe bikiinikeha ei saavuta, siis tervislikumaks ja teadlikumaks saate selle kava abil küll.

 

 

3 thoughts on “Fitlapi plussid ja miinused

 1. Mul ka Orgu kava ostetud selle sama üliodava kampaania ajal ja seal ta tiksub..olen samuti teinud täpselt null toitu selle järgi. Algul tundsin end süüdi, nüüd täiesti savi. Seal on sadu retsepte, naeruväärne öelda, et mulle need ei meeldi aga no mulle need ei meeldi 🙂 või ma ei tea, ei kõneta.
  Räägi lähemalt, mis seal Fitlapis siis nii teisiti on..selles mõttes, et tervislikud ju mõlemad. Ka Orgu kavas on retsepti vahetamise ja toiduaine järgi otsimise võimalus. Need tunduvad mulle täpselt samad asjad. Aga mis vahet sa mõlema kasutajana näed?
  Veini kohta ütlen ka, et see on tõesti saatanast. Mul kaal seisis isegi ideaalse menüüga, kui loobusin, siis hakkas ikka minema nädalas 1 kg alla. Teen omaloomingut, hoidun suhkrutest ja liigsetest süsivesikutest, mõtteid kogun youtubist, toimib.

  • Tead, ma ei oskagi vastata, sest ma Orgu oma ei katsetanudki ju väga, mäletan, et midqagi tundus täiega keeruline (keegi veel blogis ka sellest ja ma mõtlesin, et oh jess, ma pole ainus). Tuli tõrge sisse ja ei hakanud isegi rohkem uurima. Võib olla ongi siis minu tõrge pigem seotud tema isiku ja reklaamikampaaniatega. Kohe kui olin liitunud, hakkas mulle meilile tuleman+1 reklaamkirja ja meeldetuletust ning juba see ajas mind närvi.
   Aga samas ma ikka natuke vaatasin toite ja ei kõnetanud, mis on tõepoolest naljakas, sest seal oli ju ka mingi sada retsepti tõesti. Ühesõnaga ma ei oska vastata, aga Fitlap passib mulle rohkem.

 2. Mul just vastupidi, fitlap ei sobinud. Eelkõige selle meeletu asendamise tõttu mis seal toetusgrupis tehti. Ei tundund tervislik (ei läinud minu visiooniga kokku). Ka need proteiinijogurtid jm jura promomine.
  Orgu KAVA meeldib, retseptid, olen neid üksjagu teinud. Ilmselt kui 100% jälgiks siis mõjuks ka. Kasutan pigem õhtusöögiideede ammutamiseks. Ilma kavata läheb menüü hirmus ühekülgseks. AGA totaalselt häirib see uksest ja aknast sisse pressiv reklaam ning spämm, järjest hullemaks läheb. Kui alguses oli kavas kana kana ja juust juust, siis nüüd on rannamõisa kana ja andre farmi juust jne. Ok ostan oma lemmikuid edasi, see väga ei kõiguta. Aga häirib see, et alguses (või no siis kui ta pildile ilmus), olid tal kindlad põhimõtted, mis läksid minu visiooniga kokku (madala süsivesikusisaldusega toit otsast lõpuni ise tehtud, ei suhkrule ja jahule), siis nüüd on kavas isegi poepelmeenid, koogid, pannkookidest rääkimata. Ka avalikult lubab juba suhkrut ja saia süüa. Jätab kuidagi meeleheitliku mulje. Feissi toetusgruppi enam ei jälgi, sest sinna on suht ainult reklaam jäänud. Ja need laivid:D isegi kui seal on sisu (no ilmselt on) siis see palja ülakehaga koll pimestab nii ära, et sisu minuni ei jõua, pigem mõtlen, et no on ego tüübil. Nii et jah, kuigi retseptid meeldivad (saan ju neid vahetada enda visioonile sobivaks), siis ilmselt kasutusaega juurde ei osta, kui olemasolev läbi saab.
  Aga kindlasti meeldib see, et nädala toidukorv läks odavamaks ning lauale tuli senisest tunduvalt rohkem köögivilja. Seda joont peab proovima jätkata.

Leave a Reply